تقدیر سازمان بهداشت جهانی از اقدامات وزارت ورزش ایران در حوزه ورزش همگانی

دسته بندی:

معرفی برنامه

نمایند سازمان بهداشت جهانی در ایران با ارسال نامه ای به مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ایران از اقدامات این وزارت‌خانه در حوزه ورزش همگانی تقدیر کرد. متن این نامه به شرح زیر است:
 
آقای دکتر مسعود سلطانی فر،
 
همانطور که حضرتعالی به خوبی مستحضر هستید فعالیت بدنی منظم منجر به سلامت عمومی بلندمدت برای همگان می شود. در حالیکه بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران درگیر پاندمیک کووید-19 هستند، بی شک نیاز است فعالیت بدنی بخاطر تاثیرات مثبت آن بر سلامت جسمانی و روانی و ارتقاء سیستم ایمنی مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.
بر خود لازم می بینم بدین وسیله از وزارت ورزش و جوانان ایران به خاطر توجه به ورزش همگانی که بر بعد سلامت ورزش و فعالیت بدنی تاکید دارد بخصوص در دوران پاندمیک کووید-19 قدردانی و تشکر کنم. اقداماتی همچون پویش "در خانه می مانیم و ورزش می کنیم" و "ورزش درخانه" و "آموزش ورزش در خانه در شبکه های اجتماعی" از مواردی هستند که به شدت توصیه می شود. سازمان بهداشت جهانی (WHO) این اقدامات متعهدانه دولت ایران را برای ترویج فعالیت بدنی در سطح ملی و بین المللی به عنوان مثالهای خوب و کاربردی منتشر و به اشتراک گذاشته است.
ما پیشرفت استراتژیک خوبی با همدیگر داشتیم. سند توسعه فعالیت بدنی ملی 2020-2030 ایران در سال 2019 با حضور و مشارکت فعالانه وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهداشت جهانی و سایر ارگانها تدوین شد.
ما امیدوار هستیم با تداوم همکاری های دو جانبه، سند ملی در ایران اجرا شود. سازمان بهداشت جهانی، حمایت همه جانبه خود را برای عملیاتی کردن این سند اعلام می دارد.
 
ارادتمند شما،
دکتر کریستف هملمن،
نمایند سازمان بهداشت جهانی در ایران