فیروزجا و طباطبایی به تساوی رسیدند، مقصودلو به مدافع عنوان قهرمانی باخت

دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

بازی اول از مرحله دوم  جام جهانی شطرنج امروز برگزار شد و نمایندگان شطرنج ایران برابر حریفان خود به دو تساوی و یک باخت رسیدند.
 
امروز علیرضا فیروزجا (2702) با مهره سیاه برابر دوبف از روسیه (2699) به تساوی رسید. این دو بازیکن پیش از این دیدار کلاسیکی با هم نداشتند و تنها در مسابقات سریع جهان، فیروزجا مغلوب دوبف شده بود. شطرنج باز جوان روسی، قهرمان حال حاضر مسابقات سریع جهان نیز به حساب می آید.
 
پرهام مقصودلو (2664) نیز امروز با مهره سفید برابر لئون آرونیان از ارمنستان (2758) قرار گرفت و نتیجه را واگذار کرد. آرونیان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی و یکی از چهره های شناخته شده شطرنج جهان است که چند هفته قبل در رقابت های معتبر گرندچس تور سنت لوئیس بالاتر از مگنوس کارلسن، قهرمان شد.
 
محمدامین طباطبایی (2642) هم با مهره سیاه برابر جفری شیونگ از آمریکا (2707) به تساوی رسید. شیونگ در حال حاضر دومین بازیکن برتر کمتر از 20 سال جهان است.
 
بازی دوم مرحله دوم مسابقات جام جهانی شطرنج فردا شنبه برگزار می شود.
 
دهمین دوره جام جهانی در خانتی مانسیسک روسیه برگزار می شود و مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقات یک میلیون و ششصد هزار دلار است.
 
طبق اعلام فیده دو شرکت کننده دیدار نهایی جام جهانی ، سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد.
 
مگنوس کارلسن که قهرمان حال حاضر جهان است و به طور خودکار در رقابت های قهرمانی جهان حضور خواهد داشت.کاروآنای آمریکایی نیز پیش از این سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی جهان را کسب کرده است.