مشاهده خبر

جمعه 20 آبان 1401

گفتگو با تهیه کننده جام 22

تهیه کننده ویژه برنامه «جام ۲۲» با اشاره به اهمیت حضور ایران در این دوره از جام جهانی و بازتاب مناسب آن توسط رسانه های داخلی، به پرسش هایی درباره موضع این برنامه در قبال برخی فوتبالیست ها در پی حوادث اخیر و بازگشت برخی مجریان و گزارشگران کنارگذاشته صداوسیما همزمان با این رویداد، پاسخ داد.

0

پوریا ملک آبادی ـ تهیه کننده ویژه برنامه شبکه ورزش در جام جهانی ۲۰۲۲ ـ در گفت وگویی، از پخش هرشبی این برنامه همزمان با نزدیک شدن به جام جهانی خبر داد.
 
این تهیه کننده در پاسخ به پرسشی درباره بازگشت برخی مجریان و گزارشگرانی که در این سال ها ممنوعیت کار داشته اند در فرصت جام جهانی، با توجه به تاکید رییس صداوسیما بر استفاده از تمام استعدادها، با اعتقاد بر اینکه خوب بود که همه مجریان حضور داشته باشند، در عین حال اظهار کرد: درباره مجریان و گزارشگرانی مانند آقای عادل فردوسی پور، آقایان جبلی و فروغی باید تصمیم بگیرند؛ البته آقای فردوسی پور کاربلد هستند اما تا چه زمانی می خواهند در حوزه اجرا باشند. بالاخره روزی باید جای ایشان یا آقایان رشیدپور و علیخانی را افراد دیگری بگیرند. برای ما افتخار است که نوابغ جدیدی را پررنگ کنیم. به عنوان نمونه آقای رسول مجیدی در شبکه ورزش یکی از نوابغ و از افتخارات ما در زمینه اجرا در حوزه فوتبال هستند. ضمن اینکه ایشان روزنامه نگار و سردبیر روزنامه ورزشی هم هستند و از اطلاعات خوبی برخوردارند؛ بنابراین بهترین راه استفاده از این فرصت، این است که افرادی مثل ایشان بیایند، دیده شوند و چندسال آینده کشور را تامین کنند. شاید آقای فردوسی پور بعد از ۲۰ سال امتحانش را پس داده باشد، کاملا مشخص است اگر ایشان بودند، دیگر رسول مجیدی در کار نبود. به هر حال این هم یک فرصت است.
 
این تهیه کننده درباره‌ ضرورت استفاده بهینه از توانمندی های فرهنگی هنری ایران در فرصتی به نام جام جهانی، اظهار کرد: احتمالا یکی از استودیوهایمان در قطر مرتبط با میراث فرهنگی کشورمان باشد و این برنامه را از آنجا برویم. قرار است با لعیب، نماد عروسکی جام جهانی ۲۰۲۲ تولید انیمیشنی داشته باشیم اما هنوز تصمیم برای ساخت آن به قطعیت نرسیده است. همچنین با یکی از بازیگران مطرح برای یکی از آیتم های گفت و گو قرارداد بسته ایم که قرار است خاطره بازی و گپ و گفت با بازیکنان قدیمی و جدید فوتبال داشته باشیم اما این موارد هنوز قطعی نشده اند.
 
پوریا ملک آبادی درباره‌ی رویکرد این ویژه برنامه برای معرفی جاذبه های گردشگری، با اشاره به آیتم «جام و جزیره» با اجرای جواد خیابانی، گفت: یکی از استودیوهای اصلی ما در قشم است و اتفاقا با این دید که ابتدا قرار بود در کیش باشد اما میسر نشد و بنابراین در قشم که دومین جزیره نزدیک به قطر است جاذبه های گردشگری را معرفی کنیم. ما استودیو قشم را داریم و هر روز جاذبه های گردشگری قشم را نشان می‌دهیم.
 
این تهیه کننده که پیشتر مدیر گروه تولید شبکه ورزش سیما و تهیه کننده برنامه «لذت فوتبال» در این شبکه بوده، درباره‌ی موضع تلویزیون و برنامه «جام ۲۲» در پرداختن به بزرگان فوتبال و مواردی مانند حذف گل مهدوی کیا مقابل امریکا که حاشیه هایی را برای این برنامه به همراه داشت، توضیح داد: اتفاقا ما سعی کرده ایم بسته عمل نکنیم و همین حالا هم تصویر بزرگواران در تیتراژمان دیده می شود. با وجود اینکه خیلی ها ایراد گرفتند که چرا هستند. با این همه باید بگویم در هر سازمان دولتی که کار می کنی، قوانینی دارد. من هم در سازمان صدا و سیما هستم و مجری قوانین این سازمان باید باشم. در ارتباط با قسمت اول هم بحث ما، گل آقای استیلی بود و ارتباطی به گل آقای مهدوی کیا نداشت، اما خب اگر کسی ساز اغتشاش بزند و با مملکتش مخالف باشد حتما در این افتخارات جایی نخواهد داشت؛ چرا که مردم را ناامید می کند. همه اهداف ما این است که امید به جامعه برگردد و حال مردم خوب شود که امیدوارم با ورزش و تیم ملی این اتفاق بیفتد. نمونه آن آوردن آقای تاج در قسمت دوم برنامه بود. این حضور پر از ریسک و حرف بود و حتی کنایه هایی هم به تلویزیون زده شد اما به هر حال قرار نیست ما چیزی را بپوشانیم ایشان رئیس فدراسیون هستند با هم دست دادیم و ان شاءالله با هم جلو می رویم. این هم نمونه ای بود که بگوییم بسته عمل نمی کنیم.
 
ملک آبادی از پخش هرشبی برنامه «جام ۲۲» همزمان با نزدیک شدن به مسابقات جام جهانی خبر داد و گفت: این برنامه فعلا دو روز در هفته پخش می شود اما از ۲۳ آبان ماه هر شب روی آنتن خواهد رفت و پخش آن تا پایان جام جهانی ادامه خواهد داشت.
 
وی درباره‌ی استودیو و بخش های مختلف برنامه توضیح داد: یک استودیو در تهران ساخته شده که شامل دکوری به وسعت ۶۰۰ متر و در ۲۳۰ درجه است. در این برنامه از عوامل و کست حرفه ای استفاده شده است. با کارگردان برنامه های خندوانه و دورهمی همکاری می کنیم و به طور کل کلی حدود ۱۰۰ نفر درگیر این پروژه هستند. بنابراین تمام تلاشمان را می کنیم تا در این دوره بهترین اتفاق در حوزه پخش بازی ها و تحلیل رقم بخورد.
 
این تهیه کننده با اشاره به بخشی از این ویژه برنامه با نام «جام و جزیره» که با اجرای جواد خیابانی در جزیره قشم همراه است، توضیح داد: آقای خیابانی در این بخش به سرتاسر ایران سفر کرده و گفت و گوهای مختلفی با خانواده های بازیکنان از جمله سردار آزمون، سعید عزت اللهی، احمد نورالهی و ... داشتند، بین مردم رفتند، با مردم فوتبال تماشا و گزارش کردند، به خیریه ها و انجمن ها رفتند.
 
ملک آبادی با اشاره به استودیوی قطر این ویژه برنامه، نیز اظهار کرد: این بخش در آستانه جام جهانی قرار است توسط عبدالله روا و محمد میر روی آنتن برود و این دو مجری، گزارش های ضبطی و زنده از قطر خواهند داشت. در بخش اخبار مربوط به قطر هم دو گزارشگرمان سعید زلفی و نیما تاجیک از تهران اخبار دست اول جام جهانی را اعلام می کنند.
 
ملک آبادی در پایان از راه اندازی پویشی توسط برنامه «جام ۲۲» خبر داده و مطرح کرد: این پویش برای ما از خود برنامه مهمتر است. این پویش تحت عنوان «تا پای جان برای ایران» همدلی و یک صدایی مردم ایران را نشان می دهد؛ اینکه همه مردم  یک صدا پشت تیم ملی باشند و آن را حمایت کنند که خوشبختانه بازتاب خوبی داشته است.
 
منبع : خبرگزاری ایسنا

آخرین اخبار

فصل دوم برنامه همه فن حریف به زودی در جدول پخش شبکه ورزش سیما دوگزارشگر و یک رویداد اقدام تازه شبکه ورزش سیما برای جذب مخاطب استودیو مجازی به قاب تلویزیون آمد شبکه ورزش همراه لحظه لحظه فرزندان ایران بازی های پاراآسیایی به طور رسمی از 30 مهر آغاز خواهد شد آخرین خبرها به همراه پخش زنده و تحلیل و کارشناسی بازی های آسیایی هانگژو از شبکه ورزش با برنامه " دهکده آسیایی " اسنوبردسواری «رام نشده» در شبکه ورزش قدردانی از شبکه ورزش سیما شبکه ورزش با ((بلگراد ۲۰۲۳ )) به استقبال رقابت های کشتی قهرمانی جهان می رود «راه و رسم منچستر یونایتد» در شبکه ورزش جدال با پولاد سرد در وزنه برداری قهرمانی جهان از قاب شبکه ورزش شبکه ورزش سیما ۲۷ رویداد بین المللی ورزش را در این پنج ماه به شکل زنده پوشش داده است پخش زنده تکواندو جایزه بزرگ پاریس از شبکه ورزش پخش زنده قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا در شبکه ورزش ویژه برنامه جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ از دوم شهریور از شبکه ورزش سیما مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور نگاه ویژه شبکه ورزش سیما به تیم های ملی رده های سنی پخش زنده رقابت های هندبال نوجوانان قهرمانی جهان از شبکه ورزش سیما کادر فنی امروز با حضور هاکان دمیر در شبکه ورزش پخش زنده بازی های دانشجویان جهان از شبکه ورزش سیما کادرفنی امروز شبکه ورزش با دو سوژه داغ کارگاه آموزشی قوانین رسانه ای فوتبال در شبکه ورزش پخش زنده رقابت های فرمول یک مجارستان در قاب شبکه ورزش برنامه پخش زنده مرحله نهایی والیبال لیگ ملت ها از شبکه ورزش سرمربی تیم ملی والیبال جوانان میهمان شبکه ورزش چهار فینال جذاب در یک روز از شبکه ورزش فینال تنیس ویمبلدون زنده از شبکه ورزش دو سوژه داغ ورزشی در برنامه امروز کادر فنی مستند بابی رابسون یکشنبه ۱۸ تیر از شبکه ورزش سیما مستند اندی ماری شنبه ۱۷ تیر از شبکه ورزش سیما پخش زنده لیگ  فوتبال آرژانتین از شبکه ورزش سیما برنامه فوتبال های خاطره انگیز در روزهای تابستان از شبکه ورزش مستند آندرس اینیستا در قاب شبکه ورزش پخش زنده مسابقات فرمول یک و موتوجی پی یکشنبه 28 خرداد در قاب شبکه ورزش فصل جدید برنامه فوتبال 120 اواخر مرداد از شبکه ورزش سیما پخش زنده ویژه برنامه والیبال لیگ ملت ها ۲۰۲۳ از شبکه ورزش سیما مستند آنکلا پخش زنده مسابقات تکواندو قهرمانی جهان از شبکه ورزش سیما مستند دیوید بکام از شبکه ورزش سیما سجادی: هیات مدیره‌ سرخابی‌ها نیمه خرداد مشخص می‌شوند رونمایی از کاپ جام جهانی بسکتبال در شبکه ورزش سیما رکورد پخش زنده مسابقات جهانی در شبکه ورزش سیما موتور ویدیو چک شبکه ورزش دوباره روشن شد پخش زنده های جذاب و متنوع از قاب شبکه ورزش پخش زنده دیدار نهایی فوتسال لیگ قهرمانان اروپا از شبکه ورزش پخش مستقیم مبارزات نمایندگان ایران در رقابت های بوکس قهرمانی جهان آنچه شما خواسته اید و میان برنامه توی دروازه دکتر سجادی : ایرانِ عزیز در طول تاریخِ پرافتخارِ خود، همواره عرصه‌ ظهور الگوهای ناب انسانی و مهد پهلوانان و قهرمانانی بوده است حضور ورزشکاران ایرانی در میادین بین‌المللی پیام‌رسان جوانمردی و بزرگ‌منشی ایرانیان به دنیاست معرفی برترین های ایران در جشنواره قهرمان ملی ایران برگزار شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها