برگزاری نشست بررسی وضعیت پرونده های انضباطی باشگاه ها در فیفا

دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

جلسه بررسی وضعیت پرونده های انضباطی باشگاه های تراکتورسازی تبریز، ماشین سازی، نود ارومیه، ملوان بندرانزلی و گل گهر سیرجان ظهر امروز (یکشنبه ۳۱ فروردین ماه) با حضور مهدی محمدنبی، دبیرکل فداسیون، محمود شیعی، عضو هیات رئیسه، مسئولین ذیربط در فدراسیون و مدیران عامل باشگاههای فوق برگزار شد.
جمشید نورشرق، رئیس کمیته تعیین وضعیت درباره این نشست عنوان کرد: این جلسه در پی شرایط بررسی های مالی باشگاهها و بدهی های داخلی و خارجی با تدبیر دبیرکل فدراسیون امروز انجام شد. باشگاههای حاضر در این نشست نظرات و پیشنهادات را در جهت تکلیف و حل و فصل مالی ارائه کردند. همچنین از طرف فدراسیون فوتبال نیز مطالب و پیشنهاداتی که منجر به کاهش این تعهدات در خصوص سیر نزولی بدهی های مالی نزد فیفا می شود، نیز ارائه گردید.
وی در ادامه بیان کرد: مقرر شد متعاقب این جلسه با هم اندیشی بین باشگاهها و فدراسیون راهکارهای اجرایی درباره قرارداد تیپ که با نظر فدراسیون فوتبال در آینده ای نزدیک
با لحاظ چارچوب استاندارد حرفه ای و همچنین با رعایت حقوق بین المللی تهیه خواهد شد،به اجرا دربیاید. بدون تردید این راهکارها بر مبنای سیاست گذاری و تعامل فی مابین خواهد بود.
رئیس کمیته تعیین وضعیت در پایان در خصوص بکارگیری مربیان و بازیکنان خارجی در باشگاهها اظهار داشت: حاضرین نظرات خود درخصوص جذب بازیکن و مربی خارجی در باشگاهها مطرح کردند و به عنوان یک اولویت مقرر شد باشگاههایی که درصد جذب بازیکن خارجی هستند، قبل از شروع فصل آتی و در زمان نقل انتقالات می بایست در چارچوب استانداردهای مجوز صدور لیگ حرفه ای و کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام کنند.