ناهید کیانی سهمیه المپیک گرفت

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم ایران با درخشش در رقابت های گزینشی المپیک و صعود به فینال، موفق به کسب تنها سهمیه المپیک برای تیم ملی تکواندوی بانوان ایران در المپیک توکیو شد.

معرفی برنامه

در ادامه رقابت‌های روز دوم و پایانی تکواندوی گزینشی المپیک در قاره آسیا که به میزبانی امان پایتخت اردن در حال برگزاری است، ناهید کیانی نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل ناتالی حامایدی از اردن به برتری رسید و ضمن رسیدن به فینال موفق به کسب سهمیه با ارزش المپیک برای ایران شد.

کیانی پیش از این در دور نخست مقابل نماینده هنک کنگ ۱۴ بر صفر به برتری رسید و در یک چهارم نهایی نیز مقابل فاناپا هارنسوجین دارنده مدال‌ طلای جهان ۲۰۱۹ از تایلند ۱۸ بر ۱۶ پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت. 

بعد از سارا خوش جمال فکری (پکن ۲۰۰۸)، سوسن حاجی پور (لندن ۲۰۱۲) و کیمیا علیزاده (ریو ۲۰۱۶)، کیانی چهارمین بانوی تکواندوکار است که موفق به کسب سهمیه المپیک می شود.
روز گذشته مهلا مومن‌زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم با شکست در نیمه نهایی از رسیدن به فینال و کسب سهمیه المپیک بازماند.

به این ترتیب تکواندوی بانوان ایران با کسب سهمیه المپیک توسط ناهید کیانی، با یک نماینده در المپیک توکیو حاضر خواهد شد. سرمربیگری تیم ملی بانوان بر عهده مهرو کمرانی است.

در این رقابت‌ها نفرات فینالیست در ۴ وزن زنان و ۴ وزن مردان به سهمیه المپیک رسیدند تا تکلیف ۱۶ سهمیه پایانی المپیک مشخص شود.

تکواندوی مردان ایران نیز از طریق سیستم رنکینگ موفق به کسب دو سهمیه المپیک شده است و آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی ۲ تکواندوکار ایران در بازی‌های المپیک توکیو خواهند بود.