تعداد بازدید: 3644
تاریخ انتشار: چهار شنبه 13 مرداد 1400 - 17:47:0
المپیک توکیو 2020

برنامه‌ و نتایج نمایندگان‌ ایران‌ در‌ المپیک‌ توکیو

برنامه و نتایج روزانه نمایندگان ایران به شرح زیر است: (ساعت مسابقات به وقت ایران است).

** جمعه ۲۳ جولای ( اول مرداد)

- قایقرانی: نازنین ملایی در مرحله گروهی رویینگ یک نفره زنان سوم شد و به دور یک چهارم نهایی راه یافت.

- تیروکمان: میلاد وزیری در مرحله تعیین رنکینگ  انفرادی مردان در رده 63 قرارگرفت

---------------------------------------------------

**شنبه ۲۴ جولای (۲مرداد)

- بوکس:دانیال شه بخش در مرحله یک شانزدهم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل نماینده مراکش به پیروزی رسید.
 

- تکواندو:  آرمین هادی پوردر دور دوم نتیجه را به نماینده آرژانتین واگذار کرد 
 

- تیراندازی : جواد فروغی مدال طلای تپانچه بادی 10 متر را از آن خود کرد.

 در ماده تفنگ بادی فاطمه کرم‌زاده و آرمینا صادقیان با قرار گرفتن در رد های 23 و 30  از راهیابی به مرحله پایانی بازماندند.  

- دوچرخه سواری: سعید صفرزاده در فاصله ۱۰۳ کیلومتری تا خط پایان از دسته اصلی جاماند و از پایان رقابت باز ماند. 

- تنیس روی میز: نیما عالمیان در مرحله مقدماتی دور نخست انفرادی نتیجه را به نماینده انگلیس واگذار کرد 

- شمشیربازی انفرادی :مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری از دور مسابقات کنار رفتند. 

-والیبال: ایران 3 - لهستان 2 

---------------------------------------------------

** یکشنبه ۲۵ جولای (۳ مرداد)

- تکواندو 

در وزن 68- کیلوگرم میرهاشم حسینی در جدول شانس مجدد با باخت مقابل حریف کره ای از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 57- کیلوگرم ناهید کیانی باتوجه به راه نیافتن حریف دور نخست خود به دیدار پایانی ، از دور رقابت ها کنار رفت.                    

- تیراندازی

هانیه رستمیان در ماده تپانچه بادی ۱۰ متر زنان با امتیاز ۵۷۶.۱۹ در رده دهم ایستاد و از رسیدن به دیدار نهایی بازماند.

مهیار صداقت در تفنگ بادی 10 متر با رکورد ۶۲۹.۱ در رده نهم ایستاد و از رسیدن به مرحله پایانی بازماند.               

- قایقرانی

در مرحله یک چهارم نهایی قایقرانی رویینگ ، نازنین ملایی با زمان 08:07.32 دقیقه پس از رقبایی از نیوزیلند و سوئیس سوم شد و به نیمه نهایی رفت.

- بسکتبال : ایران 78 – جمهوری چک 84

---------------------------------------------------

** دوشنبه ۲۶ جولای (۴مرداد)

- شنا (متین بالسینی): نماینده شنا ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با ثبت زمان ۱:۵۹:۹۷ در ماده ۲۰۰ متر پروانه رکورد ملی این ماده را شکست و در دسته خودش دوم شد.

- بدمینتون(ثریا آقایی): مرحله گروهی انفرادی زنان : ثریا آقایی در 2 دست متوالی مقابل نماینده مالدیو پیروز شد

- بوکس : شاهین موسوی بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم کشورمان، در نخستین مبارزه خود مقابل حریف ژاپنی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

- والیبال : ایران 3 -ونزوئلا 0 /   25 - 17، 25 - 20 و 25 - 18 

---------------------------------------------------

**سه شنبه ۲۷ جولای (۵ مرداد)

- تیراندازی: 

جواد فروغی و هانیه رستمیان در تیراندازی میکس تپانچه 10 متر با ایستادن در رده پنجم از کسب مدال بازماندند.
نجمه خدمتی و مهیار صداقت در تیراندازی میکس تفنگ 10 متر با قرار گرفتن در جایگاه پانزدهم از ادامه رقابت ها کنار رفتند.

---------------------------------------------------

** چهارشنبه ۲۸ جولای (۶مرداد)

- والیبال : ایران  0 -کانادا 3

- بدمینتون: ثریا آقایی در مرحله گروهی انفرادی بدمینتون زنان 2 -0 نتیجه را به حریف چینی نفر هشتم رنکینگ جهان واگذار کرد. به این ترتیب آقایی با کسب یک پیروزی و یک شکست موفق به صعود از مرحله گروهی مسابقات نشد و از دور رقابت‌ها حذف شد. 

شمشیربازی: تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با کسب عنوان ششم به کار خود در المپیک 2020 توکیو پایان داد.

این تیم متشکل از مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری فر و محمد فتوحی در دیداری نزدیک و به دلیل داوری ضعیف مقابل ایتالیا 45 -44 بازی را واگذار کرد و در دیدار بعدی مقابل آمریکا 45 -36 به برتری رسید. تیم ایران برای کسب عنوان پنجم وششم مقابل مصر قرار گرفت و این بازی را نیز با نتیجه 45 -24 بازی را واگذار کرد و ششم المپیک شد.

- بسکتبال:  ایران 66  -آمریکا 120

- دوچرخه سواری: سعید صفر زاده دوچرخه سوار کشورمان با کسب زمان یک ساعت 5 دقیقه و 14 ثانیه و 62 صدم ثانیه و عنوان سی و پنجم به کار خود در تایم تریل انفرادی المپیک پایان داد.

- تیروکمان: میلاد وزیری در مرحله حذفی ریکرو تیرو کمان در مصاف با حریف آمریکایی 6 - 0 بازی را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

- بوکس : دانیال شه بخش در مرحله یک هشتم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل آلوارس از کوبا نتیجه را واگذار کرد و از دور مسابقات حذف شد. 
 

---------------------------------------------------

** پنج شنبه ۲۹ جولای(۷ مرداد)

- قایقرانی روئینگ (نازنین ملایی): در مرحله نیمه نهایی A و B روئینگ انفرادی زنان ، ملایی در رقابت با قایقرانانی از آمریکا، اتریش، ‌نیوزیلند ، کانادا و انگلیس ، با کسب زمان 7 دقیقه و 45 ثانیه و 52 صدم ثانیه در جایگاه ششم قرار گرفت و از صعود به مرحله پایانی بازماند.

ملایی فردا (جمعه 8 مرداد) در مرحله نهایی گروه B برای کسب مقام هفتم تا دوازدهم با قایقرانانی از کانادا، هلند، آمریکا، ایرلند و یونان به آب می زند.

تیراندازی (هانیه رستیمیان) :  هانیه رستمیان در مرحله مقدماتی بخش دقت تپانچه 25 متر زنان با کسب ٩.٦٣٣ امتیاز در جایگاه دوازدهم ایستاد.

رستمیان فردا (جمعه 8 مرداد) در بخش سرعت تپانچه 25 متر زنان رقابت می کند.

---------------------------------------------------

** جمعه ۳۰ جولای (۸مرداد)
- دوومیدانی (احسان حدادی و فرزانه فصیحی)
حدادی در مرحله مقدماتی پرتاب دیسک در رده مجموع در رده 26 قرارگرفت . 

فرزانه فصیحی در دور نخست مرحله مقدماتی در گروه خود اول شد اما در دور دوم مقدماتی با کسب رده آخر در گروه خود از صعود به نیمه نهایی بازماند ودر مجموع در رده 50 جای گرفت. 

دور نخست دوی ۴۰۰ متر با مانع مردان : مهدی پیرجهان قهرمان و رکورددار دو ۴۰۰ متر با مانع کشورمان به دلیل مثبت شدن آزمایش کرونایش از همراهی تیم ملی دوومیدانی در المپیک توکیو بازماند.

- والیبال : ایران 1 - ایتالیا 3 

- قایقرانی روئینگ (نازنین ملایی): ملایی در مجموع در رده یازدهم روئینگ انفرادی بانوان قرارگرفت.

تیراندازی (هانیه رستیمیان) : رستمیان در مجموع بخش دقت و سرعت تپانچه 25 متر زنان در جایگاه 28 قرارگرفت. 

---------------------------------------------------

** شنبه ۳۱ جولای(۹مرداد)
 - تیراندازی ( فاطمه کرم زاده ، نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان ) : در ماده تفنگ سه وضعیت نجمه خدمتی هجدهم شد و فاطمه کرم زاده در رده بیست و دوم قرار گرفت و از صعود به مرحله پایانی بازماندند.

- دوومیدانی (حسن تفتیان):  دور نخست دو  ۱۰۰ متر مردان حسن تفتیان با زمان 10.19 در رده چهارم گروه خود قرار گرفت و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند

- بسکتبال (ایران  62 - 79  فرانسه )  

---------------------------------------------------

** یکشنبه اول آگوست (۱۰ مرداد)

کشتی فرنگی :

وزن ۱۳۰ کیلوگرم : باتوجه به راهیابی فرنگی کار کوبایی به دیدار نهایی ، امین میرزازاده فردا (دوشنبه 11 مرداد) در گروه شانس مجدد (بازنده ها) برای کسب مدال برنز تلاش می کند.

 وی ابتدا در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی قرار می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف به دیدار رده بندی می رود تا مقابل رضا کایالپ از ترکیه قرار بگیرد.

 وزن ۶۰ کیلوگرم :  علیرضا نجاتی با توجه به شکست حریف ارمنستانی خود در مرحله بعد مقابل نماینده اوکراین ، از گردونه رقابت ها خارج شد.

- والیبال : ایران 2 - ژاپن 3

---------------------------------------------------

** دوشنبه ۲آگوست (۱۱ مرداد)

- تیراندازی (مهیار صداقت): تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان
 

- قایقرانی (علی آقامیرزایی): در کایاک ۱۰۰۰متر مردان از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند. 

- کشتی فرنگی:
در مرحله شانس مجدد  ۱۳۰ کیلوگرم : امین میرزا زاده مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی به برتری رسید و در دیدار رده بندی 2 - 7 مقابل رضا کایالپ از ترکیه نتیجه را واگذار کرد و در رده پنجم جای گرفت. 
مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی اوزان ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم (محمد علی گرایی و محمد هادی ساروی) : 

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی ابتدا  7 - 3 یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را مغلوب کرد و در دور دوم 5 – 5 مقابل استارچویچ از کرواسی به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی مقابل تامش لورینچ از مجارستان 5 - 6 نتیجه را واگذار کرد و راهی دیدار رده بندی شد. 

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول  9 - 0  آدم بودجملین از الجزایر را شکست داد و در مرحله دوم 6 - 0 میلوف از بلغارستان را برد ودر مرحله نیمه نهایی 1 - 4 مقابل آرتور الکسانیان از ارمنستان باخت و به دیدار رده بندی راه یافت. 

 

---------------------------------------------------

** سه شنبه ۳ آگوست (۱۲ مرداد)

کشتی فرنگی :

- محمدرضا گرایی فرنگی کار کشورمان با برتری مقابل هورتا از کلمبیا و پیروزی برابر استابلر قهرمان جهان از آلمان به نیمه نهایی وزن 67 کیلوگرم کشتی المپیک توکیو صعود کرد. گرایی در نیمه نهایی با پیروزی قاطع 6 – 1 برابر نماینده گرجستان به دیدار پایانی وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو راه یافت. محمدرضا با صعود به دیدار پایانی مدال نقره خود را مسجل کرد.

-محمد علی گرایی در دیدار رده بندی وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی در مصاف با نماینده میزبان مبارزه را واگذار کرد و از کسب مدال برنز المپیک توکیو بازماند.

- محمدهادی ساروی با پیروزی 9- 2 مقابل حریفی از فنلاند، مدال برنز وزن 97 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو را از آن خود کرد.

وزنه برداری : علی هاشمی نماینده وزنه برداری ایران با ثبت رکورد ۱۸۴ در رده پنجم حرکت یک ضرب دسته ۱۰۹ کیلوگرم قرار گرفت. هاشمی در دو ضرب از مهار وزنه 226 و 228 کیلوگرمی بازماند و از دور رقابت ها کنار رفت.

---------------------------------------------------

** چهارشنبه ۴آگوست (۱۳ مرداد)

- کشتی آزاد:
مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم (رضا اطری  و حسن یزدانی) 
در نیمه نهایی وزن 57 کیلوگرم رضا اطری نتیجه را 3 – 8 به زائور اوگویف قهرمان جهان از روسیه واگذار کرد.        در نیمه نهایی وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی 7 – 1 مقابل آرتور نایفون‌اف از روسیه پیروز و راهی دیدار پایانی شد.       یزدانی فردا برای کسب مدال طلا به مصاف دیوید تیلور آمریکایی می رود.

- کشتی فرنگی: محمد رضا گرایی به مدال طلای وزن 67 کیلوگرم دست یافت 

- وزنه برداری: علی داودی با ثبت مجموع ۴۴۱ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.        

---------------------------------------------------

** پنج شنبه ۵ آگوست (۱۴ مرداد)

- کشتی آزاد
از ساعت ۶:۳۰ صبح: مرحله شانس مجدد اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم (رضا اطری  و حسن یزدانی)
مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم (مصطفی حسین خانی و امیر حسین زارع)

از ساعت ۱۳:۴۵: نیمه نهایی اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم
رده بندی و نهایی اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم

کاراته (سارا بهمنیار):
مرحله حذفی، نیمه نهایی و فینال وزن ۵۵- کیلوگرم زنان   از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۷:۱۰

---------------------------------------------------

** جمعه ۶ آگوست (۱۵ مرداد)
از ساعت ۶:۳۰ صبح: مرحله شانس مجدد اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم (مصطفی حسین خانی و امیر حسین زارع)
مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم (مرتضی قیاسی و محمد حسین محمدیان)

از ساعت ۱۳:۴۵: نیمه نهایی اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم
رده بندی و نهایی اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم

---------------------------------------------------

** شنبه ۷ آگوست (۱۶ مرداد)

- کشتی آزاد
از ساعت ۱۴:۱۵ تا ۱۷:۳۰
شانس مجدد اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم (مرتضی قیاسی و محمد حسین محمدیان)
مرحله رده بندی و نهایی

- کاراته (حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده):
از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۶:۱۵
مرحله حذفی، نیمه نهایی ونهایی اوزان ۶۱+ کیلوگرم زنان و ۷۵+ کیلوگرم مردان

دسته بندی :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما
  • تلفن گویا : 162
  • شبکه اجتماعی : @varzeshtv.irib
    https://sapp.ir/Varzeshtv
  • پیامک : 30000917