ساروی به مدال برنز دست یافت / نوری در رده پنجم

تیم ایران با مدال برنز محمد هادی ساروی و پنجمی حسین نوری به کار خود در رقابت های کشتی فرنگی جام جهانی انفرادی صربستان پایان داد
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

رقابت های کشتی فرنگی جام جهانی انفرادی روزهای 22 تا 24 آذرماه در شهر بلگراد صربستان برگزار شد که تیم ایران با 2 نماینده در این رقابت ها شرکت کرده بود.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل هاردییپ از هند با نتیجه ۹ بر یک  پیروز شد. وی در کشتی بعد نیز با نتیجه 2 بر یک از سد نیکولاز کاخلاشویلی از ایتالیا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ساروی در این مرحله مقابل موسی اولویف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. او در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر مقابل کیریل میلوف از بلغارستان دارنده مدال نقره جهان به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در دور نخست با نتیجه 10 بر 5 دوغان گوکتاس از ترکیه را شکست داد وی در دور بعد مقابل بشیر سید آزارا از الجزایر با نتیجه ۵ بر ۲ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل داوید چاکوتادزه قهرمان المپیک از روسیه با نتیجه 7 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. نوری برای کسب مدال برنز به مصاف سمن نوویکوف از اوکراین رفت و با نتیجه 12 بر 4 مقابل این کشتی گیر شکست خورد و پنجم شد.

اسامی نفرات برتر این رقابت ها به شرحزیر است:

55 کیلوگرم: 1- امین صفرشایف (روسیه)2- شریف کیلیج (ترکیه) 3- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) و عبدالکریم فرجات (الجزایر)

60 کیلوگرم: 1- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 2- استپاه ماریانیان(روسیه) 3- کریستین فریس (صربستان) و ماکسیم کاژاراسکی (بلاروس)

63 کیلوگرم: 1- جامبولات لوکایف (روسیه) 2- اریک توربا (مجارستان) 3-کالی سلیمان اف (قرقیزستان) و سوسلان داوروف (بلاروس)

67 کیلوگرم: 1- نظیر عبداله یف (روسیه)2- اسلام بک دادوف (آذربایجان) 3- اسلاویک گالستیان (ارمنستان) و رومان پاسورکووسکی(لهستان)

72 کیلوگرم: 1- بالینت کورپاسی(مجارستان) 2- مالخاس آمویان (ارمنستان) 3- چنگیز ارسلان (ترکیه)   و روسلان تساریف (قرقیزستان)

77 کیلوگرم: 1-   رومن ولاسوف (روسیه) 2- زولتان لوای (مجارستان)3- ویکتور نمس (صربستان)   و الکساندر گوتو(مولداوی)

82 کیلوگرم: 1- میلاد علیرضایف (روسیه) 2- صالح آیدین (ترکیه)   3- رولاند شوارز (آلمان) و رادزیک کولیف(بلاروس)

87 کیلوگرم: 1- کیریل ماسکویچ (بلاروس) 2- داوید چاکوتادزه (روسیه)   3- سمن نوویکوف (اوکراین) و زورابی داتوناشویلی(گرجستان) 5- حسین نوری (ایران)

97 کیلوگرم: 1- موسیاولویف (روسیه) 2- الکس زوک (مجارستان) 3- محمدهادی ساروی (ایران) و آرتور اوماروف(چک)

130کیلوگرم: 1- سرگئی سیمینوف (روسیه) و عثمان ایلدیریم (ترکیه) 3- بکا کاندلاکی(آذربایجان) و میکولا کوچمی (اوکراین)

رده بندی تیمی: 1- روسیه 217 امتیاز 2- مجارستان 103 امتیاز 3- ترکیه 87 امتیاز 4- قرقیزستان 85 امتیاز 5- بلاروس 78 امتیاز
تیم ایران با دو نماینده و کسب یک مدال برنز و یک عنوان پنجمی با 25 امتیاز در جایگاه پانزدهم قرار گرفت.

 

رحمان عموزاده نماینده کشورمان در وزن 57 کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد جام جهانی انفرادی صربستان فردا به روی تشک می رود.    امیرمحمد یزدانی دیگر نماینده کشورمان به دلیل مثبت شدن آزمایش کرونا به این رقابت ها اعزام نشد. 

رقابت های کشتی آزاد جام جهانی کشتی انفرادی روزهای 26 تا 28 آذرماه برگزار می شود و مسابقات نماینده کشورمان از روز 26 آذرماه آغاز می شود.