نتایج و برنامه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان

معرفی برنامه

مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان جهان سال ۲۰۲۱ روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد. و در پایان حسن یزدانی و امیرحسین زارع در اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند.
 
امروز و در مبارزه‌های نهایی چهار وزن دوم، علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم با توماس گیلمان از آمریکا، امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم با ژاگیر شاکیف از روسیه، محمد نخودی با جردن باروز از آمریکا و کامران قاسم‌پور با ماگومد کوربانوف از روسیه مبارزه خواهند کرد.
 
در وزن ۷۰ کیلوگرم عرفان الهی در دور نخست به مصاف جینتارو موتویاما از ژاپن می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده دیدار میان نیکولای گراحمز از مولداوی و دانیل چومانیک از اسلواکی می‌رود. در این وزن ۲۶ نفر حضور دارند.
 
در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور نخست به مصاف الیزبار اودیکادزه از گرجستان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده دیدار میان رادو لیفتر از مولداوی و دان چپتای از کنیا می‌رود. در این وزن ۲۲ نفر حضور دارند. اسنایدر آمریکایی در گروه گلیج قرار دارد و تا نیمه نهایی با وی برخورد نمی‌کند. عبدالرشید سعدالله‌یف روس نیز در بالای جدول حضور دارد.
 
در چهار وزن نخست ۲ طلا به ایران و روسیه و آمریکا هر کدام یک طلا کسب کردند. در چهار وزن دوم نیز ایران چهار فینالیست دارد و آمریکا و روسیه هر کدام با ۲ فینالیست در تعقیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای کسب عنوان قهرمانی جهان هستند.
 
در جدول تیمی در پایان روز نخست تیم آمریکا با ۷۵ امتیاز اول است، روسیه با ۶۳ امتیاز دوم و ایران با ۵۶ امتیاز سوم است.
 
نتایج انفرادی چهار وزن نخست به این شرح است:
 
۶۱ کیلوگرم: ۱- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) ۲- داتون فیکس (آمریکا) ۳- آرسن هاروتونیان (ارمنستان) و توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) ... ۱۱- رحمان عموزاد (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- کایل داک (آمریکا) ۲- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) ۳- فضلی اریلماز (ترکیه) و تیمور بیژویف (روسیه) ... ۸- یونس امامی (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (ایران) ۲- دیوید تیلور (آمریکا) ۳- آرتور نایفونوف (روسیه) و ابوبکر آباکاروف (آذربایجان)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین زارع (ایران) ۲- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۳- طاها آکگول (ترکیه) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان)