دو طلا ، یک نقره و برنز ، حاصل تلاش آزادکاران ایران

روز پایانی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا از صبح امروز در آلماتی قزاقستان پیگیری شد که در نتیجه آن و در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی و در وزن 92 کیلوگرم کامران قاسم پور به مدال طلا ، در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین خانی به مدال نقره و در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری به مدال برنز دست یافتند.
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

سی و چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح دیروز در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است و عصر امروز با برگزاری مسابقات اوزان 61، 74، 86، 92 و 125 کیلوگرم به پایان می رسد.

عصر امروز و در ادامه این رقابت ها ، در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه  10 بر صفر مصطفی العبید از عراق را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 92 کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سانجیت از هند با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رستم شودیف از ازبکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. قاسم پور در دیدار پایانی با نتیجه 10 بر صر تسوگتگرل مونخباتار از مغولستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 از سد اختیار نوروزاف از ازبکستان گذشت وی دور بعد با نتیجه 10 بر 3 سئونگ چول لی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را با نتیجه 11 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان با نتیجه 6 بر 2 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 4 ضربه فنی شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر دانگ هوانگ کیم از کره جنوبی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.