مشاهده خبر

جمعه 20 آبان 1401

گفتگو با تهیه کننده جام 22

تهیه کننده ویژه برنامه «جام ۲۲» با اشاره به اهمیت حضور ایران در این دوره از جام جهانی و بازتاب مناسب آن توسط رسانه های داخلی، به پرسش هایی درباره موضع این برنامه در قبال برخی فوتبالیست ها در پی حوادث اخیر و بازگشت برخی مجریان و گزارشگران کنارگذاشته صداوسیما همزمان با این رویداد، پاسخ داد.

0

پوریا ملک آبادی ـ تهیه کننده ویژه برنامه شبکه ورزش در جام جهانی ۲۰۲۲ ـ در گفت وگویی، از پخش هرشبی این برنامه همزمان با نزدیک شدن به جام جهانی خبر داد.
 
این تهیه کننده در پاسخ به پرسشی درباره بازگشت برخی مجریان و گزارشگرانی که در این سال ها ممنوعیت کار داشته اند در فرصت جام جهانی، با توجه به تاکید رییس صداوسیما بر استفاده از تمام استعدادها، با اعتقاد بر اینکه خوب بود که همه مجریان حضور داشته باشند، در عین حال اظهار کرد: درباره مجریان و گزارشگرانی مانند آقای عادل فردوسی پور، آقایان جبلی و فروغی باید تصمیم بگیرند؛ البته آقای فردوسی پور کاربلد هستند اما تا چه زمانی می خواهند در حوزه اجرا باشند. بالاخره روزی باید جای ایشان یا آقایان رشیدپور و علیخانی را افراد دیگری بگیرند. برای ما افتخار است که نوابغ جدیدی را پررنگ کنیم. به عنوان نمونه آقای رسول مجیدی در شبکه ورزش یکی از نوابغ و از افتخارات ما در زمینه اجرا در حوزه فوتبال هستند. ضمن اینکه ایشان روزنامه نگار و سردبیر روزنامه ورزشی هم هستند و از اطلاعات خوبی برخوردارند؛ بنابراین بهترین راه استفاده از این فرصت، این است که افرادی مثل ایشان بیایند، دیده شوند و چندسال آینده کشور را تامین کنند. شاید آقای فردوسی پور بعد از ۲۰ سال امتحانش را پس داده باشد، کاملا مشخص است اگر ایشان بودند، دیگر رسول مجیدی در کار نبود. به هر حال این هم یک فرصت است.
 
این تهیه کننده درباره‌ ضرورت استفاده بهینه از توانمندی های فرهنگی هنری ایران در فرصتی به نام جام جهانی، اظهار کرد: احتمالا یکی از استودیوهایمان در قطر مرتبط با میراث فرهنگی کشورمان باشد و این برنامه را از آنجا برویم. قرار است با لعیب، نماد عروسکی جام جهانی ۲۰۲۲ تولید انیمیشنی داشته باشیم اما هنوز تصمیم برای ساخت آن به قطعیت نرسیده است. همچنین با یکی از بازیگران مطرح برای یکی از آیتم های گفت و گو قرارداد بسته ایم که قرار است خاطره بازی و گپ و گفت با بازیکنان قدیمی و جدید فوتبال داشته باشیم اما این موارد هنوز قطعی نشده اند.
 
پوریا ملک آبادی درباره‌ی رویکرد این ویژه برنامه برای معرفی جاذبه های گردشگری، با اشاره به آیتم «جام و جزیره» با اجرای جواد خیابانی، گفت: یکی از استودیوهای اصلی ما در قشم است و اتفاقا با این دید که ابتدا قرار بود در کیش باشد اما میسر نشد و بنابراین در قشم که دومین جزیره نزدیک به قطر است جاذبه های گردشگری را معرفی کنیم. ما استودیو قشم را داریم و هر روز جاذبه های گردشگری قشم را نشان می‌دهیم.
 
این تهیه کننده که پیشتر مدیر گروه تولید شبکه ورزش سیما و تهیه کننده برنامه «لذت فوتبال» در این شبکه بوده، درباره‌ی موضع تلویزیون و برنامه «جام ۲۲» در پرداختن به بزرگان فوتبال و مواردی مانند حذف گل مهدوی کیا مقابل امریکا که حاشیه هایی را برای این برنامه به همراه داشت، توضیح داد: اتفاقا ما سعی کرده ایم بسته عمل نکنیم و همین حالا هم تصویر بزرگواران در تیتراژمان دیده می شود. با وجود اینکه خیلی ها ایراد گرفتند که چرا هستند. با این همه باید بگویم در هر سازمان دولتی که کار می کنی، قوانینی دارد. من هم در سازمان صدا و سیما هستم و مجری قوانین این سازمان باید باشم. در ارتباط با قسمت اول هم بحث ما، گل آقای استیلی بود و ارتباطی به گل آقای مهدوی کیا نداشت، اما خب اگر کسی ساز اغتشاش بزند و با مملکتش مخالف باشد حتما در این افتخارات جایی نخواهد داشت؛ چرا که مردم را ناامید می کند. همه اهداف ما این است که امید به جامعه برگردد و حال مردم خوب شود که امیدوارم با ورزش و تیم ملی این اتفاق بیفتد. نمونه آن آوردن آقای تاج در قسمت دوم برنامه بود. این حضور پر از ریسک و حرف بود و حتی کنایه هایی هم به تلویزیون زده شد اما به هر حال قرار نیست ما چیزی را بپوشانیم ایشان رئیس فدراسیون هستند با هم دست دادیم و ان شاءالله با هم جلو می رویم. این هم نمونه ای بود که بگوییم بسته عمل نمی کنیم.
 
ملک آبادی از پخش هرشبی برنامه «جام ۲۲» همزمان با نزدیک شدن به مسابقات جام جهانی خبر داد و گفت: این برنامه فعلا دو روز در هفته پخش می شود اما از ۲۳ آبان ماه هر شب روی آنتن خواهد رفت و پخش آن تا پایان جام جهانی ادامه خواهد داشت.
 
وی درباره‌ی استودیو و بخش های مختلف برنامه توضیح داد: یک استودیو در تهران ساخته شده که شامل دکوری به وسعت ۶۰۰ متر و در ۲۳۰ درجه است. در این برنامه از عوامل و کست حرفه ای استفاده شده است. با کارگردان برنامه های خندوانه و دورهمی همکاری می کنیم و به طور کل کلی حدود ۱۰۰ نفر درگیر این پروژه هستند. بنابراین تمام تلاشمان را می کنیم تا در این دوره بهترین اتفاق در حوزه پخش بازی ها و تحلیل رقم بخورد.
 
این تهیه کننده با اشاره به بخشی از این ویژه برنامه با نام «جام و جزیره» که با اجرای جواد خیابانی در جزیره قشم همراه است، توضیح داد: آقای خیابانی در این بخش به سرتاسر ایران سفر کرده و گفت و گوهای مختلفی با خانواده های بازیکنان از جمله سردار آزمون، سعید عزت اللهی، احمد نورالهی و ... داشتند، بین مردم رفتند، با مردم فوتبال تماشا و گزارش کردند، به خیریه ها و انجمن ها رفتند.
 
ملک آبادی با اشاره به استودیوی قطر این ویژه برنامه، نیز اظهار کرد: این بخش در آستانه جام جهانی قرار است توسط عبدالله روا و محمد میر روی آنتن برود و این دو مجری، گزارش های ضبطی و زنده از قطر خواهند داشت. در بخش اخبار مربوط به قطر هم دو گزارشگرمان سعید زلفی و نیما تاجیک از تهران اخبار دست اول جام جهانی را اعلام می کنند.
 
ملک آبادی در پایان از راه اندازی پویشی توسط برنامه «جام ۲۲» خبر داده و مطرح کرد: این پویش برای ما از خود برنامه مهمتر است. این پویش تحت عنوان «تا پای جان برای ایران» همدلی و یک صدایی مردم ایران را نشان می دهد؛ اینکه همه مردم  یک صدا پشت تیم ملی باشند و آن را حمایت کنند که خوشبختانه بازتاب خوبی داشته است.
 
منبع : خبرگزاری ایسنا

آخرین اخبار

ویژه برنامه شبکه ورزش برای پوشش مسابقات هندبال قهرمانی جهان پخش زنده مسابقات نیمه نهایی ،رده بندی و نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی از شبکه ورزش سیما برنامه جام جهانی قطر جزییات ویژه برنامه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در شبکه ورزش اعلام شد اخبار «دست اول» جام جهانی در شبکه ورزش گفتگو با تهیه کننده جام 22 خبرهای جام جهانی 2022 قطر در بسته ویژه زیرنویس شبکه ورزش سیما رسانه ملی یار دوازدهم تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ برنامه «همه فن حریف» درپی کشف استعدادهای کشتی ساخت برنامه استعدادیابی برای کُشتی اطلاع از زمان پخش برنامه های شبکه ورزش تلوبیون برنامه پخش زنده والیبال لیگ ملت ها 2022 کانال اینترنتی شبکه ورزش در تلوبیون آغاز به کار می‌کند انتخاب بهترین‌های سال ورزش ایران از شبکه ورزش سیما جایگاه ویژه در شبکه ورزش سیما مستند جدید شبکه ورزش آغاز ویژه‌ برنامه جام جهانی ۲۰۲۲ ماجدی: به عملکرد خودم نمره ۱۵ می‌دهم اعلام اسامی نامزدهای نهایی برترین‌های قرن ورزش ایران معتضدی : سعی کردیم که یک مرجعیت خبری و رویدادی را در شبکه ورزش داشته باشیم شبکه ورزش با رونمایی از هویت بصری جدید خود در روز عید نیمه شعبان، با ظاهر گرافیکی متفاوتی به استقبال عید نوروز و سال نو می‌رود حضور گرم در «دهکده المپیک» سرد اطلاع از جدول پخش برنامه های شبکه ورزش سیما برای فوتبال ایران فراتر از معجزه رخ داد/ ما از دل سختی‌ها بیرون آمدیم برنامه 2020 تنها برنامه تخصصی فوتسال و فوتبال ساحلی سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن و مادر بر تمامی بانوان ایرانی مبارک نتیجه قرعه کشی فوتبال لیگ قهرمانان آسیا پخش زنده ۲۰ رویداد ورزشی از شبکه ورزش؛ از پخش مسابقات جام حذفی تا مراسم قرعه کشی THE BEST پخش زنده مسابقات هندبال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش زنده فوتسال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش مسابقات تنیس استرالیا از شبکه ورزش سیما پوربخش برنده بهترین فیلم جشنواره ایرلند لوح افتخار جشنواره عمار به شبکه ورزش رسید مشکات الزهرا صاحب جذاب‌ترین رکورد توسعه همگانی ورزش کبدی در اقصی نقاط کشور نقش کلیدی خرد جمعی در تصمیمات آتی فدراسیون تکواندو دور یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال قرعه کشی شد بسکتبال لیگ حرفه ای تمهید جدید شبکه ورزش برای اعلام نتایج مسابقات ورزشی ضرورت آغاز فعالیت در رشته فرمول یک از سنین پایین چهار برنامه شبکه ورزش سیما در بین برنامه های پرمخاطب صداوسیما حضور عوامل «ویدیو چک» در 162 قرعه کشی جدید لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد تشریح مولفه های کسب یک کرسی بین المللی ورزشی پخش زنده والیبال باشگاه های جهان از شبکه ورزش سیما برنامه هجدهم آذر " کوه گشت" پخش زنده مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان از شبکه ورزش سیما امکان تصدی حداکثر 3 دوره ریاست یک فدراسیون برای هر فرد فوتبال لیگ برتر انگلیس برنامه یازدهم «کوه‌گشت»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها