لغو تمام رقابت‌های رویینگ انتخابی المپیک

فدراسیون جهانی روئینگ اعلام کرد تمامی مسابقات انتخابی المپیک توکیو لغو شده و دیگر برگزار نخواهد شد
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

فدراسیون جهانی روئینگ طی نامه ای به فدراسیون های ملی از لغو تمامی مسابقات کسب سهمیه المپیک خبر داده و تاکید کرده این رقابت ها به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا لغو شده و برگزار نخواهد شد.

این فدراسیون در نامه خود تاکید کرده مسابقات برگزار نمی شود و به زمان و مکان دیگر هم موکول نمی شود تا براین اساس پرونده کسب سهمیه این رشته برای المپیک توکیو کاملا بسته شود.

این فدراسیون جهانی اعلام کرده تصمیم دارد با نظر کمیته بین المللی المپیک و هیات اجرایی این فدراسیون برای تعیین تکلیف نهایی سهمیه های المپیک تصمیم گیری کند.

برهمین اساس صبح امروزعلیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در نامه‌ای به فدراسیون جهانی از آنها خواست در شرایط انتخابی المپیک حق ورزشکاران نادیده گرفته نشود.


سهرابیان در نامه هایی جداگانه از فدراسیون جهانی و کنفدراسیون روئینگ آسیا خواست ضمن مشخص شدن شرایط انتخابی المپیک توکیو، در جلسه 17 مارس حق ورزشکاران در مسیر این رویداد بزرگ ورزشی نادیده گرفته نشود.


رئیس فدراسیون قایقرانی ایران ضمن قدردانی از مسئولان بین المللی روئینگ برای اهمیت به سلامت ورزشکاران، به تلاش های شبانه روزی قایقرانان ایران و البته ورزشکاران آسیایی برای رسیدن به المپیک توکیو اشاره کرد و از فدراسیون جهانی و کنفدراسیون روئینگ آسیا خواست که با توجه به حق این ورزشکاران بهترین تصمیم برای مسابقات انتخابی المپیک گرفته شود و برنامه ریزی مناسبی در این جهت انجام بگیرد.
پیش از این مسابقات انتخابی المپیک قاره آسیا که قرار بود در کره جنوبی برگزار شود به سوئیس منتقل شده بود که این رقابت نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.


فدراسیون جهانی سه شنبه همین هفته جلسه ای با مسئولان کمیته بین المللی المپیک دارد تا وضعیت مسابقات انتخابی را مشخص کند.