مشاهده خبر

دو شنبه 1 آذر 1400
سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم)- تهران

نایب قهرمانی ایران در کشتی آزاد نظامیان جهان

تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 4 مدال نقره و 2 مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی رسید

0

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط مرتضی قیاسی در وزن 65 کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن 79 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم و یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جواد در وزن 57 کیلوگرم، محمدباقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم، فریبرز بابایی در وزن 74 کیلوگرم و محمدحسین میرباغبان در وزن 92 کیلوگرم به مدال نقره و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن 70 کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن 86 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در پایان این رقابت ها تیم روسیه با 215 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم کشورمان با 210 امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با 140 امتیاز بعنوان سوم رسید.
 
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
 
 
در وزن 57 کیلوگرم که به صورت دوره ای و با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، احمد محمدنژاد جوان در دور اول با نتیجه 4 بر 3 مغلوب عظمت توسکایف کشتی گیر مطرح روس شد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 مقابل مانوئل خندزردزیان از ارمنستان به پیروزی رسید. و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر محمد امیر از پاکستان را مغلوب کرد. محمدنژاد جوان در دور پایانی نیز با نتیجه 11 بر صفر مقابل امجی کاتحورانگا از سریلانکا به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.
 
در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رفیق الاسلام از بنگلادش با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد هاروتیون مانوکیان از ارمنستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی مقابل ناچین مونگوش از کشور روسیه با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
 
در وزن 65 کیلوگرم که که به صورت دوره ای و با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، مرتضی قیاسی در دور اول با توجه به حاضر نشدن کامارا معروف از گینه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر 5 مقابل آرتور بادتیف از روسیه به برتری دست یافت و در دور سوم با نتیجه 10 بر صفر سی دی فرناندو از سریلانکا را مغلوب کرد. مرتضی قیاسی در دور پایانی نیز با نتیجه 11 بر صفر احمد دارکی از سوریه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن 70 کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر آکاش احمد از پاکستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 3 مغلوب آرمان آندرسیان از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. یگانه جعفری در این دیدار با نتیجه 13 بر 2 مقابل چریستوس چیریستوفوریدیس از یونان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.
 
در وزن 74 کیلوگرم فریبرز بابایی در دور نخست با نتیجه11 بر صفر جلال المردینا از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد کامیل ریبسکی از لهستان را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد خارالدین بن تیلی از تونس گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بابایی در دیدار فینال مقابل ماگومد قربان علی اف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه 4 بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
 
در وزن 79 کیلوگرم که 6 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود و بهمن تیموری در A در دور اول با نتیجه 10 بر صفر حرایر علی خانیان از ارمنستان و در دور دوم با نتیجه 13 بر صفر انس الخالدی از سوریه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر دولاش شوگی از الجزایر را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. بهمن تیموری در این دیدار مجددا با نتیجه 11 بر صفر هرایرعلی خانیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن 86 کیلوگرم هادی وفایی پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مغلوب میان آرتور نایفونوف دارنده برنز المپیک و جهان از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه9 بر 5 سادوویک کرزیستوف از لهستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وفایی پور با نتیجه 10 بر صفرصبری نصیرا از تونس را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.
 
در وزن 92 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود و محمدحسین میرباغبان در گروه B در دور اول با نتیجه 11 بر صفر محمد عادل ایرشاد از پاکستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر آندریس اوزولس از لتونی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. میرباغبان در این مرحله مقابل هووانس مخیتاریان از ارمنستان به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 مغلوب ولادیسلاو والیف کشتی گیر مطرح روس شد و به مدال نقره رسید.
 
در وزن 97 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود که محمدحسین محمدیان در گروه B در دور اول مقابل سیلیا توماس از گینه با نتیجه 12 بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر اریک ژی اویف از روسیه را از پیش رو برداشت و بعنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل محمد فرج از الجزایر نفر دوم گروه A با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. محمدیان در دیدار پایانی نیز با نتیجه 10 بر صفر اریک ژیوئف از روسیه که توانسته بود نفر اول گروه B را از پیش رو برداشته و راهی دیدار فینال شود را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 10 بر 8 از سد لیو وا گئورگیان از ارمنستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله کامارا محمد سالیو از گینه را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدرا فینال شد. محبی در این دیدار مقابل روبرت باران از لهستان با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.
 
رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
 
57 کیلوگرم: 1- عظمت توسکایف (روسیه) 2- احمد محمدنژاد جوان (ایران) 3- مانوئل خندزردزیان (ارمنستان)
61 کیلوگرم: 1- ناچین مونگوش (روسیه) 2- محمدباقر یخکشی (ایران) 3- هاروتیون مانوکیان (ارمنستان) و عبدالحاک خرباجی (الجزایر)
65 کیلوگرم: 1- مرتضی قیاسی (ایران) 2- آرتور بادتیف (روسیه) 3- احمد دارکی (سوریه)
70 کیلوگرم: 1- آرمان آندرسیان (ارمنستان) 2- ناچین کولار (روسیه) 3- محمدمهدی یگانه جعفری (ایران) و هایتهم دخلاوی (تونس)
74 کیلوگرم: 1- ماگومد قربان علی اف (روسیه) 2- فریبرز بابایی (ایران) 3- منیو یاریبکیان (ارمنستان) و کامیل ریبیسکی (لهستان)
79 کیلوگرم: 1- بهمن تیموری (ایران) 2- هرایر علیخانیان (ارمنستان) 3- داوید بیتانوف (روسیه)
86 کیلوگرم: 1- آرتور نایفونوف (روسیه) 2- مهر مارکوسیان (ارمنستان) 3- هادی وفایی پور (ایران) و مهدفدالدین آلوستا (سوریه)
92 کیلوگرم: 1- ولادیسلاو والیف (روسیه) 2- محمدحسین میرباغبان (ایران) 3- هوانس مخیتاریان (ارمنستان)
97 کیلوگرم: 1- محمدحسین محمدیان (ایران) 2- اریک ژیوئف (روسیه) 3- رادوسلاو باران (لهستان)
125 کیلوگرم: 1- یداله محبی (ایران) 2- روبرت باران (لهستان) 3- آلان خوگایف (روسیه و لیووا گئورگیان (ارمنستان)
 
رده بندی تیمی: 1- روسیه 215 امتیاز 2- ایران 210 امتیاز 3- ارمنستان 140 امتیاز 4- سریلانکا 94 امتیاز 5- سوریه 69 امتیاز 6- لهستان 59 امتیاز

آخرین اخبار

تقدیر و تشکر رییس فدراسیون والیبال از شبکه ورزش سیما اسامی نامزدها و کدهای برنامه قهرمان ایران قهرمان ایران انتخاب برترین های ورزش های ایران اخبار ورزشی«دست اول» در شبکه ورزش جام پرچم را از قاب شبکه ورزش سیما ببینید یک رقابت داغ و هیجان انگیز در مسابقه «پیش‌بینی لیگ برتر با شب‌های فوتبالی» در پیام‌رسان «بله» این برنامه ورزشی به فوتبال کاری ندارد حضور پرشور ورزشکاران در راهپیمایی ۲۲ بهمن شبکه ورزش همراه ورزش دانش آموزی در روز 22 بهمن ماه؛ سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با شبکه ورزش سیما همراه باشید اهدای بازوبند پهلوانی هم زمان با ولادت حضرت علی (ع) برترین های ورزش ایران در سال 1401 ویژه برنامه شبکه ورزش برای پوشش مسابقات هندبال قهرمانی جهان پخش زنده مسابقات نیمه نهایی ،رده بندی و نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی از شبکه ورزش سیما برنامه جام جهانی قطر جزییات ویژه برنامه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در شبکه ورزش اعلام شد اخبار «دست اول» جام جهانی در شبکه ورزش گفتگو با تهیه کننده جام 22 خبرهای جام جهانی 2022 قطر در بسته ویژه زیرنویس شبکه ورزش سیما رسانه ملی یار دوازدهم تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ برنامه «همه فن حریف» درپی کشف استعدادهای کشتی ساخت برنامه استعدادیابی برای کُشتی اطلاع از زمان پخش برنامه های شبکه ورزش تلوبیون برنامه پخش زنده والیبال لیگ ملت ها 2022 کانال اینترنتی شبکه ورزش در تلوبیون آغاز به کار می‌کند انتخاب بهترین‌های سال ورزش ایران از شبکه ورزش سیما جایگاه ویژه در شبکه ورزش سیما مستند جدید شبکه ورزش آغاز ویژه‌ برنامه جام جهانی ۲۰۲۲ ماجدی: به عملکرد خودم نمره ۱۵ می‌دهم اعلام اسامی نامزدهای نهایی برترین‌های قرن ورزش ایران معتضدی : سعی کردیم که یک مرجعیت خبری و رویدادی را در شبکه ورزش داشته باشیم شبکه ورزش با رونمایی از هویت بصری جدید خود در روز عید نیمه شعبان، با ظاهر گرافیکی متفاوتی به استقبال عید نوروز و سال نو می‌رود حضور گرم در «دهکده المپیک» سرد اطلاع از جدول پخش برنامه های شبکه ورزش سیما برای فوتبال ایران فراتر از معجزه رخ داد/ ما از دل سختی‌ها بیرون آمدیم برنامه 2020 تنها برنامه تخصصی فوتسال و فوتبال ساحلی سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن و مادر بر تمامی بانوان ایرانی مبارک نتیجه قرعه کشی فوتبال لیگ قهرمانان آسیا پخش زنده ۲۰ رویداد ورزشی از شبکه ورزش؛ از پخش مسابقات جام حذفی تا مراسم قرعه کشی THE BEST پخش زنده مسابقات هندبال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش زنده فوتسال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش مسابقات تنیس استرالیا از شبکه ورزش سیما پوربخش برنده بهترین فیلم جشنواره ایرلند لوح افتخار جشنواره عمار به شبکه ورزش رسید مشکات الزهرا صاحب جذاب‌ترین رکورد توسعه همگانی ورزش کبدی در اقصی نقاط کشور نقش کلیدی خرد جمعی در تصمیمات آتی فدراسیون تکواندو دور یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال قرعه کشی شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها