مشاهده خبر

دو شنبه 24 بهمن 1401
با اعلام پخش سری جدید «کادر فنی»

این برنامه ورزشی به فوتبال کاری ندارد

0

برنامه «کادر فنی» با هدف شکستن فضای تبعیض میان فوتبال و رشته‌های غیرفوتبالی در تلویزیون تولید و پخش می‌شود.

فصل جدید «کادر فنی» برنامه‌ای تولیدشده با هدف طرح و بررسی آخرین اخبار و مسائل روز ورزش ایران روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه ساعت ۱۸ تا ۱۹:۱۵ از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

محسن اثینی، سردبیر محتوایی برنامه «کادر فنی» رویکرد این برنامه در فصل جدید را این گونه بیان کرد: رشته‌های غیرفوتبالی در ایران همواره مهجور بوده اند. این ماجرا مربوط به دیروز و امروز نیست و سال هاست که چنین موضوعی دیده می‌شود. البته که در دنیا نیز فوتبال کاملا با رشته های دیگر متفاوت است و سهم بیشتری به خود اختصاص می دهد. اما یک تفاوت عمده وجود دارد و آن هم اینکه در بسیاری از کشورها به رشته‌های غیر فوتبالی به اندازه سهم شان توجه می‌شود. اتفاقی که در ایران رخ نمی دهد. از آنجایی که فوتبال در دنیا جایگاهی ویژه دارد، بیشتر به آن توجه می شود، مسائل مالی آن متفاوت است اما نکته اینجاست که در ایران برخلاف بسیاری از کشورها رشته های غیرفوتبالی هم از نظر امکانات و هم از لحاظ مادی مورد حمایت چندانی واقع نمی گیرند. موضوعی که بسیاری نام «تبعیض» را روی آن گذاشته‌اند. از این رو رشته‌های غیر فوتبالی نیازمند توجهی خاص هستند و برنامه ای باید باشد تا حرف آنها را بشنوند و درخواستشان را پیگیری کند.

وی درباره‌ این برنامه گفت: «کادر فنی» با این هدف فصل جدید خود را شروع کرد که صدای رشته‌های منهای فوتبالی باشد و آنها را بیشتر در کانون توجه قرار دهد. اگر چه در این برنامه در برخی موارد به مسائل فوتبالی نیز پرداخته می‌شود اما سهم آن اندک و ناچیز و در حد خبر یا نهایتا ارتباط تلفنی چند دقیقه‌ای است. تمام مهمانان این برنامه از رشته‌های غیر فوتبالی و بر اساس اتفاقات روز هستند.

اثینی درباره تیم تولید محتوای برنامه «کادر فنی» گفت: تیم تولید برنامه با رصد تمام اتفاقات هفته سعی در پوشش کامل خبرها و رویدادها دارند. تهیه گزارش از اردوهای رشته های مختلف و پوشش رویدادها در طول هفته انجام می شود. میهمانان برنامه نیز با توجه به اتفاقات روز از بین روسای فدراسیون ها، مربیان و مسئولان تیم ها و ورزشکارام انتخاب می شوند کما اینکه در قسمت هایی که از این برنامه تاکنون پخش شده شاهد حضور چند رئیس فدراسیون، سرمربی و ورزشکار بوده ایم. همچنین در روزهای پنجشنبه نیز بخشی مختص بانوان وجود دارد که در آن به صورت خاص به ورزش بانوان پرداخته می شود و میهمان آن هم مربیان، ورزشکاران یا مسئولان خانم هستند.

سردبیر محتوایی برنامه گفت: علاوه بر مسائل روزمره، پرداختن به مسائل کلان نیز در دستور کار برنامه کادر فنی قرار دارد. یکی از این موارد، بحث بودجه ورزش است که «کادر فنی» با دعوت از میهمانی که در این حوزه تسلط کافی داشت به ابعاد مختلف آن پرداخت. علاوه بر این در بخش های دیگر برنامه به بهانه های مختلف این موضوع مطرح و عنوان شده که بودجه ورزش در سال بازی های آسیایی و سال کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ کافی نیست و باید افزایش یابد.

محسن اثینی سردبیر محتوایی «کادر فنی» خاطرنشان کرد: هدف اصلی این برنامه این است که حرف دل اهالی منهای فوتبال را به گوش مسئولان برساند و تلاش کند آنها به حق شان و جایگاه واقعی شان دست یابند. در این مدت به لطف خدا بازخوردهای مثبتی نیز گرفته شده و موارد مطرح شده در این برنامه واکنش های زیادی را در بر داشته است. برنامه «کادر فنی» بنا دارد همین رویه را ادامه داده و با دعوت از صاحب نظران در هر حوزه، مسائل مربوط به آن حوزه را به دقت موشکافی کند تا سهمی در ارتقای رشته هایی داشته باشد که در بازی های آسیایی، المپیک، جام جهانی و دیگر رویدادهای بین المللی پرچم ایران را بالا می برند و افتخار آفرینی می کنند. «کادر فنی» تلاش می کند سهمی هر چند اندک در اهتزاز پرچم مقدس ایران در میادین بین المللی داشته باشد.

در دو سال گذشته، سه فصل از برنامه «کادر فنی» روی آنتن شبکه ورزش رفته است.

«کادر فنی» به تهیه‌کنندگی صادق شهربانویی، سردبیری محسن اثیمی و اجرای حافظ کاظم زاده و عمادالدین اعرابی پخش می‌شود.

برچسب ها :

آخرین اخبار

پخش زنده فوتبال های هیجان انگیز از قاب شبکه ورزش وزیرورزش و جوانان در برنامه کادرفنی حضور یافت فصل جدید کادر فنی با حضور وزیر ورزش و جوانان ترویج ورزش همگانی با برنامه ((بریم ورزش)) از شبکه ورزش سیما پخش زنده متنوع رقابت های جذاب ورزشی از شبکه ورزش سیما قاب صمیمی شبکه تخصصی ورزش با جام آسیایی ۲۰۲۳ برنامه پخش زنده مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا از شبکه ورزش سیما پخش زنده مسابقات هندبال قهرمانی آسیا از شبکه ورزش سیما شبکه ورزش با (( جام آسیا ۲۰۲۳))همراه تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا برنامه شب های فوتبالی را از شبکه ورزش تماشا کنید «مثبت ورزش» در جام باشگاه های جهان پخش زنده قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا از شبکه ورزش سیما نشست خبری برنامه همه فن حریف شبکه ورزش با حضور مربیان تیم ملی کشتی برگزار شد فصل دوم برنامه همه فن حریف به زودی در جدول پخش شبکه ورزش سیما دوگزارشگر و یک رویداد اقدام تازه شبکه ورزش سیما برای جذب مخاطب استودیو مجازی به قاب تلویزیون آمد شبکه ورزش همراه لحظه لحظه فرزندان ایران بازی های پاراآسیایی به طور رسمی از 30 مهر آغاز خواهد شد آخرین خبرها به همراه پخش زنده و تحلیل و کارشناسی بازی های آسیایی هانگژو از شبکه ورزش با برنامه " دهکده آسیایی " اسنوبردسواری «رام نشده» در شبکه ورزش قدردانی از شبکه ورزش سیما شبکه ورزش با ((بلگراد ۲۰۲۳ )) به استقبال رقابت های کشتی قهرمانی جهان می رود «راه و رسم منچستر یونایتد» در شبکه ورزش جدال با پولاد سرد در وزنه برداری قهرمانی جهان از قاب شبکه ورزش شبکه ورزش سیما ۲۷ رویداد بین المللی ورزش را در این پنج ماه به شکل زنده پوشش داده است پخش زنده تکواندو جایزه بزرگ پاریس از شبکه ورزش پخش زنده قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا در شبکه ورزش ویژه برنامه جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ از دوم شهریور از شبکه ورزش سیما مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور نگاه ویژه شبکه ورزش سیما به تیم های ملی رده های سنی پخش زنده رقابت های هندبال نوجوانان قهرمانی جهان از شبکه ورزش سیما کادر فنی امروز با حضور هاکان دمیر در شبکه ورزش پخش زنده بازی های دانشجویان جهان از شبکه ورزش سیما کادرفنی امروز شبکه ورزش با دو سوژه داغ کارگاه آموزشی قوانین رسانه ای فوتبال در شبکه ورزش پخش زنده رقابت های فرمول یک مجارستان در قاب شبکه ورزش برنامه پخش زنده مرحله نهایی والیبال لیگ ملت ها از شبکه ورزش سرمربی تیم ملی والیبال جوانان میهمان شبکه ورزش چهار فینال جذاب در یک روز از شبکه ورزش فینال تنیس ویمبلدون زنده از شبکه ورزش دو سوژه داغ ورزشی در برنامه امروز کادر فنی مستند بابی رابسون یکشنبه ۱۸ تیر از شبکه ورزش سیما مستند اندی ماری شنبه ۱۷ تیر از شبکه ورزش سیما پخش زنده لیگ  فوتبال آرژانتین از شبکه ورزش سیما برنامه فوتبال های خاطره انگیز در روزهای تابستان از شبکه ورزش مستند آندرس اینیستا در قاب شبکه ورزش پخش زنده مسابقات فرمول یک و موتوجی پی یکشنبه 28 خرداد در قاب شبکه ورزش فصل جدید برنامه فوتبال 120 اواخر مرداد از شبکه ورزش سیما پخش زنده ویژه برنامه والیبال لیگ ملت ها ۲۰۲۳ از شبکه ورزش سیما مستند آنکلا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها