تصمیمات جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا در نشست کمیته اجرایی

دسته بندی:

معرفی برنامه

نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) امروز با حضور شیخ سلمان،رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا،هیات اجرایی و مسئولان فدراسیون‌های عضو به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد.
براساس برنامه ریزی صورت گرفته،مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب با شعار «فوتبال برای قهرمانان» و تحت قوانین و مقرراتی خاص که انعکاس دهنده تأثیر شیوع فراگیر ویروس کرونا خواهد بود برگزار خواهد شد و شامل پروتکل‌های پزشکی AFC و کشور میزبان از جمله سنجش دمای بدن برای ورود به استادیوم و تست کرونا می‌شود.
همچنین فینال فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا روز 19 دسامبر برخلاف همیشه که در قالب دو بازی رفت و برگشت انجام می‌شود، امسال به صورت تک بازی برگزار خواهد شد.
علاوه بر این جام ملت‌های فوتسال آسیا نیز که قرار بود در ماه نوامبر امسال برگزار شود، به ماه دسامبر موکول شد. این مسابقات در کویت و در فاصله روزهای دوم و تا 13 دسامبر برگزار خواهد شد‌.
در همین حال،رقابت‌های زیر 16 سال و زیر 19 سال آسیا که به ترتیب قرار بود در بحرین و ازبکستان برگزار شود، به سال 2021 موکول شدند.
گفتنی است رقابت های فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا که قرار بود سال 2020 در امارات برگزار شود، سال 2021 در همین کشور با تیم‌های جدید برگزار خواهد شد.