پوشش لیگ فوتسال با «۲۰۲۰»

دسته بندی:
برچسب :

معرفی برنامه

یکی از برنامه های شبکه ورزش، برنامه «۲۰۲۰» است که به صورت تخصصی لیگ فوتسال و رویدادهای بین المللی فوتسال را پوشش و تحلیل می کند. با توجه به اینکه محتوای این برنامه در نوع خود بسیار تخصصی است و در نوع خود کم نظیر است مخاطبان بسیاری را جذب کرده و در جامعه فوتسال به عنوان یک منبع در بسیاری موارد نام برده می شود.
ویژه برنامه تخصصی فوتسال یا همان «۲۰۲۰» به بررسی لیگ برتر فوتسال و لیگ های دسته‌های پایین تر در بخش آقایان و بانوان می‌پردازد.
همچنین تیم‌های ملی آقایان و بانوان در رده‌های سنی مختلف بخش مختص به خودشان را دارند.
محمدرضا علیپور تهیه کننده و مجری این برنامه در خصوص ساختار و اهداف این برنامه گفت: از آنجایی که فوتسال ایران در آسیا حرف اول را میزند و در جهان هم همیشه جزو تیم‌های سرآمد بوده و هست، سایر کشورهای مطرح در فوتسال، نگاه ویژه‌ای به فوتسال ایران و بازیکنان ایرانی دارند، همین موضوع باعث شده فوتسالیست‌های ایرانی در کشورهای مختلف به عنوان لژیونر حضور داشته باشند، از جمله اسپانیا که یکی از معتبرترین لیگ‌های دنیاست و ایران هم در این لیگ، نماینده دارد، مثل کاپیتان تیم ملی حسین طیبی.
علیپور گفت: به خاطر همین در برنامه «۲۰۲۰» یک بخش ویژه به عنوان لژیونرها داریم که به بررسی عملکرد نمایندگان می پردازد، که البته این بخش فقط مختص همین بخش نیست و برای مثال با بازیکنان و سرمربیان مطرح فوتسال جهان هم ارتباط تصویری اینترنتی برقرار می شود. از جمله ارتباط با سرمربی تیم ملی اسپانیا و همچنین سرمربی تیم پالما که حسین طیبی و مسلم اولادقباد را در اختیار دارد.
تهیه کننده برنامه «۲۰۲۰» اضافه کرد: این برنامه یکی از قدیمی ترین‌ برنامه‌های شبکه ورزش محسوب می شود و از ان جایی که فوتسال مخاطبین بسیاری در جامعه دارد و افراد زیادی هستند که چه به صورت حرفه‌ای و چه به صورت تفریحی، فوتسال بازی می کنند، بنابراین، ما با یک جامعه مخاطب بزرگ رو‌به‌رو هستیم.
به همین جهت تلاش کردیم تا با حمایت مدیران شبکه‌ ورزش، خاصه آقای معتضدی، مدیر محترم شبکه، و همچنین همکاری تیم‌ها و در نهایت حمایت و تعامل سازمان لیگ فوتسال، برنامه‌ای رو روی آنتن ببریم که رضایت خاطر همه این بیننده‌ها رو جلب کنیم.
علیپور گفت: ما باید بخش‌های مختلفی را به برنامه اضافه می‌کردیم و به کار تنوع می‌دادیم. که در قدم اول دکور اختصاصی ۲۰۲۰ را طراحی و اجرا کردیم. بعد تلاش کردیم چند بخش جذاب رو هم به برنامه اضافه کنیم که شکر خدا، مورد استقبال مخاطبان هم قرار گرفت. بخش هایی که به کار جنبه‌ حرفه‌ای‌تری می‌بخشید، مثل آنالیز گرافیکی بازی‌ها، تحلیل آمار و ارقامی تقابل تیم‌ها (مثل همان اتفاقی که در پایان بازی‌های فوتبال لیگ‌های معتبر اروپایی دیده می شود و برای اولین بار در فوتسال این اتفاق افتاد) تحلیل عملکرد یک تیم خاص در هر برنامه، ترین‌های هفته که فقط مختص گل برتر یا پاس گل برتر نمی شود و مثلا دریبل یا کار تیمی هفته و شوت به تیر و سوتی هفته رو هم شامل می شود، بررسی هر هفته از لیگ طی یک بخش ویژه، پیش بازی تقابل‌های حساس، باز کردن یک پرونده ویژه در هر برنامه و آیتم‌های مرتبط، بخش مختص مهمان حضوری و بخش معرفی تیم‌ها، از جمله بخش هایی بوده که به برنامه اضافه کردیم و تعداد آیتم‌های برنامه رو از ۸ یا ۹ تا به متوسط ۱۸ آیتم در هر برنامه رسوندیم.
مجری برنامه «2020» گفت: برای فصل جدید برنامه که همزمان با شروع فصل جدید لیگ برتر در اوایل تیرماه خواهد بود، انشالله اگر توفیق داشته باشیم قرار است که باز هم بخش جدید به برنامه اضافه بشود.
وی بیان کرد: سال گذشته با شرکت در کلاس مربی‌ گری فوتسال فهمیدم که ان چیزی که ما تا به حال به عنوان فوتسال بازی می‌کردیم با آن چیزی که در واقعیت دنیای حرفه‌ای فوتسال رخ می دهد متفاوت است. بنابراین مصمم شدم‌ برای فصل جدید برنامه، بخش آموزش فوتسال رو هم داشته باشیم، حالا نه در حد قهرمانی، بلکه توی گام اول در این حد که علاقه‌مندان، با اصول ابتدایی حرفه‌ای شدن در این رشته آشنا شوند.