مشاهده خبر

دو شنبه 18 مرداد 1400
المپیک توکیو 2020

نتایج نمایندگان‌ ایران‌ در‌ المپیک‌ توکیو

0

المپیک توکیو 2020 یکشنبه 17 مرداد به پایان رسید و کاروان ورزشی ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و مجموع 7 مدال در رده بیست و هفتم جدول توزیع مدالی المپیک ایستاد.
 

** جمعه ۲۳ جولای ( اول مرداد)

- قایقرانی: نازنین ملایی در مرحله گروهی رویینگ یک نفره زنان سوم شد و به دور یک چهارم نهایی راه یافت.

- تیروکمان: میلاد وزیری در مرحله تعیین رنکینگ  انفرادی مردان در رده 63 قرارگرفت

---------------------------------------------------

**شنبه ۲۴ جولای (۲مرداد)

- بوکس:دانیال شه بخش در مرحله یک شانزدهم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل نماینده مراکش به پیروزی رسید.
 

- تکواندو:  آرمین هادی پوردر دور دوم نتیجه را به نماینده آرژانتین واگذار کرد 
 

- تیراندازی : جواد فروغی مدال طلای تپانچه بادی 10 متر را از آن خود کرد.

 در ماده تفنگ بادی فاطمه کرم‌زاده و آرمینا صادقیان با قرار گرفتن در رد های 23 و 30  از راهیابی به مرحله پایانی بازماندند.  

- دوچرخه سواری: سعید صفرزاده در فاصله ۱۰۳ کیلومتری تا خط پایان از دسته اصلی جاماند و از پایان رقابت باز ماند. 

- تنیس روی میز: نیما عالمیان در مرحله مقدماتی دور نخست انفرادی نتیجه را به نماینده انگلیس واگذار کرد 

- شمشیربازی انفرادی :مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری از دور مسابقات کنار رفتند. 

-والیبال: ایران 3 - لهستان 2 

---------------------------------------------------

** یکشنبه ۲۵ جولای (۳ مرداد)

- تکواندو 

در وزن 68- کیلوگرم میرهاشم حسینی در جدول شانس مجدد با باخت مقابل حریف کره ای از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 57- کیلوگرم ناهید کیانی باتوجه به راه نیافتن حریف دور نخست خود به دیدار پایانی ، از دور رقابت ها کنار رفت.                    

- تیراندازی

هانیه رستمیان در ماده تپانچه بادی ۱۰ متر زنان با امتیاز ۵۷۶.۱۹ در رده دهم ایستاد و از رسیدن به دیدار نهایی بازماند.

مهیار صداقت در تفنگ بادی 10 متر با رکورد ۶۲۹.۱ در رده نهم ایستاد و از رسیدن به مرحله پایانی بازماند.               

- قایقرانی

در مرحله یک چهارم نهایی قایقرانی رویینگ ، نازنین ملایی با زمان 08:07.32 دقیقه پس از رقبایی از نیوزیلند و سوئیس سوم شد و به نیمه نهایی رفت.

- بسکتبال : ایران 78 – جمهوری چک 84

---------------------------------------------------

** دوشنبه ۲۶ جولای (۴مرداد)

- شنا (متین بالسینی): نماینده شنا ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با ثبت زمان ۱:۵۹:۹۷ در ماده ۲۰۰ متر پروانه رکورد ملی این ماده را شکست و در دسته خودش دوم شد.

- بدمینتون(ثریا آقایی): مرحله گروهی انفرادی زنان : ثریا آقایی در 2 دست متوالی مقابل نماینده مالدیو پیروز شد

- بوکس : شاهین موسوی بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم کشورمان، در نخستین مبارزه خود مقابل حریف ژاپنی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

- والیبال : ایران 3 -ونزوئلا 0 /   25 - 17، 25 - 20 و 25 - 18 

---------------------------------------------------

**سه شنبه ۲۷ جولای (۵ مرداد)

- تیراندازی: 

جواد فروغی و هانیه رستمیان در تیراندازی میکس تپانچه 10 متر با ایستادن در رده پنجم از کسب مدال بازماندند.
نجمه خدمتی و مهیار صداقت در تیراندازی میکس تفنگ 10 متر با قرار گرفتن در جایگاه پانزدهم از ادامه رقابت ها کنار رفتند.

---------------------------------------------------

** چهارشنبه ۲۸ جولای (۶مرداد)

- والیبال : ایران  0 -کانادا 3

- بدمینتون: ثریا آقایی در مرحله گروهی انفرادی بدمینتون زنان 2 -0 نتیجه را به حریف چینی نفر هشتم رنکینگ جهان واگذار کرد. به این ترتیب آقایی با کسب یک پیروزی و یک شکست موفق به صعود از مرحله گروهی مسابقات نشد و از دور رقابت‌ها حذف شد. 

شمشیربازی: تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با کسب عنوان ششم به کار خود در المپیک 2020 توکیو پایان داد.

این تیم متشکل از مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری فر و محمد فتوحی در دیداری نزدیک و به دلیل داوری ضعیف مقابل ایتالیا 45 -44 بازی را واگذار کرد و در دیدار بعدی مقابل آمریکا 45 -36 به برتری رسید. تیم ایران برای کسب عنوان پنجم وششم مقابل مصر قرار گرفت و این بازی را نیز با نتیجه 45 -24 بازی را واگذار کرد و ششم المپیک شد.

- بسکتبال:  ایران 66  -آمریکا 120

- دوچرخه سواری: سعید صفر زاده دوچرخه سوار کشورمان با کسب زمان یک ساعت 5 دقیقه و 14 ثانیه و 62 صدم ثانیه و عنوان سی و پنجم به کار خود در تایم تریل انفرادی المپیک پایان داد.

- تیروکمان: میلاد وزیری در مرحله حذفی ریکرو تیرو کمان در مصاف با حریف آمریکایی 6 - 0 بازی را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

- بوکس : دانیال شه بخش در مرحله یک هشتم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل آلوارس از کوبا نتیجه را واگذار کرد و از دور مسابقات حذف شد. 
 

---------------------------------------------------

** پنج شنبه ۲۹ جولای(۷ مرداد)

- قایقرانی روئینگ (نازنین ملایی): در مرحله نیمه نهایی A و B روئینگ انفرادی زنان ، ملایی در رقابت با قایقرانانی از آمریکا، اتریش، ‌نیوزیلند ، کانادا و انگلیس ، با کسب زمان 7 دقیقه و 45 ثانیه و 52 صدم ثانیه در جایگاه ششم قرار گرفت و از صعود به مرحله پایانی بازماند.

ملایی فردا (جمعه 8 مرداد) در مرحله نهایی گروه B برای کسب مقام هفتم تا دوازدهم با قایقرانانی از کانادا، هلند، آمریکا، ایرلند و یونان به آب می زند.

تیراندازی (هانیه رستیمیان) :  هانیه رستمیان در مرحله مقدماتی بخش دقت تپانچه 25 متر زنان با کسب ٩.٦٣٣ امتیاز در جایگاه دوازدهم ایستاد.

رستمیان فردا (جمعه 8 مرداد) در بخش سرعت تپانچه 25 متر زنان رقابت می کند.

---------------------------------------------------

** جمعه ۳۰ جولای (۸مرداد)
- دوومیدانی (احسان حدادی و فرزانه فصیحی)
حدادی در مرحله مقدماتی پرتاب دیسک در رده مجموع در رده 26 قرارگرفت . 

فرزانه فصیحی در دور نخست مرحله مقدماتی در گروه خود اول شد اما در دور دوم مقدماتی با کسب رده آخر در گروه خود از صعود به نیمه نهایی بازماند ودر مجموع در رده 50 جای گرفت. 

دور نخست دوی ۴۰۰ متر با مانع مردان : مهدی پیرجهان قهرمان و رکورددار دو ۴۰۰ متر با مانع کشورمان به دلیل مثبت شدن آزمایش کرونایش از همراهی تیم ملی دوومیدانی در المپیک توکیو بازماند.

- والیبال : ایران 1 - ایتالیا 3 

- قایقرانی روئینگ (نازنین ملایی): ملایی در مجموع در رده یازدهم روئینگ انفرادی بانوان قرارگرفت.

تیراندازی (هانیه رستیمیان) : رستمیان در مجموع بخش دقت و سرعت تپانچه 25 متر زنان در جایگاه 28 قرارگرفت. 

---------------------------------------------------

** شنبه ۳۱ جولای(۹مرداد)
 - تیراندازی ( فاطمه کرم زاده ، نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان ) : در ماده تفنگ سه وضعیت نجمه خدمتی هجدهم شد و فاطمه کرم زاده در رده بیست و دوم قرار گرفت و از صعود به مرحله پایانی بازماندند.

- دوومیدانی (حسن تفتیان):  دور نخست دو  ۱۰۰ متر مردان حسن تفتیان با زمان 10.19 در رده چهارم گروه خود قرار گرفت و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند

- بسکتبال (ایران  62 - 79  فرانسه )  

---------------------------------------------------

** یکشنبه اول آگوست (۱۰ مرداد)

کشتی فرنگی :

وزن ۱۳۰ کیلوگرم : باتوجه به راهیابی فرنگی کار کوبایی به دیدار نهایی ، امین میرزازاده فردا (دوشنبه 11 مرداد) در گروه شانس مجدد (بازنده ها) برای کسب مدال برنز تلاش می کند.

 وی ابتدا در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی قرار می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف به دیدار رده بندی می رود تا مقابل رضا کایالپ از ترکیه قرار بگیرد.

 وزن ۶۰ کیلوگرم :  علیرضا نجاتی با توجه به شکست حریف ارمنستانی خود در مرحله بعد مقابل نماینده اوکراین ، از گردونه رقابت ها خارج شد.

- والیبال : ایران 2 - ژاپن 3

---------------------------------------------------

** دوشنبه ۲آگوست (۱۱ مرداد)

- تیراندازی (مهیار صداقت): تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان
 

- قایقرانی (علی آقامیرزایی): در کایاک ۱۰۰۰متر مردان از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند. 

- کشتی فرنگی:
در مرحله شانس مجدد  ۱۳۰ کیلوگرم : امین میرزا زاده مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی به برتری رسید و در دیدار رده بندی 2 - 7 مقابل رضا کایالپ از ترکیه نتیجه را واگذار کرد و در رده پنجم جای گرفت. 
مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی اوزان ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم (محمد علی گرایی و محمد هادی ساروی) : 

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی ابتدا  7 - 3 یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را مغلوب کرد و در دور دوم 5 – 5 مقابل استارچویچ از کرواسی به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی مقابل تامش لورینچ از مجارستان 5 - 6 نتیجه را واگذار کرد و راهی دیدار رده بندی شد. 

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول  9 - 0  آدم بودجملین از الجزایر را شکست داد و در مرحله دوم 6 - 0 میلوف از بلغارستان را برد ودر مرحله نیمه نهایی 1 - 4 مقابل آرتور الکسانیان از ارمنستان باخت و به دیدار رده بندی راه یافت. 

 

---------------------------------------------------

** سه شنبه ۳ آگوست (۱۲ مرداد)

کشتی فرنگی :

- محمدرضا گرایی فرنگی کار کشورمان با برتری مقابل هورتا از کلمبیا و پیروزی برابر استابلر قهرمان جهان از آلمان به نیمه نهایی وزن 67 کیلوگرم کشتی المپیک توکیو صعود کرد. گرایی در نیمه نهایی با پیروزی قاطع 6 – 1 برابر نماینده گرجستان به دیدار پایانی وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو راه یافت. محمدرضا با صعود به دیدار پایانی مدال نقره خود را مسجل کرد.

-محمد علی گرایی در دیدار رده بندی وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی در مصاف با نماینده میزبان مبارزه را واگذار کرد و از کسب مدال برنز المپیک توکیو بازماند.

- محمدهادی ساروی با پیروزی 9- 2 مقابل حریفی از فنلاند، مدال برنز وزن 97 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو را از آن خود کرد.

وزنه برداری : علی هاشمی نماینده وزنه برداری ایران با ثبت رکورد ۱۸۴ در رده پنجم حرکت یک ضرب دسته ۱۰۹ کیلوگرم قرار گرفت. هاشمی در دو ضرب از مهار وزنه 226 و 228 کیلوگرمی بازماند و از دور رقابت ها کنار رفت.

---------------------------------------------------

** چهارشنبه ۴آگوست (۱۳ مرداد)

- کشتی آزاد:
مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم (رضا اطری  و حسن یزدانی)  در نیمه نهایی وزن 57 کیلوگرم رضا اطری نتیجه را 3 – 8 به زائور اوگویف قهرمان جهان از روسیه واگذار کرد.        در نیمه نهایی وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی 7 – 1 مقابل آرتور نایفون‌اف از روسیه پیروز و راهی دیدار پایانی شد.       یزدانی فردا برای کسب مدال طلا به مصاف دیوید تیلور آمریکایی می رود.

- کشتی فرنگی: محمد رضا گرایی به مدال طلای وزن 67 کیلوگرم دست یافت 

- وزنه برداری: علی داودی با ثبت مجموع ۴۴۱ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.        

---------------------------------------------------

** پنج شنبه ۵ آگوست (۱۴ مرداد)

- کشتی آزاد

در دور نیمه نهایی وزن ۱۲۵کیلوگرم امیرحسین زارع 3 - 6 مغلوب گنو پتریاشویلی از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت.

همچنین با شکست کایل دیک آمریکایی (حریف مصطفی حسین خانی در دور نخست) مقابل کشتی‌گیری از بلاروس در مرحله یک چهارم نهایی وزن 74 کیلوگرم و در نتیجه عدم موفقیت نماینده آمریکا در راهیابی به دیدار پایانی ، حسین‌خانی نیز از دور رقابت ها کنار رفت. 

در دیدار رده بندی وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری با شکست 1 - 9 مقابل توماس گیلمان از آمریکا از کسب مدال برنز بازماند و با کسب عنوان پنجمی به کار خود پایان داد.

در دیدار نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی 3 - 4 مغلوب دیوید تیلور آمریکایی شد و به مدال نقره رسید.

 

کاراته (سارا بهمنیار):
در وزن ۵۵ - کیلوگرم زنان ، سارا بهمنیار با یک پیروزی برابر مقابل اوزچلیک از ترکیه و 2 شکست برابر ون تزویان از چین تایپه و  ایوت گورانوا از بلغارستان از دور رقابت ها کنار رفت.

---------------------------------------------------

** جمعه ۶ آگوست (۱۵ مرداد)

کشتی آزاد
در وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی در مرحله مقدماتی 5 - 1 مقابل هایتهم داخلاوی از تونس پیروز شد اما در دور دوم مقابل باجرانگ از هند با ضربه فنی مغلوب شد و از دور مسابقات حذف شد.

در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست 3 - 6 برابر الیزبار اودیکادزه از گرجستان نتیجه را واگذار کرد و باتوجه به باخت حریف گرجستانی به عبدالرشید سعداله یف روس ، محمدیان از دور رقابت ها حذف شد. 

در دیدار رده بندی وزن ۱۲۵کیلوگرم امیرحسین زارع 5 - 0 مقابل ژی وی دنگ از چین پیروز شد و به مدال برنز دست یافت. 

 

---------------------------------------------------

** شنبه ۷ آگوست (۱۶ مرداد)

- کاراته (حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده) 

 در وزن 75 + کیلوگرم سجاد گنج زاده با رای داوران به مدال طلای وزن 75 + کیلوگرم کاراته دست یافت.       

در وزن 61 + کیلوگرم حمیده عباسعلی پس از برد مقابل نمایندگان الجزایر و مصر و شکست مقابل حریف سوئیسی ، مقابل گانگ لی از چین 4 – 8  نتیجه را واگذار کرد و از صعود و کسب مدال بازماند.  

   

آخرین اخبار

اطلاع از زمان پخش برنامه های شبکه ورزش تلوبیون برنامه پخش زنده والیبال لیگ ملت ها 2022 کانال اینترنتی شبکه ورزش در تلوبیون آغاز به کار می‌کند انتخاب بهترین‌های سال ورزش ایران از شبکه ورزش سیما جایگاه ویژه در شبکه ورزش سیما مستند جدید شبکه ورزش آغاز ویژه‌ برنامه جام جهانی ۲۰۲۲ ماجدی: به عملکرد خودم نمره ۱۵ می‌دهم اعلام اسامی نامزدهای نهایی برترین‌های قرن ورزش ایران معتضدی : سعی کردیم که یک مرجعیت خبری و رویدادی را در شبکه ورزش داشته باشیم شبکه ورزش با رونمایی از هویت بصری جدید خود در روز عید نیمه شعبان، با ظاهر گرافیکی متفاوتی به استقبال عید نوروز و سال نو می‌رود حضور گرم در «دهکده المپیک» سرد اطلاع از جدول پخش برنامه های شبکه ورزش سیما برای فوتبال ایران فراتر از معجزه رخ داد/ ما از دل سختی‌ها بیرون آمدیم برنامه 2020 تنها برنامه تخصصی فوتسال و فوتبال ساحلی سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن و مادر بر تمامی بانوان ایرانی مبارک نتیجه قرعه کشی فوتبال لیگ قهرمانان آسیا پخش زنده ۲۰ رویداد ورزشی از شبکه ورزش؛ از پخش مسابقات جام حذفی تا مراسم قرعه کشی THE BEST پخش زنده مسابقات هندبال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش زنده فوتسال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش مسابقات تنیس استرالیا از شبکه ورزش سیما پوربخش برنده بهترین فیلم جشنواره ایرلند لوح افتخار جشنواره عمار به شبکه ورزش رسید مشکات الزهرا صاحب جذاب‌ترین رکورد توسعه همگانی ورزش کبدی در اقصی نقاط کشور نقش کلیدی خرد جمعی در تصمیمات آتی فدراسیون تکواندو دور یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال قرعه کشی شد بسکتبال لیگ حرفه ای تمهید جدید شبکه ورزش برای اعلام نتایج مسابقات ورزشی ضرورت آغاز فعالیت در رشته فرمول یک از سنین پایین چهار برنامه شبکه ورزش سیما در بین برنامه های پرمخاطب صداوسیما حضور عوامل «ویدیو چک» در 162 قرعه کشی جدید لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد تشریح مولفه های کسب یک کرسی بین المللی ورزشی پخش زنده والیبال باشگاه های جهان از شبکه ورزش سیما برنامه هجدهم آذر " کوه گشت" پخش زنده مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان از شبکه ورزش سیما امکان تصدی حداکثر 3 دوره ریاست یک فدراسیون برای هر فرد فوتبال لیگ برتر انگلیس برنامه یازدهم «کوه‌گشت» تقدیر از شبکه ورزش سیما بابت پوشش ویژه المپیک و پارالمپیک توکیو بخش‌های مختلف برنامه چهارم آذر " کوه گشت " پخش مسابقات ناشنوایان قهرمانی جهان با رابط نایب قهرمانی ایران در کشتی آزاد نظامیان جهان معرفی بخش‌های مختلف برنامه امروز کوه گشت الزامات انعقاد یک قرارداد ورزشی و آسیب شناسی آن بخش‌های مختلف برنامه بیستم آبان کوه گشت نصیرزاده: سرمربی آینده تیم تراکتور خارجی و از اروپا است بخش‌های مختلف برنامه سیزدهم آبان برنامه کوه گشت برنامه های ورزشی در صدر برنامه های پرمخاطب

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها