سارا بهمنیار به دیدار پایانی راه یافت

سارا بهمنیار جواز حضور در دیدار نهایی ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو را بدست آورد.
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو ، امروز سارا بهمنیار کاراته کای وزن 50- کشورمان با برتری برابر "لی رانران" از چین توانست به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی جواز حضور در دیدار نهایی را بدست آورد.بهمنیار برای کسب مدال طلا یکشنبه 14 مهر به مصاف "سارا هوبریش" از آلمان می رود.

بهمنیار امروز در نخستین رقابت به مصاف "کارمن کلمنت" از مجارستان رفت و 6 - 0 پیروز شد. وی سپس "یمانه طالب" از الجزایر را با نتیجه 2 - 0 شکست داد. بهمنیار در دور سوم "یی تینگ تانگ" از هنگ کنگ را 2 - 0 شکست داد. او در دور چهارم با نتیجه 3 - 1 از سد "نادیا مورالس گومز" از اسپانیا گذشت تا به نیمه نهایی برسد. بهمنیار در نیمه نهایی نیز با نتیجه 3 – 3 (برنده با قانون سنشو) برابر حریف چینی به برتری رسید تا جواز حضور در دیدار نهایی ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو را بدست آورد.

بهمنیار در پنجمین مرحله رقابت ها در ژاپن موفق به کسب مدال طلا شده بود.

امروز همچنین رقابت ای کومیته مردان در اوزان 60- و 67- برگزار شد و امیر مهدی زاده و مجید حسن نیا از دور رقابت ها حذف شدند. در وزن 60 کیلوگرم، مجید حسن‌نیا ابتدا در دور نخست با نتیجه 4 - 0 از سد عماد المالکی از عربستان گذشت، اما در ادامه با نتیجه 8 - 0 مغلوب دولت شمیربوکوف از قزاقستان شد. با شکست کاراته‌کا قزاق در ادامه مسابقات، حسن‌نیا از دور مسابقات کنار رفت.

علی مسکینی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در دور نخست 3 - 2 مقابل فردوسی فضل‌علیف از جمهوری آذربایجان پیروز شد و در دور دوم نیز با نتیجه 3 - 2 از سد عبدالله شعبان از کویت گذشت. وی در دور سوم به مصاف آنجلو کریسچنزو از ایتالیا رفت و با نتیجه 2 - 8 شکست خورد تا با شکست کاراته‌کا ایتالیایی در دور بعد، وی نیز از ادامه مسابقات بازبماند.

امیر مهدی‌زاده در وزن 67- کیلوگرم، در دور نخست به مصاف هومات بخشلیف از جمهوری آذربایجان رفت و پس از تساوی 6-6 با قانون سنشو(امتیاز نخست) مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت.