تاب، گرایی، طاهری و بیابانی به دیدار نهایی راه یافتند / سرلک، افضلی، بهشتی طلا و نجاتی در دیدار رده بندی / حاجی پور، رضایی و پشتام در بخت مجدد

4 کشتی گیر کشورمان به دیدار فینال و 4 کشتی گیر به دیدار رده بندی مسابقات روز دوم رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان راه یافتند.
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، روز دوم رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا از ظهر امروز در شهر تفلیس گرجستان در حال برگزاری است که در پایان مسابقات مقدماتی ،  در کشتی فرنگی حامد تاب در وزن 67 کیلوگرم ، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم به دیدار پایانی راه یافتند و در کشتی آزاد نیز پیمان بیابانی در وزن 65 کیلوگرم راهی دیدارنهایی شد.

 

همچنین علیرضا سرلک و رضا افضلی در اوزان 57 و 74 کیلوگرم کشتی آزاد و شیرزاد بهشتی طلا و علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی در دیدار رده بندی حضور دارند. ابوالفضل حاجی پور در وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد و محمدجواد رضایی و پژمان پشتام در وزن 67 و 77 کیلوگرم نیز باید در گروه بازنده ها به کار خود ادامه دهند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است :

 

کشتی فرنگی :
در وزن 60 کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا پس از استراحت در دور نخست ،  در دور دوم با نتیجه 8 - 0 از سد حریف گرجستانی گذشت. وی در دور سوم مقابل نماینده هند با نتیجه 4 - 0 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بهشتی طلا در دیدار نیمه نهایی مقابل حریف قرقیزستانی با نتیجه 3 - 3 شکست خورد به به دیدار رده بندی رفت.

علیرضا نجاتی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از استراحت در دور نخست ، در دور دوم حریف گرجستانی را با نتیجه 7 - 0 مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه 5 - 0 از سد کشتی گیر جمهوری آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در این مرحله مقابل کشتی گیر قرقیزستانی با نتیجه 0 - 8 مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد.
در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب و محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست به مصاف هم رفتند که حامد تاب با نتیجه 2 - 1 مقابل رضایی به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه 8 - 0 از سد حریف گرجستانی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. تاب در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 5 - 0 حریفی از جمهوری آذربایجانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار نهایی شد.  محمدجواد رضایی نیز با توجه به حضور تاب در دیدارنهایی به گروه بازنده ها رفت.
در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست ، حریفی از  گرجستان را با نتیجه 9 - 1 شکست داد. محمدعلی گرایی نیز با نتیجه 9 - 0 مقابل نماینده فرانسه پیروز شد. دو نماینده کشورمان در دور دوم به مصاف هم رفتند که محمدعلی گرایی با نتیجه 9 - 0 مقابل پشتام پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. گرایی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 8 - 0 حریف گرجستانی را مغلوب کرد و راهی دیدار نهایی شد. پشتام هم به گروه بازنده ها رفت تا مسابقات خود را برای حضور در دیدار رده بندی ادامه دهد.
در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست ، در دور دوم با نتیجه 10 - 4 کشتی گیر گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 - 0 دیگر کشتی گیر گرجستانی را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد.

کشتی آزاد :
در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در 2 دور حریفانی از گرجستان را با نتایج 19 - 9 و 11 - 9 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 5 - 5 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد.
 در وزن 65 کیلوگرم پیمان بیابانی در دورهای نخست و دوم ، کشتی گیرانی از  گرجستان را با نتایج 4 - 0 و 3 - 0 مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی رفت ، بیابانی در این دیدار با نتیجه 3 - 3مقابل دیگر نماینده کشور میزبان به پیروزی رسید و به دیدار نهایی راه یافت.

در همین وزن ایمان صادقی مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 4 - 1 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرجستانی مقابل پیمان بیابانی ، صادقی از دور رقابت ها کنار رفت.

ابوالفضل حاجی پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم مقابل باجرانگ از هند با نتیجه 2 - 10 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر هندی در دیدار نهایی ، حاجی پور به گروه بخت مجدد (بازنده ها) رفت.
 در وزن 74 کیلوگرم رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست ، در دور دوم کشتی گیر گرجستانی را با نتیجه 6 - 3 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کشتی گیر گرجستانی با نتیجه 2 - 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

سید احمد محمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن مقابل حریف گرجستان در حالی که با نتیجه 0 - 6 عقب بود به دلیل مصدومیت به مبارزه ادامه نداد. 

رقابت های بخت مجدد، رده بندی و نهایی اوزان فوق فردا برگزار می شود.