تقدیر از حضور شبکه ورزش در جلسه شورای همگانی ورزش

تقدیر از حضور شبکه ورزش در جلسه شورای همگانی ورزش

سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ضمن تشکر از حضور شبکه ورزش سیما در محل برگزاری جلسه شورای همگانی ورزش کشور ، بر اهمیت ورزش کارگری به عنوان یکی از بخش های مهم ورزش همگانی تاکید کرد و از اجرای برنامه های متنوع این حوزه ورزشی برای کارگران و خانواده آنها از سوی فدراسیون ورزش کارگری در تابستان امسال خبر داد.

معرفی برنامه

سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در گفت و گو با برنامه مثبت ورزش شبکه ورزش سیما گفت : جلسه شورای همگانی ورزش کشور ، امروز به ریاست دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و با حضور دستگاه های مختلف عضو این شورا به منظور بررسی و تصویب برنامه های ورزش تابستان 1400 تشکیل جلسه می دهد.

وی افزود : هدف ما این است که بتوانیم با مشارکت فدراسیون ورزش های همگانی و سایر فدراسیون ها ، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و هیئت های استانی ، یک برنامه گسترده ورزشی با رویکرد ورزش همگانی را شاهد باشیم و زمینه مشارکت اقشار مختلف مردم را در برنامه های همگانی هرچه بیشتر فراهم بکنیم.

احمدی با اشاره به اهمیت برنامه های ورزش روستایی و عشایری ادامه داد :  پیش بینی شده است که برنامه های ورزش روستایی و عشایری برای تابستان 1400 در این جلسه نهایی شود ، اینکه بتوانیم علاوه بر برگزاری المپیاد خانه های ورزش روستایی و المپیاد ورزشی دختران روستایی عشایری ، برنامه رقابت قدرتی مردان روستایی را اجرایی کنیم ، همچنین برنامه های ورزش شهرداری در تابستان 1400 مورد پیش بینی قرار گرفته است که انشالله آن هم امروز تصویب و عملیاتی می شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش ، همچنین از تلاش این وزارت در راستای اجرای برنامه های ورزشی متنوع با همکاری و هم افزایی همه دستگاه های مرتبط به منظور فراهم کردن شرایط مشارکت هرچه بیشتر مردم در فعالیت های ورزشی در تابستان 1400 تاکید کرد.

وی با اشاره به برنامه جامع ورزش همگانی مشتمل بر 4 رکن اصلی محیط فعال ، مردم فعال ، سیستم فعال و جامعه فعال افزود : شورای ورزش همگانی کشور هم راهبری کلان ورزش همگانی کشور را بر عهده دارد که متناظر این شورا در استان ها به ریاست استاندار تشکیل می شود که در قالب شورای ورزش همگانی استان ها فعالیت های ورزش همگانی در استان ها را هماهنگ می کند و پیش می برد.

احمدی بیان داشت : ما سعی کرده ایم که موضوع ورزش همگانی چون با جمعیت کشور سروکار دارد و باید 82 میلیون مخاطب را پوشش دهد همه ظرفیت های ممکن ، دستگاه های مرتبط و زیرساخت های لازم برای این مشارکت را همراه بکنیم تا بتوانیم این مشارکت عمومی را در حد اعلای ممکن رقم بزنیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با تاکید بر اهمیت ورزش کارگری به عنوان یکی از بخش های مهم ورزش همگانی کشور با 14 میلیون مخاطب خاطرنشان کرد : خوشبختانه مشارکت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و همچنین فدراسیون ورزش کارگری را در این بخش شاهد هستیم به نحوی که در همین تابستان امسال ، بیش از 10 برنامه را فدراسیون ورزش کارگری برای کارگران ، خانواده و فرزندانشان در حوزه ورزش همگانی پیش بینی کرده است که عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی گفت : همچنین در حوزه ورزش روستایی و عشایری به دنبال این هستیم تا با مشارکت بسیج و سایر دستگاه های مرتبط که امکان انجام همکاری نزدیک در سطح روستاها را داشته باشند مانند سازمان دهیاری ها و شهرداری ها بتوانیم این برنامه های روستایی و عشایری را با قوت در تابستان امسال عملیاتی بکنیم.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها