کمیته بین المللی پارالمپیک در سوگ سیامند

پرچم کمیته بین المللی پارالمپیک امروز در مقر این سازمان در شهر بن آلمان، در سوگ سیامند رحمان قهرمان پاراوزنه برداری ایران و جهان به حالت نیمه افراشته درآمد
دسته بندی:

معرفی برنامه

روز یکشنبه 11 اسفند ماه سیامند رحمان قهرمان پاراونزه برداری جهان و پارالمپیک بدلیل ایست قلبی در زادگاه خود شهر اشنویه درگذشت. بعد از درگذشت ناگهانی سیل پیام های تسلیت و همدردی از سوی نهادها و مقامات بین المللی صادر شد که از این ضایعه دردناک اظهار تاسف کردند.

کمیته بین المللی پارالمپیک به عنوان متولی ورزش جانبازان و معلولین در سوگ این قهرمان بزرگ و نماد ورزش پارالمپیک نشست.

در همین راستا سایت کمیته بین المللی پارالمپیک با اظهار تاسف عمیق بابت از دست رفتن این ابرقهرمان بین المللی نوشت: سیامند با داشتن 31 سال سن وعنوان قویترین ورزشکار جهان در دو دوره بازی های پارالمپیک برای بسیاری از وزنه برداران و ورزشکاران فعال در جنبش پارالمپیک همواره بعنوان یک مدل مطرح است؛ ورزشکاری که همواره با رفع محدویت ها توانسته رکوردهای جهانی را ثبت نماید و سبب الهام بخشی زنان و مردان بیشماری در ورزش شود.

کمیته بین المللی پارالمپیک امروز در مقر خود شهر بن، پرچمش را به احترام سیامند رحمان به حالت نیمه افراشته درآورد.

در ادامه اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک با صدور پیامی ضایعه درگذشت سیامند رحمان را به وی تسلیت گفت.

در متن پیام پارسونز آمده است:

زمانی که خبر درگذشت سیامند را شنیدم، اندوه فراوانی بر من غالب شد. اینجانب به نمایندگی از همه جنبش پارالمپیک اذعان می نمایم که جای خالی او همواره باقی خواهد ماند.به واقع هیچگاه لحظه بالا بردن وزنه 300 کیلوگرمی در ریو از یادمان فراموش نخواهد شد؛ وی همواره سبب درخشش کشور ایران و همچنین جنبش پارالمپیک در سراسر جهان بود. او فردی دوست داشتنی، خونگرم و از شخصیت والایی برخوردار بود و از اینکه افتخار آشنایی با وی را داشتم، به خود می بالم.