اسدی: درخواست باشگاه داماش پارسه برای ثبت TMS قانونی نبود

رئیس روابط بین الملل فدراسیون توضیحاتی را در خصوص حق رشد علیرضا جهانبخش و جریمه 10 هزار فرانکی فیفا توضیحات را ارائه کرد
دسته بندی:

معرفی برنامه

حمیرا اسدی، رئیس روابط بین الملل فدراسیون در گفتگو با برنامه فوتبال یک شبکه ورزش سیما در مورد اتفاقات هفته گذشته در خصوص علیرضا جهانبخش و اعتراض مدیرعامل داماش پارسه تهران گفت: باشگاه داماش پارسه تهران در تاریخ 13 اردیبهشت 1399 با ارسال ایمیل درخواست کرد، جهت اخذ سود مکانیسم مشارکت علیرضا جهانبخش شناسه فردی وی که در حال حاضر در باشگاه برایتون انگلیس فعالیت دارد توسط فدراسیون صادرشود.

حمیرا اسدی ادامه داد: با توجه به ارجاع موضوع به واحد حقوقی فدراسیون، پیرو جلسات مکرر واحد حقوقی فدراسیون با مسئولین باشگاه در مورد وضعیت ثبتی باشگاه در تاریخ 15/4/1399 طی نامه 9952370 ، رسماٌ به باشگاه داماش پارسه تهران اعلام شد نسبت به ارسال اسناد و مدارک ثبت وروزنامه رسمی و آخرین تغییرات و اساسنامه باشگاه اقدام کنند. همچنین تأکید شد داماش پارسه تهران در سال 96 ثبت شده است، اما هیئت فوتبال استان تهران سوابق علیرضا جهانبخش را در فصول 88-89 و 89-90 در "باشگاه داماش تهران" ثبت کرده است.

رئیس روابط بین الملل فدراسیون هم چنین بیان کرد: پس از دریافت مدارک و مستندات ثبتی باشگاه بر اساس نامه  مورخ 25/4/1399 ، فغانپور رسماً اعلام کرد این مؤسسه در تاریخ28/3/1396 با عنوان مؤسسه غیرتجاری داماش پارسه تهران ثبت شده است و ارتباطی به باشگاه داماش تهران ندارد. علیرغم اعلام مراتب به باشگاه مذکور باز هم داماش پارسه تهران بر درخواست غیرقانونی خود پافشاری کرده و در تاریخ 4 مرداماه 1399 درخواست کرد از طریق سیستم TMS فدراسیون نسبت به ارسال شکایت بر علیه باشگاه برایتون جهت اخذ حق مکانیسم مشارکت جهانبخش اقدام شود.

اسدی خاطرنشان کرد: در همین ارتباط و بر اساس موارد اعلام شده از سوی واحد حقوقی فدراسیون، مراتب ادعای غیرقانونی و جعل عنوان باشگاه داماش پارسه تهران رسماً به فیفا اعلام شد.

وی ادامه داد: متأسفانه با وجود جلسات مکرر و اعلام مراتب تخلف به باشگاه، آنها به ارسال ایمیل‌های پی در پی ادامه داده برای درخواست غیرقانونی خود پافشاری کردند و در نتیجه بر علیه فدراسیون در کمیته انضباطی فیفا پرونده ای تشکیل و فدراسیون فوتبال ایران به پرداخت 10 هزار فرانک محکوم شد. در واقع این محکومیت به آبانماه سال گذشته مربوط است.

رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال عنوان کرد:در نهایت با توجه به عدم توجه باشگاه به اخطارهای کتبی و شفاهی فدراسیون مراتب تخلف باشگاه داماش پارسه تهران در 12 شهریورماه 1399 به کمیته اخلاق اعلام شد.. پس از ارجاع پرونده باشگاه به کمیته اخلاق فدراسیون مدیر عامل باشگاه داماش پارسه تهران طی نامه ای اقرار کرده است که باشگاه مذکور در سال 1396 از طریق ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و نام های مشابه از جمله داماش گیلان و غیره هیچ ارتباطی به این باشگاه ندارد و پذیرفته است که از سال 1396 شروع به کار کرده و حق مکانیزم مشارکت جهانبخش به این باشگاه تعلق نمی‌گیرد. مدیر عامل باشگاه ضمن مسترد نمودن شکایت خود بر علیه فدراسیون اعلام نموده از کلیه دعاوی خود صرفنظر کرده و در پایان هم درخواست داشت فدراسیون نیز از دعاوی مطرح شده بر علیه این باشگاه صرفنظر کند.

وی گفت: با توجه به اینکه استفاده از عنوان جعلی داماش تهران توسط باشگاه داماش پارسه تهران کاملاً مشهود بوده و محرز است و پافشاری بیش از اندازه باشگاه برای دریافت مطالبات غیرقانونی موجب جریمه 10 هزار فرانکی فدراسیون شده مراتب در کمیته اخلاق فدراسیون در دست رسیدگی است و اقدامات اخیر باشگاه داماش پارسه تهران و سایر افراد نیز به کمیته اخلاق اعلام شده است تا در راستای اقدامات پیشین باشگاه مذکور مورد بررسی لازم قرار گیرد.