نشست خبری سرمربی استقلال در آستانه دیدار با الشرطه عراق

فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار فردا با الشرطه عراق در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

تیم فوتبال استقلال فردا در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:00 در اربیل به مصاف الشرطه عراق می رود. فرهاد مجیدی سرمربی این تیم  در نشست خبری پیش از دیدار با الشرطه عراق گفت:

استقلال تیمی جوان است و حتی بازیکنان ذخیره ما هم بازیکنان خوب و با کیفیتی هستند. در این مدتی که در خدمت استقلال هستم سعی کردم طوری کار کنم که نبود چند بازیکن به تیم لطمه نزند.

 

وی در خصوص اینکه فردا 5 بازیکن اصلی تیمش را در اختیار ندارد و آیا به خاطر این موضوع ترسی از باخت مقابل الشرطه دارد یا خیر گفت: تیمی که سرمربیگری‌اش را قبول کردم تیمی فوق العاده خوب است. این تیم یکدست و یکدل است و وقتی تیمی چنین شرایطی دارد حتی اگر برایش مشکل هم پیش بیاید در روند و کیفت آن تاثیر نخواهد داشت.

 

سرمربی تیم استقلال تاکید کرد: در این 4 بازی که سرمربی استقلال بودم تیم 12 گل زده و فقط 3 گل خورده است. این آمار نشان می‌دهد که کیفیت تیم  ما بسیار بالا است. نه تنها در بازی فردا بلکه در بازی‌های قبل هم نفرات اصلی‌مان را در اختیار نداشتیم. در بازی دربی هم بازیکنان اصلی ما مصدوم بودند ولی در آن بازی قبلی هم پرسپولیس در دقیقه 90 به ما گل زد و یک جورهایی از دست ما در رفت.

 

مجیدی در خصوص اینکه سطح بازی‌های استقلال در ایران و آسیا متفاوت است گفت: من از این بابت که چند بازیکنم نیستند هیچ نگرانی ندارم و فکر می‌کنم بازیکنانی که الان در تیم هستند دوست دارند هواداران تیمشان را خوشحال کنند.آماری هم که در بازی‌های ایران در اینجا ارائه کردند به نظرم درست نیست چون در بازی‌های کشورمان برنده شدیم و کیفیت خوبی داشتیم.

 

سرمربی تیم استقلال در پاسخ به این سوال که این ترس را ندارد که تیمش در بازی مقابل الشرطه مثل گلی که بشار رسن در دربی به ثمر رساند دریافت کند گفت: بشار بسیار فوتبالیست خوب و با کیفیتی است، در کل بازیکنان عراقی بازیکنان خوب و با کیفیتی هستند. در مورد بازی فردا باید بگویم الشرطه را آنالیز کردیم و 15 بازی این تیم را تماشا کردیم، این تیم بازیکنان خوبی در اختیار دارد و چند نفر از آنها در تیم ملی بازی می‌کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: با احترام به تیم عراقی استقلال نشان داده مقابل هیچ تیمی ترس ندارد. ما در بازی با الریان نشان دادیم که تیم بسیار خوب و با کیفیتی هستیم و فردا هم به همین شکل مقابل الشرطه بازی خواهیم کرد. تنها چیزی که در بازیکنانم می‌بینم این است که آنها هیچ ترسی از حریف ندارند.

 

مجیدی در پاسخ به این سوال که آیا شما یک مربی موقت در استقلال هستید و قرار است در این تیم بمانید یا خیر گفت: قرارداد من با استقلال یک سال و نیمه است و تا هر زمانی که من را بخواهند در این تیم می‌مانم و هر زمان که من را نخواهند به عنوان یک هوادار در کنار این تیم خواهم ماند.تیم استقلال برای ما، بازیکنان و هواداران، چیزی فراتر از یک باشگاه است. شاید شما این را تجربه نکرده‌اید، این تیم 2 بار قهرمان آسیا شده است، به شما حق می‌دهم که این شرایط را هضم نکرده باشید.

 

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه بازی‌هایی که قرار است در ایران برگزار نشود در چه کشوری برگزار خواهد شد گفت: در مصاحبه‌های قبلی‌ام هم گفته‌ام،من 10 سال در امارات، قطر و ایران فوتبال بازی کرده‌ام.همیشه تصورم از AFC‌ صلح و دوستی و برادری است ولی این تصمیم AFC‌نظر من را به صورت کلی عوض کرد. هیچ دلیلی ندارد که بازی‌های ما در ایران برگزار نشود.