تعداد بازدید: 12
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اسفند 1397 - 12:40:26

شرکت وزنه برداران زن ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک

برای نخستین بار تیم ملی وزنه برداری زنان ایران به مسابقات آسیایی اعزام می شود

 رییس فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی گفت: تیم ملی زنان فروردین سال آینده برای نخستین بار به مسابقات قهرمانی بزرگسالان 2019 آسیا - چین اعزام می شود.

علی مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مسابقات یکی از مراحل گزینشی و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو ژاپن است که 29 فروردین تا هشت اردیبهشت سال آینده -18 تا 28 آوریل- به میزبانی شهر «نانگبو» چین برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: برای آماده سازی تیم ملی وزنه برداری بانوان 6 تا هشت ورزشکار در وزن های مختلف به رقابت های آسیایی اعزام می شوند.
وی با اشاره به برگزاری همزمان رقابت های مردان آسیا نیز ادامه داد: طبق اعلام سرمربی و کادر فنی تیم ملی مسعود چترایی، علی میری، کیانوش رستمی، سید ایوب موسوی، امیر حقوقی، رضا بیرالوند، کیا قدمی، علی هاشمی، سعید علی‌حسینی و علی داودی به عنوان نفرات اصلی و محسن دادرس و میرمصطفی جوادی 2 ملی پوش ذخیره در این مسابقات حضور می یابند.
رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: حضور علی میری ورزشکار ارومیه ای در ترکیب اصلی تیم ملی مایه مباهات آذربایجان غربی است و امیدواریم با رفتن بر سکوی قهرمانی آسیا موجب افتخار آفرینی برای ایران اسلامی شود.
مرادی در خصوص برگزاری تست دوپینگ ملی پوشان گفت: طی هفته گذشته ماموران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ -نادو- در کمپ تیم های ملی حضور یافتند و از تمامی نفرات تیم ملی وزنه برداری نوجوانان آزمایش دوپینگ گرفتند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: رتبه بندی و ارزیابی عملکرد هیات های استانی و شهرستانی و خارج کردن وزنه برداری کشور از حالت گلخانه ای یکی از رسالت های مهم فدراسیون است که موجب شناسایی نخبه های برتر این رشته در اقصی نقاط کشور شده است.
مجمع عمومی سالیانه هیات وزنه برداری آذربایجان غربی دیروز - دوشنبه- با حضور رییس فدراسیون در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

دسته بندی :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما
  • تلفن گویا : 27861800 021
  • شبکه اجتماعی :
    https://sapp.ir/Varzeshtv
  • پیامک : 3000091