انتقاد تند یحیی گل‌محمدی از برنامه ریزی سازمان لیگ

گل‌محمدی می‌گوید که سازمان لیگ در نیم فصل اول همه کار برای استقلال کرد

معرفی برنامه

سرمربی تیم پرسپولیس در برنامه شب‌های فوتبالی پس از انتقاد نسبت به شرایط قرنطینه پرسپولیسی‌ها، در مورد درخواست پرسپولیس برای تعویق دربی پایتخت نیز اظهار نظر کرد و گفت که سازمان لیگ برای استقلال همه کار کرد و همچنین گفت که درخواست پرسپولیس معقول است و اگر انجام نشود، نشانه ترس مسئولان از پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس است.

یحیی گل‌محمدی در مورد موضوع برابر بودن بازی‌های پرسپولیس عنوان کرد: این یک خواسته از طرف همه فوتبالی هاست که بازی‌ها منظم باشند. این اتفاق در نیم فصل اول افتاد و استقلالی‌ها گفتند که بازی ها باید به تعداد مساوی باشد. سازمان لیگ حرف آن‌ها را پذیرفت و گفتند جدول را دچار تقدم و تاخر نمی‌کنیم و ما مجبور شدیم در آن شرایط زمین نساجی بازی کنیم. زمین مثل باتلاق بود و با این ماشین های کمپرسور آمدند آب را کشیدند. ما رفتیم امتیاز از دست دادیم و مقابل سپاهان هم همینطور. ما تمکین کردیم و دوباره استقلالی‌ها گفتند باید برای ما بازی باشد تا از شرایط دور نشویم و دوباره سازمان لیگ قبول کرد و همه خواسته استقلالی‌ها انجام شد.

وی افزود: همه کار برایشان کردنداما الان که ما یک شرایطی داریم که باید با سپاهان و استقلال بازی کنیم و سرنوشت قهرمانی لیگ چه بسا مشخص شود، این یک خواسته ماست. برای چه نباید ما با ذوب آهن بازی نکنیم و بعد با سپاهان و استقلال؟ آن ها هم با شهرخودرو و صنعت نفت و بعد هم ما. این وسط حق ما را می‌خورند و خیلی راحت و در روز روشن. نمی‌دانم دلیلش چیست. شاید از قهرمانی پنجم ما می‌ترسند و در رفتار مسئولان ما این را می‌بینیم. از این بابت ناراحتیم و باید یک برنامه ریزی باشد که همه تیم‌ها در شرایط برابر بیایند و در موقعیتی منطقی باشند؛ بدون این که تبعیضی قائل شوند. این یک خواسته معقول است که همه تیم ها دارند و ما هم داریم. 

یحیی در پایان صحبت هایش گفت: از باشگاه می‌‌خواهم روی این مسئله پافشاری کنند و نگذارند حق 40-50 میلیون هواداری که عاشق این تیم هستند از بین برود.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی نمی‌خواهد پرسپولیس قهرمان شود، گفت: وقتی در لیگ برابری و مساوات نباشد، شائبه ایجاد می‌شود. در طول فصل، وقتی رفتیم فینال آسیا، یک برنامه فشرده برای ما گذاشتند. ما نترسیدیم و رفتیم بازی کردیم. ما در رتبه نهم جدول بودیم اما این تیم چهار فصل است که قهرمان شده بود. من وقتی جایگاهمان را می‌دیدم برایم سنگین بود اما جنگیدیم و مبارزه کردیم و با انرژی هواداران، به صدر جدول و جایگاهش رساندیم.

گل‌محمدی همچنین با کنایه توضیح داد: ما واقعا سختی‌‌های زیادی تجربه کردیم و بازی های حساسی را در پیش داریم و فکر کنم قهرمان لیگ در این چند هفته مشخص شود. ما درخواست داریم که مسابقات برگزار شوند و برابری حکم فرما شود. هیچ تیمی نباید از برنامه ریزی سازمان لیگ ضرر کند. قبل از بازی الوحده به ما گفتند باید بروید قرنطینه. حداقل می‌گذاشتند بیاییم اینجا و بعد اعلام کنند. گفتند یک هفته باید در قرنطینه باشید و بعد بروید اصفهان. فقط مانده بود که ارنج را هم تعیین کنند. یعنی چی؟ سازمان لیگ نباید این پیشنهاد را بدهد که شما اینجا یک هفته در قرنطینه تمرین کنید. بازیکنان ما خسته هستند و باید بروند خانواده‌هایشان را ببیند. این روال طبیعی نیست و باید نسبت به مسابقات، نظم را حفظ کنند.