حسن یزدانی همچنان در صدر برترین آزادکاران جهان

در جدیدترین رده بندی برترین آزادکاران جهان حسن یزدانی همچنان در صدر بهترین‌های وزن خود قرار دارد
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

اتحادیه جهانی کشتی در پایان رقابت‌های کشتی آزاد جام متئو پلیکونه  اسامی برترین آزادکاران جهان را اعلام کرد.

بر اساس قانون اتحادیه جهانی کشتی برندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز تورنمنت‌های رنکینگ به ترتیب ۸، ۶ و ۴ امتیاز کسب می‌کنند، در صورتیکه در هر وزن تعداد کشتی‌گیران کمتر از ۱۰ نفر باشد ۶ امتیاز، بین ۱۱ تا ۲۰ نفر ۸ امتیاز و بیشتر از ۲۰ نفر نیز ۱۰ امتیاز به این تعداد امتیاز افزود می‌شود.

 

حسن یزدانی با تکیه بر رده نخست رنکینگ  وزن ۸۶ کیلوگرم بهترین جایگاه را در میان کشتی‌گیران ایران دارد.

محمدحسین محمدیان که پس از ۴ سال محرومیت به میادین بازگشته است، با کسب مدال طلا در تورنمنت متئو پلیکونه ایتالیا ۸ امتیاز گرفت و با توجه به حضور ۲۱ کشتی گیر در رقابت‌های وزن ۹۷ کیلوگرم این مسابقات، ۱۰ امتیاز دیگر به وی تعلق گرفت تا در مجموع صاحب ۱۸ امتیاز شود و با مجموع ۱۸ امتیاز رده هشتم رنکینگ برترین‌های جهان را از آن خود کند.

امیرحسین زارع نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران نیز در این رقابت‌ها با شکست عنوان‌دارانی همچون بلال ماخوف روس موفق به کسب مدال طلا شد تا با توجه به حضور ۱۱ کشتی‌گیر در این وزن در مجموع صاحب ۱۶ امتیاز شود و با همین تعداد امتیاز در رده نهم رنکینگ برترین سنگین وزن‌های جهان قرار گیرد.

رضا اطری در ۵۷ کیلوگرم در رده ششم حضور دارد و یدالله محبی نیز در سنگین وزن هشتم است.

* رده‌بندی جدید برترین آزادکاران جهان در اوزان المپیکی به شرح زیر است:

57 کیلوگرم:

۱- زائور اوگویف از روسیه ۲- سلیمان آتلی از ترکیه ۳- آندریا میسیچ از صربستان ۴- کومار راوی از هند...۶- رضا اطری از ایران.

65 کیلوگرم:

۱-گاژی مراد رشید اف از روسیه ۲- باجرانگ از هند ۳- دولت نیازبکوف از قزاقستان ۴- اسماعیل موسکایف از مجارستان.

74 کیلوگرم:

۱- زائوربک سیداکوف از روسیه ۲- فرانک چامیزو از ایتالیا ۳- دانیار کایسانوف از قزاقستان ۴- زلیمخان خاجیف از فرانسه.

86 کیلوگرم:

۱- حسن یزدانی از ایران ۲- دیپاک پونیا از هند ۳- پاتریک داونی از آمریکا ۴- آرتور نافونوف از روسیه.

97 کیلوگرم:

۱- عبدالرشید سعداله‌یف از روسیه ۲- شریف شریف‌اف از آذربایجان ۳- کایل اسنایدر از آمریکا ۴- عمر دیبیروویچ نوروف از مقدونیه... ۸- محمدحسین محمدیان از ایران.

125 کیلوگرم:

۱- گنو پتریاشویلی از گرجستان ۲- طاها آکگول از ترکیه ۳- آلکساندر خوتسیانوفسکی از اوکراین ۴- خاسانبای رحیم‌اف از ازبکستان...۸- یدالله محبی از ایران ۹- امیرحسین زارع از ایران.

 بر اساس طرح سیدبندی اتحادیه جهانی برای رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰، کشتی‌گیرانی که در رقابت‌های جهانی، قاره‌ای و رقابت‌های بین المللی دارای طرح سیستم رنکینگ شرکت کنند با توجه به مقام بدست آورده امتیازاتی را بدست خواهند آورد که ۴ نفر برتر هر وزن (از لحاظ کسب امتیاز) در رقابت‌های المپیک به ترتیب در بالا و پایین جدول (نفرات اول و چهارم در بالا و نفرات دوم و سوم در پایین) قرار می‌گیرند. کشتی‌گیرانی که در رویدادهای قاره‌ای به مدال‌های طلا، نقره و برنز برسند نیز به ترتیب صاحب ۱۲، ۱۰ و ۸ امتیاز می‌شوند.

تا آغاز بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تنها تورنمنت باقیمانده موثر در رنکینگ، جام‌های زیلکوفسکی و پیت لاسینسکی لهستان است که از ۳۱ خرداد تا ۴ تیر ماه سال آینده به میزبانی ورشو پایتخت لهستان برگزار می‌شود. همچنین رقابت‌های قاره‌ای دیگر رویداد موثر در رنکینگ کشتی‌گیران برای حضور در المپیک است.