بهمن عسگری با صعود به دیدار رده بندی لیگ جهانی کاراته در امارات موفق به کسب سهمیه المپیک 2020 شد

سه نماینده ایران در دیدار رده بندی لیگ جهانی امارات
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

در پایان روز نخست لیگ جهانی کاراته وان امارات که از صبح امروز با حضور 571 کاراته کا از 85 کشور در شهر دوبی آغاز شده است، مهسا افسانه در کاتای انفرادی، سارا بهمنیار در وزن 50- کیلوگرم و بهمن عسگری در وزن 75- کیلوگرم به دیدار رده بندی اوزان خود راه یافتند و برای کسب مدال برنز روز یکشنبه رودرروی ارمان التیمور از ترکیه قرار خواهد گرفت.
 
در وزن ۷۵- كيلوگرم، بهمن عسگری ۱ بر صفر روسلان سیماخانبت از قزاقستان را مغلوب کرد. در ادامه ۲ بر صفر خوزه والدیویا از پرو را شکست داد. در سومین مبارزه ۲ بر صفر جو کلاور از انگلیس را با شکست بدرقه کرد و به نیمه نهایی صعود کرد.
او در نیمه نهایی مقابل رافائل آقایف آذربایجانی دارنده نقره قهرمانی اروپا ۲۰۱۹، یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ و ۲ طلا و یک نقره قهرمانی جهان به میدان رفت و 3 بر صفر نتیجه را واگذار کرد تا به دیدار رده بندی راه یابد.
عسگری روز یکشنبه برای کسب مدال برنز به روی تاتامی می رود.
 
در وزن ۵۰- كيلوگرم سارا بهمنیار در اولین دیدار 5 بر 3 نتیجه را به نادیا گومز از اسپانیا واگذار کرد و با توجه به رسیدن این حریف به دیدار نهایی، بهمنیار هم به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه در اولین مبارزه یک بر صفر آسیا آگوس از ایتالیا را برد و سپس با نتیجه 3 بر یک از سد سارا هوبریش آلمانی گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت.
بهمنیار برای کسب مدال برنز روز یکشنبه با آیچا سیاح مراکشی دارنده ۲ طلا و یک نقره قهرمانی آفریقا مبارزه خواهد کرد.
 
در کاتای انفرادی بانوان مهسا افسانه امتیازات ۲۳.۸۴ و ۲۳.۵۲ را بدست آورد و به نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله با کسب امتیاز ۲۴.۷۲ در جای سوم قرار گرفت و به دیدار رده بندی راه یافت.
افسانه برای کسب مدال برنز روز یکشنبه به مصاف گریس لائو مو از هنگ کنگ دارنده برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۸ و ۲ نقره و یک برنز قهرمانی آسیا خواهد رفت.
 
در وزن ۵۵- كيلوگرم، طراوت خاکسار ۳ بر یک ویکتوریا سیمانیکوآ از اسلواکی را برد و در ادامه پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل آصیل سیریکوآ از قزاقستان با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و با شکست حریف قزاقستانی، خاکسار حضور در ادامه رقابت ها را از دست داد.
 
در وزن ۶۷- کیلوگرم،امیر مهدی زاده با نتایج مشابه ۲ بر یک مقابل کامیلو ولوزو از شیلی و علی الساوی از مصر به برتری رسید. اما در مبارزه سوم در حالی که ۴ بر یک از حریف پیش بود به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه زانو در ثانیه های پایانی مسابقه از ادامه مبارزه انصراف داد تا این بازی به سود نماینده گرجستان خاتمه پذیرد.
 
دیگر نماینده وزن 75- کیلوگرم، علی اصغر آسیابری ۲ بر یک ارن آکورت از ترکیه را شکست داد. در ادامه با نتیجه 10 بر یک مقابل استانیسلاو هورنا از اوکراین مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.
 
فردا و در دومین روز رقابت ها، در بخش بانوان رزیتا علیپور و شیما آل سعدی در وزن 61- کیلوگرم و حمیده عباسعلی در وزن 68+ کیلوگرم و در بخش مردان، ابوالفضل شهرجردی و متین زارع در کاتای انفرادی، ذبیح اله پورشیب، مهدی خدابخشی و کیوان بابان در وزن 84- کیلوگرم، سجاد گنج زاده، صالح اباذری و مهدی آشوری در وزن 84+ کیلوگرم به مصاف حریفانشان می روند.