تعداد بازدید: 9969
تاریخ انتشار: دو شنبه 22 فروردین 1401 - 8:0:0

اعلام اسامی نامزدهای نهایی برترین‌های قرن ورزش ایران

جشنواره یکصد: برترین های قرن ورزش ایران را شما انتخاب کنید. برای شرکت در نظرسنجی و شانس برنده شدن در قرعه کشی لطفا وارد لینک زیر شوید : https://sad.telewebion.com/
 شبکه ورزش سیما با همراهی وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته پارالمپیک در نظر دارد، بهترین‌های صد سال ورزش ایران را با آرای مردمی انتخاب کند.
این اتفاق بزرگ در ویژه‌برنامه «یکصد» در نوروز 1401 رخ خواهد داد و این برنامه از ساعت 14 هر روز برای انتخاب و معرفی چهره‌های برتر صد سال ورزش ایران از شبکه ورزش سیما پخش خواهد شد.
پس از معرفی ورزشکاران منتخب هر رشته از سوی فدراسیون‌های ورزشی، در اولین گام هیئت انتخاب در هشت بخش مشخص شدند و نسبت به بررسی و انتخاب نامزدهای اولیه هر بخش اقدام کردند.
1427 چهره‌ از سوی فدراسیون‌ها برای شرکت دادن و ارزیابی در این جشنواره معرفی شدند که با نظر هیئت انتخاب این تعداد به 135 نامزد کاهش پیدا کرد.
در مرحله بعد، کمیته داوران این جشنواره، متشکل از 10 نفر، 50 نامزد نهایی این جشنواره را در ذیل هشت عنوان جایزه، برای انتخاب به وسیله آرای مردمی انتخاب کردند.
فهرست نهایی نامزدهای برترین‌های قرن ورزش ایران در 8 بخش مربی برتر، پهلوان، بازیکن برتر، یار مظلوم، گل قرن، مدیر برتر، صحنه ماندگار و مدال قرن به شرح زیر است
 
مربی برتر
1. کوروش باقری - وزنه‌ برداری 401
2. محمد بنا - کشتی 402
3. هادی رضایی – والیبال نشسته 403
4. مصطفی کارخانه - والیبال404
5. حشمت مهاجرانی - فوتبال 405
 
تیم برتر
1. تیم ملی فوتبال 98 فرانسه - کد : 201
2. تیم فوتسال بانوان 2018-2015 - کد : 202
3. تیم کشتی فرنگی 2012 - کد : 203
4. تیم کشتی یوکوهاما 1961 - کد : 204
5. تیم ملی والیبال در سال‌های 2014 تا 2016 - کد : 205
6. والیبال نشسته - کد : 206
 
رفتار جوانمردانه
1. محمد انصاری – فوتبالیست - 701
2. پرویز دهداری – سرمربی فوتبال – 702
3. علی دانایی‌فرد – فوتبالیست – 703
4. سارا سادات خادم‌الشریعه – شطرنج – 704
5. امین متوسل‌ زاده – فوتبالیست - 705
 
یار مظلوم
1. وازگن آندریاسیان – مدیر فوتبال - 601
2. علیرضا جهانبخش - فوتبالیست – 602
3. قاسم رضایی - کشتی - 603
4. فرخنده سلیمانی – تنیس روی میز - 604
5. احسان قائم مقامی - شطرنج - 605
 
مدال
1. غلامرضا تختی - کشتی – 301
2. رسول خادم - کشتی – 302
3. حسین رضا‌زاده – وزنه‌ برداری – 303
4. جعفر سلماسی – وزنه‌ برداری – 304
5. حمید سوریان - کشتی – 305
6. هادی ساعی - تکواندو – 306
7. تیمور غیاثی - دوومیدانی ، پرش ارتفاع – 307
8. عبدالله موحد - کشتی – 308
9. زهرا نعمتی - تیروکمان – 309
10. محمد نصیری – وزنه‌ برداری - 310
11. محمود نامجو – وزنه‌برداری - 311
 
صحنه ماندگار
1. علیرضا بیرانوند - فوتبال – 501
2. دو پرچم روی سکو – وزنه‌برداری – 502
3. حسین رضازاده – 503
4. سیامند رحمان – وزنه‌برداری – 504
5. حسن یزدانی ، تیلور – کشتی - 505
6. علیرضا سلیمانی - کشتی – 506
7. سلام نظامی جواد فروغی – تیراندازی – 507
8. لیدا فریمان – تیراندازی – 508
9. تیم کبدی زنان – 509
10. هاشمیه متقیان - پرتاب دیسک - 510
 
گل قرن
1.حمید استیلی – 101
2. علی پروین – 102
3. ایرج دانایی‌فرد – 103
4. علی دایی – 104
5. حسن روشن – 105
6. مهدی طارمی – 106
7. خداداد عزیزی – 107
8. رضا قوچان‌ نژاد – 108
9. مهدی مهدوی‌کیا – 109
10. محمد نصرتی -110
 
مدیران برتر نیز از سوی هیئت داوران انتخاب خواهند شد.
دسته بندی :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما
  • تلفن گویا : 162
  • شبکه اجتماعی : @varzeshtv.irib
    https://splus.ir/Varzeshtv
  • پیامک : 30000917