بی اخلاقی ورزشی در دماوند

مسئول پایگاه‌های امدادونجات کوهستان کشور: هجوم به دماوند و این حجم از بی اخلاقی ورزشی جای تاسف دارد

معرفی برنامه

محمدحسین کبادی مسئول پایگاه‌های امدادونجات کوهستان کشورپنجشنبه 23 مرداد با حضور در برنامه زنده کوه گشت ضمن اشاره به توجهی کوه نوردان نسبت هشدارها در صعود به دماوند گفت هجوم به این قله و این حجم از بی اخلاقی ورزشی جای تاسف دارد. کبادی با انتقاد از صعود تعداد زیاد کوه نوردان به دماوند و بی توجهی به هشدارها گفت برای رسیدگی به این تعداد کوهنورد یک ارتش لازم است.


مسئول پایگاه‌های امدادونجات کوهستان زیرپا گذاشتن اخلاق ورزشی، عدم مدیریت و توان سرپرست ها در کنترل نفرات تیم, نداشتن آگاهی از اصول اولیه کوه نوردی همچون انتخاب پوشش و لباس، ناتوانایی و عدم آمادگی جسمانی افراد در صعود و حمل کوله، انباشت زباله به همراه فرسایش تجهیزات و آسیب گروه امدادی را از جمله موارد این صعودهای غیر اصولی نامید و گفت متاسفانه یکی از مشکلات اصلی در کشور ما بحث نبود بیمه خدمات امداد و نجات است.


محمدحسین کبادی مسئول پایگاه‌های امدادونجات کوهستان کشور عدم آشنایی کوهنوردان از دانش اولیه جغرافیای منطقه را از جمله مشکلات  گروه های امدادی در شناسایی موقعیت کوه نوردان و مفقودین خواند و افزود عملیات های پرهزینه و پرخطرباعث هدر رفت ظرفیت های بالای مالی و تجهیزاتی می شود که امکان جایگزینی آنها در این شرایط وجود ندارد.

 

وی کوه نوردی و صعود را را یک ورزش تخصصی و فراتر از تفنن و سرگرمی خواند و گفت لازم است همه افراد قبل از صعود آموزش های لازم در این زمینه را کسب کنند.
 

قسمت های کوه گشت - جدول پخش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها