مشاهده خبر

یک شنبه 20 اسفند 1402

«قهرمان ایران» از این هفته روی آنتن می‌رود

معتضدی : انگیزه به ورزشکاران و فدراسیون‌ها مهم‌ترین دستاورد جشنواره قهرمان ایران است

0

سینا معتضدی مدیرشبکه ورزش سیما در نشست خبری جشنواره برترین ورزشکار سال ۱۴۰۲ با تاکید بر برگزاری این جشنواره در ۲ سال گذشته با کمک وزارت ورزش و کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک اظهار داشت: استقبال مخاطبان از این مراسم در ۲ سال گذشته خوشحال‌کننده بود. در سال اول برترین‌های قرن بود که بیش از ۲ میلیون رای داشتیم در سال گذشته نیز بیش از ۴ میلیون رای ثبت شد. مراحل زیادی را طی کردیم تا به این نقطه رسیدیم و با وزیر ورزش، رئیسان کمیته‌های المپیک و پارالمپیک جلسه داشتیم و کار را جدی‌تر دنبال کردیم.

مدیر شبکه ورزش افزود: امسال مانند گذشته عناوین جوایز در گام اول مشخص شد. آقای ورزش ایران، بانوی ورزش ایران، قهرمان فردا، صحنه برتر ورزشی، تیم برتر سال، مربی برتر سال، گل سال و جایزه مردمی ویژه به عنوان چهره سال ورزشکاران پارالمپیک عناوین جوایز بود. در گام اول ۷۸۲ مورد پس از خود اظهاری از سوی فدراسیون‌ها اعلام و ۵۰۷ مورد هم از سوی دبیرخانه همایش اعلام شد. در جمع‌بندی ۷۶۹ نفر انتخاب شدند که در نهایت به ۲۳۱ مورد رسیدیم و با کمک هیات منصفه فدراسیون‌ها و اصحاب رسانه به ۶۶ مورد رسید. روز سه‌شنبه نامزدهای نهایی را معرفی می‌کنیم. از پایان این هفته برنامه قهرمان ایران روی آنتن خواهد رفت و نامزدها وارد رای مردمی می‌شوند و در ایام نوروز این برنامه ادامه دارد.

معتضدی ادامه داد: انتخاب بهترین فدراسیون سال با انتخاب کمیته داوران و وزارت ورزش خواهد بود. جایزه ویژه شهید سلیمانی از بین ورزشکاران داخلی و خارجی و ورزشکارانی که از مردم مظلوم غزه حمایت کردند انتخاب می‌شود. جایزه رفتار جوانمردانه و مسئولیت اجتماعی و برترین داور سال هم اهدا خواهد شد.

وی گفت: محدودیتی وجود ندارد و اگر ورزشکاری سال گذشته عنوانی در این جشنواره کسب کرده و بار دیگر با انتخاب کمیته داوران وارد کاندیدای نهایی شود، وارد رای مردمی می‌شود. امسال سعی کردیم ملاحظات بیشتری در نظر بگیریم و خود را با اتفاقات روز جهان تطبیق دهیم. برای مثال برای ورزشکاران توان‌یاب جایزه ویژه داریم و همچنین ورزشکاران خارجی که از مردم غزه حمایت کردند بخشی از آن است. در برنامه قهرمان ایران همه کاندیداها را دعوت می‌کنیم و طرفداران آنها و فدراسیون و حتی هنرمندانی که حامی یک ورزشکار هستند دعوت می‌شوند و تلاش می‌کنیم تا به مردم برای انتخاب صحیح کمک کنند.

معتضدی گفت: یک رشته ورزشی شاید اتفاقات بزرگی را رقم بزند ولی به دلیل نو پا بودن نتواند خود را معرفی کند و این برنامه فرصت معرفی را به آنها می‌دهد. انگیزه به ورزشکاران و فدراسیون مهم‌ ترین دستاورد این جشنواره است. در اولین جلسه با وزیر این موضوع مطرح شد که سال المپیک داریم و باید ملاحظات روحی روانی ورزشکاران در نظر گرفته شود. فدراسیون‌ها نیز این دغدغه را داشتند و حتی فدراسیونی بود که ورزشکار خود را به دلیل نگرانی از مشکلات روانی معرفی نکرد. تلاش کردیم تا هم این دغدغه‌ها را در نظر بگیریم.

مدیر شبکه ورزش درخصوص جوایز این جشنواره هم عنوان کرد: امسال جوایز مردمی و غیر مردمی افزایش خواهد داشت. سال گذشته ۱۰۰ میلیون انتخاب مردمی و ۵۰ میلیون هیات داوران بود. اواخر فروردین نیز مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را انجام دادیم که هیچ ورزشکاری که شانس و شرایط را داشته، از لیست ما خارج نماند. ما می‌توانستیم فقط به نظرات فدراسیون‌ها اکتفا کنیم ولی سه مرحله دیگر با حضور بزرگان پیشکسوتان و مربیان طی کردیم و کاری کردیم فقط نظر فدراسیون‌ها دخیل نباشند و همه جامعه ورزش نقش داشته باشند.

آخرین اخبار

رونمایی از قهرمانان ورزش ایران به دلیل استقبال مخاطبان مهلت رای گیری قهرمان ایران تمدید شد. پخش زنده مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا از شبکه ورزش سیما قهرمان مسابقات مردان آهنین مشخص شد پوشش زنده حضور ورزشکاران پر افتخار ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس از شبکه ورزش سیما تشکر رییس فدراسیون والیبال از شبکه ورزش تشکر تیم ملی هاکی روی یخ دختران ایران از شبکه ورزش مردان آهنین و ثبت آمار بالای بیننده در تلوبیون قهرمان ایران : انتخاب برترین چهره پارالمپیکی ایران در سال 1402 قهرمان ایران : انتخاب برترین گل سال ایران در سال 1402 قهرمان ایران : انتخاب برترین صحنه ورزشی ایران در سال 1402 قهرمان ایران : انتخاب قهرمان فردا ایران در سال 1402 قهرمان ایران : انتخاب برترین تیم ملی ایران در سال 1402 قهرمان ایران : انتخاب برترین سرمربی ایران در سال 1402 قهرمان ایران : انتخاب برترین بانوی ورزش ایران در سال 1402 قهرمان ایران : انتخاب برترین آقای ورزش ایران در سال 1402 رونمایی از نامزدهای جشنواره برترین ورزشکار سال ۱۴۰۲ شبکه ورزش سیما پخش برنامه جام رمضان در ایام ماه میهمانی خدا از شبکه ورزش برنامه کادر فنی با حضور سرپرست فدراسیون والیبال «قهرمان ایران» از این هفته روی آنتن می‌رود وزیرورزش و جوانان در برنامه کادرفنی حضور یافت فصل جدید کادر فنی با حضور وزیر ورزش و جوانان ترویج ورزش همگانی با برنامه ((بریم ورزش)) از شبکه ورزش سیما پخش زنده متنوع رقابت های جذاب ورزشی از شبکه ورزش سیما قاب صمیمی شبکه تخصصی ورزش با جام آسیایی ۲۰۲۳ برنامه پخش زنده مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا از شبکه ورزش سیما پخش زنده مسابقات هندبال قهرمانی آسیا از شبکه ورزش سیما شبکه ورزش با (( جام آسیا ۲۰۲۳))همراه تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا برنامه شب های فوتبالی را از شبکه ورزش تماشا کنید «مثبت ورزش» در جام باشگاه های جهان پخش زنده قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا از شبکه ورزش سیما نشست خبری برنامه همه فن حریف شبکه ورزش با حضور مربیان تیم ملی کشتی برگزار شد فصل دوم برنامه همه فن حریف به زودی در جدول پخش شبکه ورزش سیما دوگزارشگر و یک رویداد اقدام تازه شبکه ورزش سیما برای جذب مخاطب استودیو مجازی به قاب تلویزیون آمد شبکه ورزش همراه لحظه لحظه فرزندان ایران بازی های پاراآسیایی به طور رسمی از 30 مهر آغاز خواهد شد آخرین خبرها به همراه پخش زنده و تحلیل و کارشناسی بازی های آسیایی هانگژو از شبکه ورزش با برنامه " دهکده آسیایی " اسنوبردسواری «رام نشده» در شبکه ورزش قدردانی از شبکه ورزش سیما شبکه ورزش با ((بلگراد ۲۰۲۳ )) به استقبال رقابت های کشتی قهرمانی جهان می رود «راه و رسم منچستر یونایتد» در شبکه ورزش جدال با پولاد سرد در وزنه برداری قهرمانی جهان از قاب شبکه ورزش شبکه ورزش سیما ۲۷ رویداد بین المللی ورزش را در این پنج ماه به شکل زنده پوشش داده است پخش زنده تکواندو جایزه بزرگ پاریس از شبکه ورزش پخش زنده قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا در شبکه ورزش ویژه برنامه جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ از دوم شهریور از شبکه ورزش سیما مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور نگاه ویژه شبکه ورزش سیما به تیم های ملی رده های سنی پخش زنده رقابت های هندبال نوجوانان قهرمانی جهان از شبکه ورزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها