اخبار ورزشی«دست اول» در شبکه ورزش

برنامه «دست اول» به تهیه کنندگی و سردبیری مهدی منظوری روزانه در دو بخش خبری در ساعات 10:30 و 15:30 آخرین اخبار ورزشی را پخش می کند
دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

مهدی منظوری تهیه کننده و سردبیر برنامه «دست اول» از چگونگی ساخت برنامه «دست اول» با فرمت جدید این گونه گفت: با شروع رقابت های جام جهانی، ویژه برنامه «دست اول» از شبکه ورزش پخش می شد. مخاطبی که از جام جهانی بی اطلاع بود در کمترین زمان با دیدن برنامه «دست اول» پی به ماجرا می برد. در پی رضایت مخاطبان و مدیران شبکه، تصمیم گرفته شد این برنامه بعد از جام جهانی هم در دو ساعت 10.30 و 15.30 ادامه داشته باشد .
منظوری ادامه داد: برنامه «دست اول» کاملا رویداد محور و خبری است و تمامی موضوعات ورزش را رصد و در زمان مناسب به آن می پردازد. در این برنامه سعی شده است روزانه به صورت اختصاصی حداقل یک موضوع خاص به طور ویژه بررسی و در اختیار مخاطبان شبکه ورزش قرار گیرد، تا ماهیت برنامه حفظ شود. این برنامه آیتم محور است.
 
وی درباره ریتم برنامه چنین توضیح داد: برنامه «دست اول» کاملا خبری و ضرب آهنگ تندی دارد و در حداقل زمان سعی می شود نیاز مخاطب را برطرف کند .
سردبیر برنامه «دست اول» گفت: این برنامه ساختاری خبری دارد و در هر بخش یک سردبیر، چهار دبیر خبر، تصویریاب، گرافیست خبری، تدوین گر و چند تیم تولید گزارش های اخصاصی وظیفه تهیه و تولید آیتم ها را برعهده دارند. سیاست گذاری این برنامه در اتاق خبری که از سردبیران خبرگزاری و خبرنگاران با سابقه تشکیل شده است. تحریریه خبری در شبکه ورزش و در همان استودیو محل اجرا تشکیل شده است . عوامل استودیو ولیعصر با این برنامه نهایت همکاری را داشته اند که با دریات و حمایت های مدیر شبکه جناب آقای معتضدی و مدیر تولید جناب آقای ارجمندی این برنامه در شبکه ورزش به مرحله نهایی رسید .
 
منظوری بیان کرد: در شبکه ورزش موضوع اطلاع رسانی در حوزه ورزش یک ضرورت محسوب می شد و سال ها مخاطبان این شبکه نیازمند این چنین برنامه ای بودند که خدا را شکر در مدت کمی که این برنامه آغاز شده است توانسته است مخاطبان خاص خود را یافته و نیازهای آنها را برطرف کند. از اهداف این برنامه این است که به مرور زمان باید به یک منبع خبری قوی در حوزه ورزش تبدیل شود.
 
وی همچنین گفت: در این شبکه، خبرهای ورزشی به صورت مفصل و کامل در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و سعی شده است خبرهای داخلی و خارجی در کمترین زمان و با کیفت عالی پخش شود. سعی شده است خبرها با حضور کارشناسان مربوطه تحلیل شود. سیاست انتخاب خبرها بر اساس دربرگیری مخاطبان ورزش سیاست گذاری می شود و با توجه به اینکه این شبکه یک شبکه تخصصی است به همه ورزش ها از همگانی تا قهرمانی پرداخته می شود . در این برنامه از مجریان با دانش و مسلط به امور ورزش استفاده می شود .
 
منظوری ادامه داد: قرار است این برنامه شب ها نیز پخش شود، ولی به دلیل شناور بودن کنداکتور شبکه تا به امروز این امر موثر نشده است که با تلاش مدیران شبکه این اتفاق به زودی خواهد افتاد .