تعداد بازدید: 1689
تاریخ انتشار: شنبه 27 اردیبهشت 1399 - 10:21:17
لذت فوتبال

چه هیجانی بالاتر از " لذت فوتبال "

گفتگو با آرش موسایی تهیه کننده برنامه لذت فوتبال
برای اهالی فوتبال پخش زنده رقابت های فوتبال خارجی و همچنین فوتبال های خاطره انگیز همواره جذابیت های خاص خود را دارد .
 
  آرش موسایی تهیه کننده جوان برنامه لذت فوتبال ، سابقه تهیه کنندگی برنامه های زنده بازی های آسیایی اینچئون ، جاکارتا و دیگر برنامه های زنده را از ابتدای تاسیس شبکه ورزش برعهده داشته است که توجه شما را به گفتگو با وی جلب می کنیم .
 
چه شد که برنامه لذت فوتبال شکل گرفت ؟
 
اعتقاد مدیران شبکه ورزش سیما براین است که بیشترین مخاطبان این شبکه پخش زنده رویدادهای ورزشی است . از طرفی به دلیل علاقه بسیار زیاد مردم و به خصوص جوانان به این نتیجه رسیدم که حیف است این پتانسیل خوب به راحتی از دست برود و قرار شد اطلاعات لازم و خاص از قبیل آیتم های جذاب و دیدنی از ستاره ها، مربی ها ، حاشیه ها ، خنده ها و اشک های فوتبال را که مردم از آن لذت می برند را در قالب برنامه ای زنده تهیه کنیم و از همانجا نام لذت فوتبال نیز برای این برنامه انتخاب شد که از اواخر سال 97 با اجرای مهدی توتونچی و رسول مجیدی به روی آنتن رفت و خوشبختانه با استقبال خوبی روبرو شد .
 
آیتم های هر برنامه چگونه انتخاب می شوند ؟
آیتم های برنامه توسط کارشناسان مطرح در اتاق فکر برنامه برنامه ریزی می شود . این کارشناسان که به مسایل فنی و همچنین تاریخی فوتبال ها اشراف کاملی دارند بر اساس جذابیت های آیتم های دریافتی و یا براساس خود مسابقه فوتبال که در چه تاریخی بوده و چه حاشیه و اتفاقاتی را به همراه داشته است بررسی و برنامه ریزی می کنند . مثلا در برنامه ای آیتمی درباره آقای شفر پخش شد که این خود یکی از دلایلی شد که فوتبالی از فصل 84 -1983 آلمان پخش کنیم و به همین ترتیب تمامی مواردی که باعث بالا رفتن جذابیت برنامه و لذت بیشتر مردم شود را در دستور کار قرار می دهیم .
 
تیتراژ و دکور برنامه چطور ؟
ایده استفاده از لامپ های نئون یک دور اندیشی خوب بود و مورد پسند واقع شد به طوری که در همه تیزر ها ، طراحی ها وله ها از قالب نئونی استفاده کردیم و دکور برنامه نیز جدای از دکور های مرسوم با استقبال مخاطبان مواجه شد .
 
 
ایده پخش فوتبال های خاطره انگیز در لذت فوتبال از کجا آمد ؟
با گسترش ویروس کرونا و لغو کلیه مسابقات فوتبال در جهان بازخورهای زیادی از مخاطبان به خصوص در فضای مجازی برای پخش مسابقات فوتبال داشتیم و با پیشنهاد اتاق فکر برنامه و موافقت مدیریت شبکه ورزش سیما ، پخش فوتبال های خاطره انگیز را در برنامه لذت فوتبال آغاز کردیم که خوشبختانه با اقبال بسیار خوب بینندگان مواجه شد و قصد داریم تا در آینده بعد از مهار ویروس کرونا بخش ویژه ای نیز در برنامه های لذت فوتبال به فوتبال های خاطره انگیز اختصاص دهیم .
در انتخاب پخش بازی های فوتبال چه ملاک هایی دارید ؟
بیش از 80 درصد بازی هایی که انتخاب می شوند دیدارهای نهایی و حساس است . در عین حال تمامی پیشنهاد های مخاطبان عزیز را به خصوص از سامانه 162 روابط عمومی سازمان بررسی و اقدام می کنیم . یک بخشی از بازی ها را خوشبختانه در آرشیو برنامه داریم و بخشی دیگر را هم از آرشیو سازمان و همچنین سایت فیفا تهیه می کنیم ولی در هرصورت دسترسی به فوتبال های قدیمی سخت است .
 
در پایان چه صحبتی داری ؟
هدف از برنامه لذت فوتبال همانطور که از نامش پیداست فراهم کردن شرایطی برای لذت بردن مردم عزیزمان است که با تماشای فوتبال های خاطره انگیز مرور خاطرات خوبی داشته باشند . بازهم اعلام می کنم تا هرگونه نظرات وپیشنهادات خود را برای بهتر شدن برنامه از طریق راه های ارتباطی برای ما ارسال کنند.
 
دسته بندی :
برچسب :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما