فعالیت تمامی اماکن ورزشی تحت نظارت افسران کنترل سلامت انجام می‌شود

دسته بندی:

معرفی برنامه

ستاد مقابله با کرونا درورزش در ادامه اطلاعیه‌های آموزشی و پیشگیرانه در رابطه با کرونا اعلام کرد فعالیت تمام باشگاه‌ها و اماکن ورزشی تحت نظارت افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات‌های تابعه آن انجام می شود.
 
در این اطلاعیه آمده است: برابر ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین تصمیمات در خصوص از سرگیری فعالیت‌های ورزشی به این شرح اعلام می شود:
 
1-هیچ محدودیتی در بازگشایی اماکن و سالن های ورزشی در تمامی رشته‌های ورزشی در مناطق سفید وجود ندارد.
 
2-شروع فعالیت باشگاه‌های بدنسازی به طور انفرادی و دیگر رشته‌های ورزشی انفرادی و استخرهای روباز در مناطق زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی منعی ندارد.
 
3-در شهرهای قرمز، رشته‌های انفرادی با تماس متوسط مانند بدنسازی و پرورش اندام با تاییدیه فضای فیزیکی توسط مرکز بهداشت شهرستان دانشگاه‌های علوم پزشکی یا دفاتر خدمات سلامت از اول خرداد ماه منعی ندارد.
 
4-فعالیت رشته‌های ورزشی پر برخورد و تیمی در شهرهای زرد و قرمز همچنان ممنوع است.
 
5-قبل از شروع به کار همه کارکنان شاغل در اماکن ورزشی انجام تست PCR الزامی است.
 
6-پذیرش ورزشکاران مشکوک و بیمار در همه اماکن ورزشی ممنوع است.
 
7-ثبت نام تمام باشگاه‌های ورزشی در سامانه وزارت بهداشت به نشانی قبل از بازگشایی الزامی است.
 
8-برگزاری مسابقات در هر شهری که بازگشایی انجام شده است، منوط به تاییدیه معاونت بهداشت وزارت بهداشت است.
 
در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: فعالیت ورزشی در تمام اماکن ورزشی فوق بایستی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود.
 
ستاد مقابله با کرونا در ورزش تصریح کرد: فعالیت تمام باشگاه‌ها و اماکن ورزشی تحت نظارت افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات‌های تابعه آن انجام می شود.