حسن یزدانی به تانک روس رسید

حسن یزدانی در نظرسنجی اتحادیه جهانی کشتی با پشت سر گذاشتن بوایسار سایتیف دارنده ۹ طلای جهان و المپیک به فینال محبوب ترین آزادکاران جهان رسید.
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

اتحادیه جهانی کشتی با قرار دادن نام ۱۶ آزادکار نام آشنای کشتی آزاد جهان از علاقمندان به کشتی در سراسر جهان خواست آرای خود را برای شناخت محبوبترین آزادکار جهان اعلام کنند.

حسن یزدانی با دو طلای جهان و یک طلای المپیک در دور نخست با رای طرفداران کشتی برابر والنتین یوردانوف نابغه سبک وزن کشتی جهان که ۸ طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد پیروز شد.

یزدانی سپس مقابل طاها آکگل ترک و دارنده ۲ طلای جهان و یک طلای المپیک پیروز شد و به جمع ۴ نفر برتر این نظرسنجی راه یافت.

یزدانی در نیمه نهایی نیز با رای بیشتر مقابل بوایسار سایتیف نابغه کشتی جهان از روسیه که ۳ طلای المپیک و ۶ طلای جهان را در ویترین افتخارات خود دارد پیروز شد و به فینال رسید.

در سوی دیگر نیز عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روس که مدال های طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد و بخت اصلی کسب طلای المپیک توکیو است، پس از شکست جان اسمیت و جردن باروز آمریکایی و فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل ایتالیا به فینال محبوبترین آزادکاران جهان راه یافت.

عبدالله موحد  اسطوره کشتی ایران و دارنده ۵ طلای جهان و یک طلای المپیک دیگر نماینده ایران در بین ۱۶ کشتی گیر محبوب تاریخ جهان بود که در همان دور نخست مقابل گنوپتریاشویلی سنگین وزن گرجستان که ۳ طلای جهان و یک برنز المپیک را در کارنامه خود دارد بازنده شد، هر چند آوازه موحد بیشتر از پتراشویلی بود اما شناخت کمتر نسل جدید از افتخارآفرینی نسل های گذشته در این رای تاثیر زیادی داشت.