مشاهده خبر

سه شنبه 18 آبان 1400

نصیرزاده: سرمربی آینده تیم تراکتور خارجی و از اروپا است

هوشنگ نصیرزاده عضو هیئت مدیره باشگاه تراکتور در گفتگو با برنامه شب های فوتبالی اعلام کرد سرمربی آینده این تیم خارجی و از اروپا است.

0

هوشنگ نصیرزاده در مورد استعفای جمشید نظمی از مدیرعاملی باشگاه تراکتور اظهار داشت: وی استعفای خود را تقدیم رئیس هیأت مدیره کرده و براساس قانون تجارت باید در اولین جلسه هیأت مدیره در مورد این موضوع تصمیم‌گیری شود و پس از آن نظر نهایی خود را اعلام خواهیم کرد.

وی در مورد استعفای فیروز کریمی از سرمربیگری تراکتور پاسخ داد: با توجه به محدودیت مسابقات وقتی از چهار مسابقه نتیجه سه بازی را از دست می‌دهید شانس‌تان کم می‌شود؛ به همین دلیل ممکن بود همین رویه ادامه پیدا کند. اساس باشگاهداری به دلیل کم بودن مدت بازی‌ها روی صبر و حوصله استوار نیست و مشکلاتی از این حیث پیش می‌‌آ‌ید. کریمی خودش استعفا داد و اعضای هیأت مدیره آن را بررسی کردند و با این استعفا موافقت شد. 

عضو هیأت مدیره باشگاه تراکتور در خصوص اینکه مشکلات این تیم پیش از آغاز فصل شروع شد، گفت: پس از اتمام فصل ممکن است ایده‌ها به شکل جدیدی رشد کند و خود به خود با مربی دیگری باشد. تراکتور در آن زمان قصد حضور در مسابقات آسیایی را داشت و حتی احتمال داشت تیم از لیگ قهرمانان آسیا کناره‌گیری کند که این موضوع تبعات بدی برای تراکتور داشت به همین دلیل بار دیگر دست به تغییرات زده و گروه فیروز کریمی به عنوان جانشین فراز کمالوند و دستیارانش انتخاب شدند تا تیم با آنها وارد تک بازی حذفی آسیایی شود.

نصیرزاده اضافه کرد: پس از آن با فیروز کریمی کار را ادامه دادند اگر کریمی افراد دیگری را به ویژه در حوزه بدنسازی به کار می‌گرفت می‌توانست موفقیت بیشتری داشته باشد اما پس از دیدار با پیکان براساس میل شخصی استعفا کرد. اکنون هم باشگاه درصدد انتخاب مربی جایگزین است.

وی در مورد اینکه پس از جدایی کمالوند چگونه باشگاه تراکتور بار دیگر فیروز کریمی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد، گفت: طرح باشگاه پس از جدایی کمالوند روی تک مسابقه آسیایی بود. وی قبل از کمالوند در تراکتور حضور داشت و برای ورود به مسابقات آسیایی فنی‌ترین گزینه ما خودش بود.

عضو هیأت مدیره باشگاه تراکتور عنوان کرد:‌ اگرچه مقابل النصر شکست خوردیم اما با توجه به آماده نبودن تیم نتیجه آن بازی بد تلقی نمی‌شد اما در چهار هفته ابتدایی لیگ تیم ما از چهار بازی و 12 امتیاز فقط 3 امتیاز را به دست آورد. امکان داشت در مسابقات بعدی هم همین نتایج پیش بیاید خود کریمی در نامه‌ای نوشت از نتایج راضی نیست و جایش را به مربی دیگری می‌دهد. 

نصیرزاده در مورد اینکه پنجره بسته باشگاه تراکتور تا چه اندازه در ناکامی این تیم تأثیرگذار بوده است، گفت: کنستانت، پاتریک، مبلا، استوکس، طلبکاران باشگاه بودند و سنگین‌ترین بدهی تاریخ یک باشگاه ایرانی در همین مدت پرداخت شد. همه این نفرات تک تک پنجره تراکتور را بسته بودند و با پرداخت طلب‌شان تک تک پنجره باشگاه باز شد. سرمربی ما برخی بازیکنان را در نظر داشت و در تمرینات از آنها استفاده می‌کرد. پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی هم آنها را به بازی‌ها رساند و اینگونه نیست که خیلی فرصت را از دست داده باشیم. 

وی خاطرنشان کرد: در فرصت تعطیلی فعلی مسابقات لیگ برتر این امیدواری وجود دارد که بازیکنان جدید زیر نظر مربی جدید به آمادگی برسند. در مورد مربیان ایرانی مدنظر تراکتور هم پیش‌داوری به وجود آمد. 

عضو هیأت مدیره باشگاه تراکتور در خصوص اینکه آیا جواد نکونام جزو گزینه‌های این باشگاه نبود، پاسخ داد:‌فضای مجازی در تبریز بسیار قدرتمند است و هواداران تراکتور که بسیار زیاد هستند فوتبال هم متوجه می‌شوند. هر مربی ایرانی به این تیم می‌آمد پیش‌داوری‌هایی در موردش انجام می‌شد. روی هم رفته برخی عزیزان در این فضا مطرح شدند و به همین خاطر انتقادات زیادی به باشگاه تراکتور وارد شد اما آنها گزینه‌های ما نبودند و به این نتیجه رسیدیم در مقطع فعلی با گزینه خارجی بهتر می‌توان نتیجه گرفت.

نصیرزاده در خصوص مطرح شدن برخی گزینه‌های خارجی برای هدایت تراکتور عنوان کرد: گزینه تراکتور اصلاً مربی نیست که برخی افراد قصد دارند با مطرح کردن آنها در اینستاگرام لایک دریافت کنند. برخی عزیزان اشخاص مورد نظر خود را مطرح می‌کنند. تراکتور طرفداران هوشمندی دارد اما فضای مجازی تحت کنترل باشگاه تراکتور نیست. آداب حرفه‌ای‌گری اجازه نمی‌‌دهد اشخاص مدنظر خود را نزد افکار عمومی افشا کنیم و به همین دلیل اجازه بدهید کار را به آرامی پیش ببریم. ان‌شاءالله تا چهارشنبه همه چیز مشخص می‌شود.

وی اضافه کرد:‌ گزینه ما باید فردی باشد که از نام موجهی برخودار بوده و بتواند از اعتبار تراکتور در مسابقات پیش‌رو دفاع کند. 

عضو هیأت مدیره باشگاه تراکتور در مورد اینکه آیا به طرفداران تراکتور قول می‌دهد هرچه سریع‌تر وضعیت این باشگاه سروسامان پیدا کند، گفت: در جایگاهی نیستم که در این مورد قول بدهم اما می‌توانم برخی اخبار را منتقل کنم. تحولات مثبتی اتفاق خواهد افتاد و از عزیزان می‌خواهم ما را همراهی کنند تا تراکتور در آرامش کار کند. همه ما انسان هستیم و اگر مطالب منفی به ما منتقل شود امکان دارد در کارمان تأثیرگذاری مثبتی نداشته باشد. سعی داریم زحماتی که در این مدت متحمل شدیم در روزهای آینده نتیجه بدهد تا شرایط خوبی را برای تیم بزرگ تراکتور فراهم کنیم. مربی ما هم اروپایی است. 

نصیرزاده در خصوص اینکه آیا بعد از این همه اتفاق سرخ‌پوشان تبریزی همچنان به دنبال جذب بازیکن خارجی هستند، گفت: ایرادی ندارد. فوتبال یک پدیده غربی است و بیشتر تیم‌های حاضر در مسابقات آسیایی نتایج خوب خود را با استفاده از بازیکنان خارجی کسب می‌‌کنند. یک فصل جذب بازیکن خارجی ممنوع بود و همچنان برای عقد قرارداد با آنها سختگیری‌هایی در سازمان لیگ که خودم عضو هیأت رئیسه آن هستم وجود دارد. بازیکنی که از کامرون آوردیم تست پزشکی شرکت می‌کند و ادامه این تست‌ها را در تبریز انجام می‌دهد. اگر جواب این تست‌ها مثبت باشد با وی قرارداد می‌بندیم اما دیگر نباید مانند ماجرای کنستانت ریسک کنیم زیرا کوچک‌ترین اشتباه در مورد سلامتی بازیکنان موجب خسارت به باشگاه خواهد شد. به همین دلیل باید مراقب این موارد باشیم. 

وی در مورد اینکه باشگاه بدن سرمربی چگونه سراغ جذب بازیکن کامرونی رفته است، افزود: بازیکن کامرونی مدنظر ما مدافع است. همه می‌گویند تیم سرمربی ندارد اما بازیکن بگیرد اما رویه باشگاه‌ها در دنیا اینگونه است که کمیته فنی وجود دارد و در این مورد تصمیم‌گیری می‌کند حتی سرمربی را هم همین کمیته انتخاب می‌کند اما در ایران چنین کمیته‌ای در هیچ باشگاهی وجود ندارد و بازیکنان براساس سلیقه سرمربی جذب می‌شوند. اگر سرمربی بیاوریم و طبق نظر وی بازیکن جذب کنیم آیا پس از جدایی وی بازیکنانی که مربی آورده می‌توانند با سرمربی جدید هماهنگ شوند.

عضو هیأت مدیره باشگاه تراکتور تصریح کرد: در این صورت آیا سرمربی جدید حق ندارد بگوید بازیکنان را من جذب نکردم. به همین دلیل باشگاه با بازیکنان معتبر قرارداد می‌بندد این ایراد درست نیست که حتماً باید با حضور سرمربی بازیکن جذب کنیم و این موضوع منطقی نیست. 

نصیرزاده در خصوص اینکه آیا اعضای کمیته فنی تراکتور فوتبالی هستند، گفت: اشاره کردم که در هیچ باشگاه ایرانی کمیته فنی وجود ندارد و در تمام 16 باشگاه لیگ برتری سرمربی و اعضای کادر فنی کمیته فنی را تشکیل می‌دهند. کادر فنی در تمام باشگاه‌های کشورمان جای کمیته فنی می‌نشیند و آنها بازیکن را انتخاب می‌کنند. 

وی در مورد جایگاه تراکتور در پایان فصل عنوان کرد:‌ فوتبال قابل پیش‌بینی نیست اما ان‌شاءالله با باز شدن پای هواداران به ورزشگاه‌ها از حمایت یار دوازدهم برخوردار می‌شویم و می‌توانیم جایگاه خوبی را به دست بیاوریم.

برچسب ها :

آخرین اخبار

(( فرصت برای انتخاب برترین های ورزش ایران در سال ۱۴۰۱ تا سیزدهم فروردین ماه سال ۱۴۰۲)) تقدیر و تشکر رییس فدراسیون والیبال از شبکه ورزش سیما اسامی نامزدها و کدهای برنامه قهرمان ایران قهرمان ایران انتخاب برترین های ورزش های ایران اخبار ورزشی«دست اول» در شبکه ورزش جام پرچم را از قاب شبکه ورزش سیما ببینید یک رقابت داغ و هیجان انگیز در مسابقه «پیش‌بینی لیگ برتر با شب‌های فوتبالی» در پیام‌رسان «بله» این برنامه ورزشی به فوتبال کاری ندارد حضور پرشور ورزشکاران در راهپیمایی ۲۲ بهمن شبکه ورزش همراه ورزش دانش آموزی در روز 22 بهمن ماه؛ سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با شبکه ورزش سیما همراه باشید اهدای بازوبند پهلوانی هم زمان با ولادت حضرت علی (ع) برترین های ورزش ایران در سال 1401 ویژه برنامه شبکه ورزش برای پوشش مسابقات هندبال قهرمانی جهان پخش زنده مسابقات نیمه نهایی ،رده بندی و نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی از شبکه ورزش سیما برنامه جام جهانی قطر جزییات ویژه برنامه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در شبکه ورزش اعلام شد اخبار «دست اول» جام جهانی در شبکه ورزش گفتگو با تهیه کننده جام 22 خبرهای جام جهانی 2022 قطر در بسته ویژه زیرنویس شبکه ورزش سیما رسانه ملی یار دوازدهم تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ برنامه «همه فن حریف» درپی کشف استعدادهای کشتی ساخت برنامه استعدادیابی برای کُشتی اطلاع از زمان پخش برنامه های شبکه ورزش تلوبیون برنامه پخش زنده والیبال لیگ ملت ها 2022 کانال اینترنتی شبکه ورزش در تلوبیون آغاز به کار می‌کند انتخاب بهترین‌های سال ورزش ایران از شبکه ورزش سیما جایگاه ویژه در شبکه ورزش سیما مستند جدید شبکه ورزش آغاز ویژه‌ برنامه جام جهانی ۲۰۲۲ ماجدی: به عملکرد خودم نمره ۱۵ می‌دهم اعلام اسامی نامزدهای نهایی برترین‌های قرن ورزش ایران معتضدی : سعی کردیم که یک مرجعیت خبری و رویدادی را در شبکه ورزش داشته باشیم شبکه ورزش با رونمایی از هویت بصری جدید خود در روز عید نیمه شعبان، با ظاهر گرافیکی متفاوتی به استقبال عید نوروز و سال نو می‌رود حضور گرم در «دهکده المپیک» سرد اطلاع از جدول پخش برنامه های شبکه ورزش سیما برای فوتبال ایران فراتر از معجزه رخ داد/ ما از دل سختی‌ها بیرون آمدیم برنامه 2020 تنها برنامه تخصصی فوتسال و فوتبال ساحلی سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن و مادر بر تمامی بانوان ایرانی مبارک نتیجه قرعه کشی فوتبال لیگ قهرمانان آسیا پخش زنده ۲۰ رویداد ورزشی از شبکه ورزش؛ از پخش مسابقات جام حذفی تا مراسم قرعه کشی THE BEST پخش زنده مسابقات هندبال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش زنده فوتسال قهرمانی اروپا از شبکه ورزش سیما پخش مسابقات تنیس استرالیا از شبکه ورزش سیما پوربخش برنده بهترین فیلم جشنواره ایرلند لوح افتخار جشنواره عمار به شبکه ورزش رسید مشکات الزهرا صاحب جذاب‌ترین رکورد توسعه همگانی ورزش کبدی در اقصی نقاط کشور نقش کلیدی خرد جمعی در تصمیمات آتی فدراسیون تکواندو

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها