گزارش فدراسیون جهانی از 20 کاراته کای المپیکی: بهمنیار جوانترین المپین، عسگری در سید یک

در جدیدترین گزارش فدراسیون جهانی از 20 کاراته کای المپیکی: بهمنیار جوانترین المپین معرفی شد و عسگری در سید یک قرار گرفت
دسته بندی:

معرفی برنامه

پس از مشخص شدن 40 کاراته کای حاضر در المپیک، فدراسیون جهانی در گزارشی به نکات جالب توجهی درباره این ورزشکاران اشاره داشته که گزیده ای از آن در ادامه می آید:

*در رقابتهای کسب سهمیه از طریق رنکینگ نمایندگان 20 کشور موفق به حضور در المپیک شدند.

*ژاپن به واسطه میزبانی با 8 ورزشکار بیشترین سهمیه را در المپیک دارد. پس از ژاپن، ترکیه با 5 ورزشکار و ایران و ایتالیا هر کدام با 4 ورزشکار در بالای قرار دارند. پس از آن اسپانیا، جمهوری آذربایجان و اوکراین هریک با 2 کاراته کا در رده بعدی قرار دارند.

*کاراته کاهایی که با قرار گرفتن در رتبه نخست رنکینگ هر رده جواز حضور در المپیک بدست آوردند، عبارتند از: دامین کوینترو (اسپانیا) در کاتا انفرادی مردان، اسدیلوف دارخان  (قزاقستان) در وزن 67- کیلوگرم مردان، بهمن عسگری (ایران) در وزن 75- کیلوگرم مردان، اوگور آکتاش (ترکیه) در وزن 75+ کیلوگرم مردان، ساندرا سانچز (اسپانیا) در کاتا بانوان، سراپ اوزچلیک (ترکیه) در وزن 55- کیلوگرم بانوان، شیائویان ین (چین) در وزن 61- کیلوگرم بانوان و ایرینا زارتسکا (آذربایجان) در وزن 61+ کیلوگرم بانوان

*نفرات نخست هر رده در هر یک از گروه ها در سیدبندی جدول المپیک در اولویت قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب بهمن عسگری در المپیک در سید یک وزن 75- قرار دارد.

*لیست اولین ورزشکاران واجد شرایط شامل 12 مدافع گرند وینر است. همه صاحبان فعلی عنوان گرند وینر بلیط بازی ها را بدست آورده اند. برندگان بزرگ واجد شرایط برای توکیو 2020 عبارتند از: ساندرا سانچز (اسپانیا)، ریو کیوونا (ژاپن)، سرپ اوزچلیک (ترکیه)، آنجلیکا ترولوگا (اوکراین)، دارخان اسدیلوف (قزاقستان)، استیون داکستا (فرانسه)، شیائویان ین (چین)، رافائل آقایف (آذربایجان)، آیومی یوکوزا (ژاپن)، ایرینا زارتسکا (آدربایجان)، اوگار آکتاش (ترکیه) و سجاد گنج زاده (ایران)

*نمایندگان بسیاری از کاراته کاهایی که در سطح قاره موفق بودند موفق به کسب جواز حضور در المپیک شدند در این  میان 13 قهرمان فعلی قاره نیز حضور دارند. از فدراسیون کاراته آسیا، کاراته کاهای با عنوان قهرمان قاره ای کیو شیمیزو (ژاپن)، شیائویان ین (چین)، حمیده عباسعلی (ایران)، ریو کیونا و کن نیشیمورا (ژاپن) هستند.

*ورزشکارانی که از طریق رنکینگ واجد شرایط هستند به طور متوسط 29 سال سن دارند. سارا بهمنیار از ایران با 20 سال جوانترین ورزشکاری است که توانسته به المپیک برسد.