استراماچونی: با تمام توان مقابل پارس جنوبی بازی می کنیم

دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با پارس جنوبی اظهار کرد: فضای تیم خیلی خوب است ولی از طرف دیگر بدترین شرایط را برای بازی داریم چون این سومین بازی ما در هشت روز است. این را از اول می‌دانستیم ولی متاسفانه این برنامه ریزی انجام شده است. بین تیم‌هایی که مدعی هستند ما تنها تیمی هستیم که در هشت روز سومین بازی را انجام می‌دهیم. خیلی مهم است که امروز شرایط بدنی بازیکنان را در نظر بگیریم. برای بعضی بازیکنان سومین بازی است که در هشت روز انجام می‌دهند و بعضی‌ها هم شاید چهارمین بازی‌شان باشد چون در تیم ملی بودند.
 
او افزود: خیلی متاسفیم که یکی از مهم‌ترین بازیکنانمان یعنی شجاعیان را از دست دادیم. بازی راحتی نداریم و حریف هم تیم خوبی است. باید با تمام انرژی در زمین حاضر شویم تا نتیجه دلخواه را کسب کنیم.
 
او درباره مصدومیت شجاعیان اضافه کرد: من می‌دانم همه طرفداران فوتبال و کسانی که عاشق فوتبال هستند برای او آرزوی موفقیت می‌کنند چون این دومین مصدومیت بلند او در مدتی کوتاه است. این اتفاق برای من هم افتاده و می‌دانم چقدر ناراحت است. دارایی او شخصیت عالی‌اش است و قوی‌تر از قبل برمی‌گردد. جایگزین کردن بازیکنی با او راحت نخواهد بود چون یک بازیکن خاص است. او رابط خط هافبک و حمله ما بود. سعی می‌کنیم جانشین مناسبی برای او در نظر بگیریم. اسماعیلی و رضاوند می‌توانند این مسئولیت را بر عهده بگیرند. مشکل بزرگ ما این است که دو بازیکنمان یعنی کریمی و شجاعیان را از دست دادیم و قطعا الان یک بازیکن هجومی نیاز داریم. الان دیگر مساله کیفیت نیست و بلکه مساله تعداد است. اگر نتوانیم بازیکن بگیریم باید استراتژی‌مان را عوض کنیم چون تعداد بازیکن کافی برای این نوع بازی نداریم.
 
سرمربی استقلال درباره احتمال جذب مهاجم نیجریه‌ای هم توضیح داد: الان هیچ بازیکن آزادی در بازار وجود ندارد که بتوانیم قبل از این که تستش کنیم با او قرارداد امضا کنیم. ما تمام بازیکنانی که آزاد هستند را از همه جای دنیا و ایران مطالعه می‌کنیم. آماده هستیم اگر این فرصت به وجود بیاید با بازیکنی به صورت موقت قرارداد امضا کنیم چون از نظر تعداد بازیکنان شرایط خوبی نداریم. این بازیکن نیجریه‌ای اصلا تهران نیست. ما گزینه‌ها را دنبال می‌کنیم چون بازیکنی نیست که من بشناسم و آن‌قدر قوی باشد و آزاد هم باشد و بتواند بدون گذراندن تست بیاید. اگر کسانی که با آنها مذاکره می‌کنیم تست دادن را قبول نکنند با آنها قرارداد امضا نمی‌کنیم.
 
استراماچونی درباره سیاوش یزدانی هم بیان کرد: یزدانی الان مصدوم است و وقتی از تیم ملی برگشت، مشکلی در همسترینگش داشت. از زمان برگشتن در کلینیک است و کار ریکاوری را انجام می‌دهد.
 
او در پاسخ به این پرسش که با توجه به مصدومیت شجاعیان آیا امکان حضور تبریزی و دیاباته در ترکیب وجود دارد گفت: بله! این یک گزینه است و این گزینه را در بازی قبلی هم انجام دادیم. شجاعیان یک بازیکن خاص و با توانایی‌های منحصر به فرد است چون در شرایط بازی می‌تواند بازیکن هجومی سوم ما باشد. بازیکنی که در پست او بازی کند باید به عنوان مهاجم سوم اضافه شود. دیاباته کار ریکاوری را انجام می‌دهد و آماده بازی از اول مسابقه نیست.