تعداد بازدید: 368
تاریخ انتشار: یک شنبه 14 فروردین 1401 - 9:46:20
ویژه برنامه یکصد

سوریان : تختی تافته جدابافته ورزش ایران است

حمید سوریان درباره نظر سنجی برای انتخاب برترین های قرن ورزش ایران، گفت: با همه احترامی که برای تمامی قهرمانان ورزش ایران دارم، فکر می کنم تافته جدا بافته ورزش ایران، شادروان جهان پهلوان غلامرضا تختی است، او با مدال های ارزشمند خود که ۷ مدال جهانی و المپیک است جزو پرافتخارترین های ورزش ایران است و از لحاظ اخلاقی و پهلوانی نیز قلب مردم را فتح کرده است. از جامعه کشتی می خواهم به جهان پهلوان تختی به عنوان برترین ورزشکار قرن رای بدهند.

دارنده ۷ طلای جهان و المپیک، درباره حضور بنا در میان برترین مربیان قرن ورزش ایران، خاطرنشان کرد: کشتی فرنگی به دو بخش قبل از محمد بنا و بعد از او تقسیم می شود. موفقیت های کشتی فرنگی در دو دهه اخیر گویای همه چیز است. ۳ طلای المپیک لندن و طلای گرایی در المپیک توکیو و ۴ طلای مسابقات جهانی نروژ افتخارات بزرگ کشتی فرنگی ایران بوده است. ایشان همچنان با انگیزه کار خود را انجام می دهد و هم اکنون نیز در اردوی تیم ملی حضور دارد.

وی درباره جایگاه کشتی ایران، گفت: این نوید را می دهم که آینده روشنی را می شود برای کشتی ایران متصور بود، با توجه به کارهای اساسی انجام شده و تدوین برنامه بلند مدت ۸ ساله برای کشتی و همچنین با تلاش ستودنی آقای دبیر که خودش را وقف حوزه ورزش کرده، آینده روشنی در انتظار کشتی ایران است. سال سختی در پیش داریم و امیدوارم هم کشتی آزاد و هم کشتی فرنگی در مسابقات پیش رو به بهترین نتایج برسند.

نایب رییس فدراسیون کشتی، درباره وضعیت پرداخت بدهی های فدراسیون کشتی به جا مانده از سال های قبل، گفت: تمام بدهی ها تسویه شده و فکر می کنم برای اولین بار است که نه تنها به اتحادیه جهانی بدهی نداریم بلکه از آن طلب هم داریم.

سوریان درباره لزوم حمایت مسئولان از کشتی، خاطرنشان کرد: حجم کار در کشتی با توجه به حضور رده های سنی مختلف در دو رشته مجزا، خیلی زیاد است و نیازمند حمایت همه مسئولان است. از دکتر صالحی امیری که همیشه حامی کشتی بوده تشکر می کنم و از آقای سجادی می خواهم همه عزیزان کمک کنند تا کشتی با رفع مشکلات باز هم افتخارآفرین باشد.

ملی پوش سابق کشتی فرنگی ایران، در ادامه درباره ناکامی در المپیک ۲۰۱۶ ریو و اینکه خیلی ها شک داشتند عازم این رویداد شود یا خیر، گفت: روزهای تلخ و شیرین بسیاری را در ورزش قهرمانی پشت سر گذاشتم و پایان کار المپیک ریو و شکستی بود که متحمل شدم. برای کسب سهمیه المپیک ریو به ۳ رویداد با فاصله کم اعزام شدم و وزن زیادی کم کردم که باعث شد نتوانم به شرایط ایده آل خودم برسم و متاسفانه کارم با شکست همراه شد. همه این روزها با فراز و نشیب هایش به پایان رسید و خدا را شاکرم توانستم دل مردم را طی این سال ها شاد کنم.

سوریان درباره علاقه بسیار زیاد مردم به کشتی در جریان مسابقات جهانی نروژ، اظهار کرد: بچه ها گل کاشتند و باعث خوشحالی همه شدند. این اطمینان را دارم با این جدیت و تلاش بچه ها و کادرهای فنی باز هم شاهد روزهای خوش مثل جهانی نروژ خواهیم بود. ۷ مدال طلای آزاد و فرنگی در این رقابت ها بی سابقه بود و امیدوارم باز هم تکرار شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از ابتدا وارد رشته کشتی آزاد نشده است، خاطرنشان کرد: من از ابتدا کشتی فرنگی را به خاطر بستری که در شهر ری فراهم بود دنبال کردم اما این افتخار را داشتم با قهرمانان کشتی آزاد هم تمرین کنم.

نایب رییس فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که آیا او و دبیر در مباحث فنی تیم ملی هم دخالت دارند یا خیر، گفت: خدا را شکر کادرهای فنی آنقدر توانمند هستند که به بهترین شکل کارشان را انجام می دهند. نگاه فدراسیون کشتی هم حمایتی است و اگر در مباحث فنی نیاز به همفکری باشد قطعا منتقل می کنیم.

وی درباره خوشحالی بسیار زیاد مردم از پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور در مسابقات جهانی نروژ، گفت: این مبارزه بغض فرورفته ای بود که همه مردم ایران منتظر این برد یزدانی بودند. خدا را شکر این اتفاق افتاد و باعث خوشحالی مردم شد. حسن عزیز فضای پرتنشی را پشت سر گذاشت و ما این موضوع را درک می کردیم، بیشتر تلاش بر انجام کارهای روحی و روانی بود که حسن احیا شود، او به عنوان اسطوره ای که قابلیت های فنی زیادی دارد قطعا یک سر و گردن بالاتر از تیلور بود اما متاسفانه شرایطی رقم خورده بود که کسب پیروزی به مسابقات جهانی نروژ کشیده شود و خدا را شکر این اتفاق رخ داد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا 

دسته بندی :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما
  • تلفن گویا : 162
  • شبکه اجتماعی : @varzeshtv.irib
    https://splus.ir/Varzeshtv
  • پیامک : 30000917