تعداد بازدید: 66
تاریخ انتشار: شنبه 9 آذر 1398 - 8:27:18
لیگ جهانی کاراته - مادرید

حذف پنج کاراته‌کای ایران/ آسیابری به رده‌بندی رسید

هفتمین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته با شکست و حذف پنج نماینده ایران و صعود علی اصغرآسیابری به دیدار رده بندی آغاز شد

کاراته ایران در روز نخست از آخرین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۱۹ هفت نماینده داشت که حاصل آن صعود امیرمهدیزاده به دیدار نهایی، حضور علی اصغر آسیابری به دیدار رده بندی و حذف سایر کاراته کاها بود. 

مهدیزاده در وزن ۶۷- کیلوگرم که نزدیک به یکسال قبل از وزن ۶۰- کیلوگرم به این وزن آمده بود و توفیق چندانی در تورنمنت های قبلی نداشت، در مادرید درخشید و با برتری مقابل رقبای خود برای نخستین بار در وزن جدید به مبارزه نهایی راه یافت. 

وی با پیروزی برابر  «کامیلو» از شیلی، «عامریونس» از بلژیک، «داکاستا» از فرانسه، «فوناهاشی» و «شینوهارا»  از ژاپن به فینال راه یافت تا روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به دیدار «عمر» از ترکیه برود.

علی اصغر آسیابری در وزن ۷۵- کیلوگرم با پیروزی بر «انس گاریبوویچ» از کرواسی، «کوئنتین ماهدین» از بلژیک و «کن نیشیمورا» از ژاپن را شکست داد و در در مبارزه چهارم برابر «لوگان دی کاستا» از فرانسه بازنده شد و به گروه بازنده ها رفت. وی در مرحله ابتدا «ارمان التمار» از ترکیه را از پیش رو برداشت تا روز یکشنبه برای کسب مدال برنز در مبارزه رده بندی به مصاف «لوئیجی بوسا» از ایتالیا بروند. 

در همین وزن بهمن عسگری در مبارزه نخست برابر نماینده ایتالیا باخت و حذف شد. نکته مهم اینکه نفرات نفرات اول تا چهارم رنکینگ جهانی در این وزن با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات خارج شده و  از رسیدن به مدال در آخرین مرحله لیگ جهانی در سال ۲۰۱۹ بازماندند.

سعید احمدی در وزن ۶۷- کیلوگرم، نگین باقری درکاتای انفرادی بانوان، سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم و طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم نیز با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات حذف شدند. 

برنامه روز دوم نمایندگان ایران

امروز شنبه در روز دوم این رقابتها تیم اعزامی کشورمان نیز هفت نماینده دارد. در وزن ۶۱- کیلوگرم  زنان رزیتا علیپور در گام نخست با «یوکی کوجیرو»به مبارزه خواهد پرداخت و سپس با «جیانا لطفی»از مصر دیدار خواهد کرد. حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، دور دوم با برنده هلند و موزامبیک روبرو می شود.

در وزن ۸۴- کیلوگرم ذبیح الله پورشیب پس از یک دور استراحت با برنده اسلواکی و ایتالیا روبرو خواهد شد. احسان حیدری در همین وزن  گام نخست با «برایان تیمرمانس»از هلند مبارزه خواهد کرد و در صورت برتری دور دوم به مصاف کاراته کای پیروز دیدار روسیه و آذربایجان خواهد رفت.

در وزن ۸۴+ کیلوگرم سجاد گنج زاده دور اول استراحت  دارد و سپس با برنده اکراین و اسپانیا مبارزه خواهد کرد. صالح اباذری بعد ارز یک دور استراحت، با برنده کانادا و لتونی روبرو می شود.مهدی عاشوری در گام نخست با «ایوان کلپیچ» از بوسنی و هرزگوین روبرو می شود و سپس به مصاف «دنیلسون جاکوپ»از هلند خواهد رفت.سامان حیدری هم در دور اول «طارق محمود» را پیش رو خواهد داشت و سپس با برنده دیدار نروژ و برزیل روبرو خواهد شد

 

 

برچسب :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما