مشاهده خبر

دو شنبه 1 آذر 1400
سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم)- تهران

نایب قهرمانی ایران در کشتی آزاد نظامیان جهان

تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 4 مدال نقره و 2 مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی رسید

0

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط مرتضی قیاسی در وزن 65 کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن 79 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم و یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جواد در وزن 57 کیلوگرم، محمدباقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم، فریبرز بابایی در وزن 74 کیلوگرم و محمدحسین میرباغبان در وزن 92 کیلوگرم به مدال نقره و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن 70 کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن 86 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در پایان این رقابت ها تیم روسیه با 215 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم کشورمان با 210 امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با 140 امتیاز بعنوان سوم رسید.
 
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
 
 
در وزن 57 کیلوگرم که به صورت دوره ای و با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، احمد محمدنژاد جوان در دور اول با نتیجه 4 بر 3 مغلوب عظمت توسکایف کشتی گیر مطرح روس شد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 مقابل مانوئل خندزردزیان از ارمنستان به پیروزی رسید. و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر محمد امیر از پاکستان را مغلوب کرد. محمدنژاد جوان در دور پایانی نیز با نتیجه 11 بر صفر مقابل امجی کاتحورانگا از سریلانکا به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.
 
در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رفیق الاسلام از بنگلادش با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد هاروتیون مانوکیان از ارمنستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی مقابل ناچین مونگوش از کشور روسیه با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
 
در وزن 65 کیلوگرم که که به صورت دوره ای و با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، مرتضی قیاسی در دور اول با توجه به حاضر نشدن کامارا معروف از گینه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر 5 مقابل آرتور بادتیف از روسیه به برتری دست یافت و در دور سوم با نتیجه 10 بر صفر سی دی فرناندو از سریلانکا را مغلوب کرد. مرتضی قیاسی در دور پایانی نیز با نتیجه 11 بر صفر احمد دارکی از سوریه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن 70 کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر آکاش احمد از پاکستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 3 مغلوب آرمان آندرسیان از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. یگانه جعفری در این دیدار با نتیجه 13 بر 2 مقابل چریستوس چیریستوفوریدیس از یونان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.
 
در وزن 74 کیلوگرم فریبرز بابایی در دور نخست با نتیجه11 بر صفر جلال المردینا از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد کامیل ریبسکی از لهستان را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد خارالدین بن تیلی از تونس گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بابایی در دیدار فینال مقابل ماگومد قربان علی اف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه 4 بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
 
در وزن 79 کیلوگرم که 6 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود و بهمن تیموری در A در دور اول با نتیجه 10 بر صفر حرایر علی خانیان از ارمنستان و در دور دوم با نتیجه 13 بر صفر انس الخالدی از سوریه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر دولاش شوگی از الجزایر را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. بهمن تیموری در این دیدار مجددا با نتیجه 11 بر صفر هرایرعلی خانیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن 86 کیلوگرم هادی وفایی پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مغلوب میان آرتور نایفونوف دارنده برنز المپیک و جهان از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه9 بر 5 سادوویک کرزیستوف از لهستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وفایی پور با نتیجه 10 بر صفرصبری نصیرا از تونس را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.
 
در وزن 92 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود و محمدحسین میرباغبان در گروه B در دور اول با نتیجه 11 بر صفر محمد عادل ایرشاد از پاکستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر آندریس اوزولس از لتونی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. میرباغبان در این مرحله مقابل هووانس مخیتاریان از ارمنستان به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 مغلوب ولادیسلاو والیف کشتی گیر مطرح روس شد و به مدال نقره رسید.
 
در وزن 97 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود که محمدحسین محمدیان در گروه B در دور اول مقابل سیلیا توماس از گینه با نتیجه 12 بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر اریک ژی اویف از روسیه را از پیش رو برداشت و بعنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل محمد فرج از الجزایر نفر دوم گروه A با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. محمدیان در دیدار پایانی نیز با نتیجه 10 بر صفر اریک ژیوئف از روسیه که توانسته بود نفر اول گروه B را از پیش رو برداشته و راهی دیدار فینال شود را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 10 بر 8 از سد لیو وا گئورگیان از ارمنستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله کامارا محمد سالیو از گینه را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدرا فینال شد. محبی در این دیدار مقابل روبرت باران از لهستان با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.
 
رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
 
57 کیلوگرم: 1- عظمت توسکایف (روسیه) 2- احمد محمدنژاد جوان (ایران) 3- مانوئل خندزردزیان (ارمنستان)
61 کیلوگرم: 1- ناچین مونگوش (روسیه) 2- محمدباقر یخکشی (ایران) 3- هاروتیون مانوکیان (ارمنستان) و عبدالحاک خرباجی (الجزایر)
65 کیلوگرم: 1- مرتضی قیاسی (ایران) 2- آرتور بادتیف (روسیه) 3- احمد دارکی (سوریه)
70 کیلوگرم: 1- آرمان آندرسیان (ارمنستان) 2- ناچین کولار (روسیه) 3- محمدمهدی یگانه جعفری (ایران) و هایتهم دخلاوی (تونس)
74 کیلوگرم: 1- ماگومد قربان علی اف (روسیه) 2- فریبرز بابایی (ایران) 3- منیو یاریبکیان (ارمنستان) و کامیل ریبیسکی (لهستان)
79 کیلوگرم: 1- بهمن تیموری (ایران) 2- هرایر علیخانیان (ارمنستان) 3- داوید بیتانوف (روسیه)
86 کیلوگرم: 1- آرتور نایفونوف (روسیه) 2- مهر مارکوسیان (ارمنستان) 3- هادی وفایی پور (ایران) و مهدفدالدین آلوستا (سوریه)
92 کیلوگرم: 1- ولادیسلاو والیف (روسیه) 2- محمدحسین میرباغبان (ایران) 3- هوانس مخیتاریان (ارمنستان)
97 کیلوگرم: 1- محمدحسین محمدیان (ایران) 2- اریک ژیوئف (روسیه) 3- رادوسلاو باران (لهستان)
125 کیلوگرم: 1- یداله محبی (ایران) 2- روبرت باران (لهستان) 3- آلان خوگایف (روسیه و لیووا گئورگیان (ارمنستان)
 
رده بندی تیمی: 1- روسیه 215 امتیاز 2- ایران 210 امتیاز 3- ارمنستان 140 امتیاز 4- سریلانکا 94 امتیاز 5- سوریه 69 امتیاز 6- لهستان 59 امتیاز

آخرین اخبار

پخش زنده بسکتبال : هند - ایران از شبکه ورزش پوشش زنده تکواندو قهرمانی باشگاه های آسیا در شبکه ورزش سیما مثبت ورزش همراه تیم ملی در جام جهانی فوتبال ساحلی ترویج ورزش همگانی با برنامه ((بریم ورزش)) از شبکه ورزش سیما پخش زنده متنوع رقابت های جذاب ورزشی از شبکه ورزش سیما قاب صمیمی شبکه تخصصی ورزش با جام آسیایی ۲۰۲۳ برنامه پخش زنده مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا از شبکه ورزش سیما پخش زنده مسابقات هندبال قهرمانی آسیا از شبکه ورزش سیما شبکه ورزش با (( جام آسیا ۲۰۲۳))همراه تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا برنامه شب های فوتبالی را از شبکه ورزش تماشا کنید «مثبت ورزش» در جام باشگاه های جهان پخش زنده قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا از شبکه ورزش سیما نشست خبری برنامه همه فن حریف شبکه ورزش با حضور مربیان تیم ملی کشتی برگزار شد فصل دوم برنامه همه فن حریف به زودی در جدول پخش شبکه ورزش سیما دوگزارشگر و یک رویداد اقدام تازه شبکه ورزش سیما برای جذب مخاطب استودیو مجازی به قاب تلویزیون آمد شبکه ورزش همراه لحظه لحظه فرزندان ایران بازی های پاراآسیایی به طور رسمی از 30 مهر آغاز خواهد شد آخرین خبرها به همراه پخش زنده و تحلیل و کارشناسی بازی های آسیایی هانگژو از شبکه ورزش با برنامه " دهکده آسیایی " اسنوبردسواری «رام نشده» در شبکه ورزش قدردانی از شبکه ورزش سیما شبکه ورزش با ((بلگراد ۲۰۲۳ )) به استقبال رقابت های کشتی قهرمانی جهان می رود «راه و رسم منچستر یونایتد» در شبکه ورزش جدال با پولاد سرد در وزنه برداری قهرمانی جهان از قاب شبکه ورزش شبکه ورزش سیما ۲۷ رویداد بین المللی ورزش را در این پنج ماه به شکل زنده پوشش داده است پخش زنده تکواندو جایزه بزرگ پاریس از شبکه ورزش پخش زنده قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا در شبکه ورزش ویژه برنامه جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ از دوم شهریور از شبکه ورزش سیما مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور نگاه ویژه شبکه ورزش سیما به تیم های ملی رده های سنی پخش زنده رقابت های هندبال نوجوانان قهرمانی جهان از شبکه ورزش سیما کادر فنی امروز با حضور هاکان دمیر در شبکه ورزش پخش زنده بازی های دانشجویان جهان از شبکه ورزش سیما کادرفنی امروز شبکه ورزش با دو سوژه داغ کارگاه آموزشی قوانین رسانه ای فوتبال در شبکه ورزش پخش زنده رقابت های فرمول یک مجارستان در قاب شبکه ورزش برنامه پخش زنده مرحله نهایی والیبال لیگ ملت ها از شبکه ورزش سرمربی تیم ملی والیبال جوانان میهمان شبکه ورزش چهار فینال جذاب در یک روز از شبکه ورزش فینال تنیس ویمبلدون زنده از شبکه ورزش دو سوژه داغ ورزشی در برنامه امروز کادر فنی مستند بابی رابسون یکشنبه ۱۸ تیر از شبکه ورزش سیما مستند اندی ماری شنبه ۱۷ تیر از شبکه ورزش سیما پخش زنده لیگ  فوتبال آرژانتین از شبکه ورزش سیما برنامه فوتبال های خاطره انگیز در روزهای تابستان از شبکه ورزش مستند آندرس اینیستا در قاب شبکه ورزش پخش زنده مسابقات فرمول یک و موتوجی پی یکشنبه 28 خرداد در قاب شبکه ورزش فصل جدید برنامه فوتبال 120 اواخر مرداد از شبکه ورزش سیما پخش زنده ویژه برنامه والیبال لیگ ملت ها ۲۰۲۳ از شبکه ورزش سیما مستند آنکلا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها