محمدی: من، تاج و کفاشیان هیچ سهمی از سازمان لیگ نداریم

رئیس اسبق سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: من، کفاشیان، تاج، کاظمی هیچ سهم یا ارثی از سازمان لیگ فوتبال ایران نداریم و همه را به فدراسیون واگذار کرده‌ایم
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

عزیزالله محمدی در گفت و گو با برنامه «ورزش تعطیل نیست» شبکه ورزش در مورد ادعای یکی از رسانه‌ها مبنی بر این که سهام سازمان لیگ به صورت ارثیه به فرزندان تاج‌، کفاشیان و خودش می‌رسد گفت: بعد از انتخاباتی که در سال 86 برگزار شد و پس از بحث کمیته تعلیق، بحث اجرایی شدن لیگ قهرمانان آسیا به میان آمد و کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون‌ها درخواست 11 آیتم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند. این درخواست در نامه‌ای 10 برگی از سوی سوزوکی مسؤول وقت AFC به فدراسیون آمد که در آن قید شده بود همه باشگاه‌ها و همچنین سازمان لیگ فوتبال باید خصوصی و مستقل باشند که در نهایت در آن زمان با توجه به این که شرکت‌های سهامی باید به صورت حقیقی ثبت می‌شد، تصمیم بر این شد که افرادی که در فدراسیون فوتبال مسؤولیت دارند، این سهام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به نام خودشان کنند اما سهام به خود فدراسیون و سازمان لیگ برگردانده شود. آن زمان نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال بود و علی کاظمی دبیر سازمان، صورت جلسه‌ای در همان زمان تنظیم کردیم که این سهام افراد متعلق به باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال است و نه به نام اشخاص.

وی در مورد این که اما ظاهرا چنین نامه‌ای در جایی ثبت نشده است، عنوان کرد: چرا، نه تنها صورت جلسه‌ای که گفتم وجود دارد، بلکه در سال 93 نیز من، کفاشیان، تاج، نبی و کاظمی نامه‌ای به دبیرخانه سازمان لیگ دادیم که هیچ گونه سهمی از سازمان لیگ نداریم. آن زمان خود مهدی تاج رئیس سازمان لیگ بود. در آن نامه قید کردیم سازمان لیگ هر وقت خواست می‌تواند تغییرات قانونی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجرا کند.

محمدی افزود: ضمن این که ما هیچ سهمی در سازمان لیگ نداریم اما مالیاتی که برای سازمان لیگ تعیین می‌شود به گردن ما می‌افتد. با این حال ما هیچ گونه ادعایی نه در گذشته و نه اکنون در مورد سهام سازمان لیگ نداشته‌ایم، حتی من نامه‌ای نوشتم و از سازمان لیگ خواستم که اسم من را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از میان سهامداران این سازمان حذف کند زیرا 6 سال از مسئولیت من در این سازمان می‌گذرد. از سوی دیگر آخرین بار هم من در دادسرا این مسأله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح کردم که تکلیف ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مشخص کنند چون ما هیچ سهمی از سازمان نداریم و تنها مالیات آن بر گردن ما می‌افتد. اگر هم کسی مسؤولیتی دارد جعل عنوان شده است.

وی در مورد این که چرا این سازمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مناطق آزاد ثبت نکردید تا 60-50 میلیارد تومن مالیات بر دوش سازمان لیگ نیفتد، گفت: اگر مسؤولان جدید سازمان و آقای بهاروند حسابی به نام سازمان لیگ در هر بانکی باز کرده باشند، مرتکب تخلف شده‌اند، زیرا تا سال 1397 من به عنوان مدیرعامل و خزانه‌دار و کفاشیان به عنوان رئیس هیأت مدیره حق امضا برای اوراق بهادار داشتیم. از اسفند 90 تا دی ماه 97 ما اوراق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امضا می‌کردیم، اما اگر از آن تاریخ به بعد حسابی باز شده، و جناب بهاروند و مسؤولان جدید سازمان لیگ اوراق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امضا می‌کنند مرتکب تخلف شده‌اند، زیرا اکنون اداره مالیات هیچ کاری با هیأت مدیره جدید و مسؤولان جدید آن ندارد و همه مالیات به گردن ماست، در حالی که من، کاظمی، تاج، کفاشیان و نبی نامه‌ای زده‌ایم که هیچ سهمی در این سازمان نداریم و من از سال 97 به بعد هیچ اطلاعی ندارم که در سازمان لیگ چه اتفاقی می‌افتاد زیرا در آنجا دیگر حضور ندارم.

رئیس اسبق سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد این که ظاهرا این سهام می‌تواند به فرزندان شما به عنوان ارثیه برسد، گفت: خیر، چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد، زیرا ما نامه داده‌ایم هیچ سهم الارثی از سازمان لیگ به ما نمی‌رسد و همه آن متعلق به فدراسیون فوتبال است.