تعداد بازدید: 184
تاریخ انتشار: چهار شنبه 9 مرداد 1398 - 15:35:19
کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان

کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان؛ ۳ طلا و ۲ برنز دیگر در انتظار ایران

مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان، امشب (به وقت ایران) در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود

به گزارش فدراسیون کشتی، در این رقابت‌ها علی عرب در وزن 45 کیلوگرم، عرفان الهی در وزن  60 کیلوگرم و سهیل یوسفی در وزن 92 کیلوگرم برای کسب مدال طلا و علی قلی زادگان در وزن 51 و ابوالفضل ولی‌پور در وزن 71 کیلوگرم برای کسب مدال برنز به میدان می‌روند.

رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان درحالی امشب به پایان می‌رسد که تیم ایران با توجه به کسب 2 مدال طلا، یک برنز و یک عنوان پنجم و 86 امتیاز در پنج وزن اول، شانس نخست کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات است.

نتایج کشتی گیران کشورمان پس از مسابقات مقدماتی به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم علی عرب در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر استفان شتریوف از مقدونیه را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر از سد ولادیسلاو نیکاندروف از قرقیزستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد. عرب در این دیدار مقابل مراد حق وردیف از آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی مارک مک گووان از آمریکا است.

در وزن 51 کیلوگرم علی قلی زادگان در دور اول مقابل ریاد اصلان اف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 2 پیروز شد، اما در دور بعد مقابل جهانگیر آخماجانوف از قزاقستان با نتیجه 10 بر 6 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، قلی زادگان به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 10 بر صفر ارسلان رحیم اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. قلی زادگان در این دیدار رودرروی میکیتا آبراموف از اوکراین قرار می‌گیرد.

در وزن 60 کیلوگرم عرفان الهی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر 5 جنیک آستاریان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی و در یک کشتی نزدیک با نتیجه یک بر یک از سد یوشینسوکه اویاگی از ژاپن گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. الهی در این دیدار فرهاد کریملی از کشور آذربایجان را با نتیجه 12 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی فینال شد. حریف وی در این دیدار آریپ عبدالهیف از روسیه است.

در وزن 71 کیلوگرم ابوالفضل ولی پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر و ضربه فنی بارتلومیج ریبزینسکی از لهستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد پیتار میهوف از بلغارستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 12 بر 5 مغلوب کریستین بیرو از رومانی شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن 92 کیلوگرم سهیل یوسفی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر داویده کاسو از ایتالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل عمر آگتاس از ترکیه با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 مونو داهیا از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یوسفی در این دیدار لیوا گئورگیان از ارمنستان را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار پایانی زاگید کریم اف از روسیه است

 

 


نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما
  • تلفن گویا : 27861800 021
  • شبکه اجتماعی :
    https://sapp.ir/Varzeshtv
  • پیامک : 3000091