عضویت هاکی روی یخ ایران در فدراسیون جهانی پس از ۱۰۰ سال

برای نخستین بار درتاریخ ورزش ایران ، با تلاش فدراسیون اسکیت و موافقت فدراسیون جهانی ، هاکی روی یخ ایران پس از ١٠٠ سال به عضویت فدراسیون جهانی درآمد.
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

به گزارش کمیته ملی المپیک ، صبح امروز  مجمع عمومی فدراسیون جهانی هاکی روی یخ به میزبانی رم ایتالیا برگزار شد و در آن تمامی اعضای حاضر، به عضویت ایران در این فدراسیون ورزشی رای مثبت دادند و ایران به صورت رسمی به عضویت فدراسیون جهانی هاکی روی یخ (IIHF) درآمد.

فدراسیون جهانی هاکی روی یخ در سال ١٩٠٨ تاسیس شد. پس از گذشت بیش از ١٠٠ سال ، ایران به عنوان جدیدترین عضو این فدراسیون مهم در بازی‌های زمستانی معرفی شد.

فدراسیون اسکیت ایران که مسئولیت هاکی روی یخ ایران را بر عهده دارد از امروز و به صورت رسمی به عضویت فدراسیون هاکی روی یخ که یک فدراسیون المپیکی محسوب می‌شود ، درآمد. عضویت در فدراسیون هاکی روی یخ کار دشوار و فرآیندی چندین ساله بود.

کاوه صدقی رئیس انجمن هاکی ، کمیته ورزش کمیسیون ملی یونسکو ، عضو کمیسیون یونسکو و کمیسیون صلح کمیته ملی المپیک ایران که به عنوان نماینده فدراسیون اسکیت ایران در این مجمع حضور داشت ، با رنر فاسل رییس سوئیسی فدراسیون جهانی هاکی روی یخ دیدار و گفت‌وگویی صمیمی داشت.

فاسل در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق ، ایران را یکی از کشورهای مهم آسیا در عرصه ورزش دانست و قول داد در نخستین فرصت ممکن سفری به ایران داشته باشد.

همچنین فاسل عنوان کرد فدراسیون جهانی هاکی روی یخ به توسعه هر چه بیشتر این ورزش در ایران کمک خواهد کرد.