تقوی: گزینه خاصی برای هدایت تیم ملی مطرح نیست

سرپرست دبیری فدراسیون والیبال گفت: با توجه به زمان باقی مانده تا شروع اردوهای آماده‌سازی تیم ملی، فرصت مناسبی برای انتخاب سرمربی داریم
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

میلاد تقوی سرپرست دبیری فدراسیون والیبال گفت :  همان‌گونه که اطلاع دارید، گسترش و شیوع ویروس کووید ۱۹ باعث تغییر بسیاری از برنامه‌های جهانی از جمله بازی‌های المپیک و لیگ ملت‌های والیبال شد.
وی تصریح کرد: به همین دلیل، فدراسیون تصمیم به قطع همکاری با ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی گرفت و قرارداد این مربی با توافق دو طرف و بدون هیچ مشکلی فسخ شد و جا دارد از طرف خانواده بزرگ والیبال، از زحمات کولاکوویچ در چند سال گذشته تشکر و قدردانی کنم.
 
وی ادامه داد: عجله‌ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم و با توجه به تجربیاتی که از گذشته داریم و نظرات کارشناسان، باید با بررسی کامل در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی تصمیم بگیریم.
 
تقوی تاکید کرد: برخلاف اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های مختلف، در حال حاضر گزینه خاصی برای هدایت تیم ملی از سوی فدراسیون مطرح نیست. تمام گزینه‌های داخلی و خارجی را بررسی خواهیم کرد و قطعاً با توجه به شرایط موجود، بهترین تصمیم را خواهیم گرفت. عوامل مختلفی در تصمیم‌گیری ما تاثیرگذار خواهند بود و پس از این که سر فرصت به جمع‌بندی نهایی برای انتخاب سرمربی رسیدیم، نتیجه آن اعلام خواهد شد.
تقوی درباره تاثیر بحران کرونا در تقویم فدراسیون والیبال، گفت: قطعاً مشکلات این بیماری کار را سخت‌تر کرده و محدودیت‌های زمانی برای فدراسیون ایجاد کرده است.
وی با بیان این که برخی از برنامه‌های فدراسیون که وابسته به رویدادهای بین‌المللی بود، اجرا نخواهد شد، گفت: مابقی برنامه‌ها به قوت خود باقی است. ما در حال برنامه‌ریزی برای بعد از بحران کرونا هستیم، اما این که چه زمانی این بحران به پایان می‌رسد، قابل پیش‌بینی نیست. باید آماده باشیم تا هر موقع کشور به حالت عادی برگشت، فعالیت‌ها را شروع کنیم.
وی در پایان با اشاره به انتخاب مجدد دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان ریاست فدراسیون والیبال، گفت: درحال حاضر توقع جامعه والیبال با چند سال گذشته متفاوت است. بعد از بازگشت داورزنی به والیبال، نیازمند نگاه تازه‌ای به این رشته ورزشی بودیم و به نظر می‌رسد دیگر کسب افتخارات گذشته والیبال، برای این رشته پیشرفت محسوب نمی‌شود. ما باید گام‌های محکم‌تری برداریم و به افتخارات بزرگ‌تری دست پیدا کنیم. بنابراین روزهای حساسی برای این رشته ورزشی پیش رو داریم.