تعداد بازدید: 86
تاریخ انتشار: سه شنبه 19 تیر 1397 - 9:42:43
صحبت های محمد وکیلی در برنامه مثبت والیبال

انتقاد سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان از روند استعدادیابی در آموزش و پرورش و شهرداری ها

محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان شب گذشته با حضور دربرنامه مثبت والیبال درباره مسابقات قهرمانی آسیا در تبریز و شرایط فعلی استعدادیابی صحبت کرد .

وی با توجه به زمان سه ماهه برای آماده سازی تیم نوجوانان برای رقابت های قهرمانی آسیا کسب مقام سوم را نتیجه عالی ندانست اما نتیجه خوبی ارزیابی کرد . وکیلی هدف اصلی تیم ملی نوجوانان را انتخاب بازیکن برای تیم ملی بزرگسالان اعلام کرد و گفت : نزدیک به 500 نفر را از سنین نوجوانی 15 و 16 سال ارزیابی کردیم تا درنهایت به 12 نفر اصلی تیم رسیدیم که اگر بخواهیم میانگین قدی را به 1.90 پایین بیاوریم بازیکنان تکنیکی تر هم داریم  اما اولویت اصلی ما قد بالای بازیکن است بطوری که ما در اعضای تیم کشورمان بازیکنی داشتیم که قد آن 2 متر و 14 سانتیمتر بود و چند بازیکن بالای 2 متر داشتیم .

 

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان با انتقاد از شهرداری ها و آموزش و پرورش اظهار داشت : متاسفانه در سالن های شهرداری که با پول بیت المال ساخته می شوند به جهت درآمد زایی و اجاره دادن سالن ها کار استعدادیابی اصولی انجام نمی شود و خروجی در این بخش نداریم از طرفی نقش آموزش و پرورش نیز سال به سال کمرنگ تر و ضعیف تر می شود و فدراسیون ها به نوعی بارآموزش و پرورش را به دوش می کشند ، در گذشته بسیاری از بازیکنان مطرح تیم ملی بزرگسالان از طریق مسابقات آموزشگاه های کشور انتخاب می شد اما درحال حاضر باید کادرفنی تیم ملی کار استعدادیابی را انجام داده و پس از آن در سنین 15 و 16 سالگی اصولی فنی صحیح را به بازیکن آموزش دهیم که این کار اصولی نیست .

وکیلی در ادامه صحبت های خود گفت : جدای از مدارس والیبال که در حال حاضر وجود دارد باید کانون های تخصصی والیبال در هر استان راه اندازی شود تا با نظارت ، پی گیری و آموزش های فنی یکنواخت بتوانیم کار استعداد یابی به طریق صحیح انجام شود .

وی در پایان صحبت های خود با تشکر از کلیه مسوولان ، خواستار کمک دولت و شهرداری ها از طریق سوبسید برای توسعه و تقویت برنامه های استعدادیابی والیبال شد .

لازم به ذکر است در این برنامه که با اجرای پژمان نجات پور همراه بود با بهنام محمودی بازیکن پیشکسوت والیبال کشورمان نیز درباره موضوع استعدادیابی ارتباط تلفنی برقرار شد.

دسته بندی :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما
  • تلفن گویا : 27861800 021
  • شبکه اجتماعی :
    https://sapp.ir/Varzeshtv
  • پیامک : 3000091