تعداد بازدید: 5644
تاریخ انتشار: دو شنبه 8 اردیبهشت 1399 - 8:54:8
لذت فوتبال

فصل 2003 لیگ قهرمانان اروپا / بازی خاطره انگیز منچستریونایتد 4 – 3 رئال مادرید

این دیدار جذاب و پرگل منچستر رئال برمیگردد به سال 2003 در لیگ قهرمانان اروپا و بازی برگشت یک چهارم نهایی بین رئال مادرید و منچستریونایتد . پیش از این بازی دو تیم بازی های کمی را مقابل همدیگر انجام داده بودند اما در همان بازی ها هم رئال مادرید موفق تر ظاهر شده بود. دیدار رفت را رئال مادرید با دوگل رائول و یک گل فیگو در مقابل تک گل فن نیستلروی،سه بر یک در سانتیاگو برنابئو پیروز شد و تا حدودی خود را صعود کرده میدانست

رئال مادرید مدافع عنوان قهرمانی در دور اول گروهی با رم، آاک آتن و خنک همگروه بود و به عنوان صدرنشین به دور دوم گروهی رفت و در آنجا با میلان، دورتموند، لوکوموتیو مسکو در یک گروه قرار گرفت و با ۱۱ امتیاز دوم شد و در طرف مقابل منچستریونایتد که از دور مقدماتی صعود کرده بود در دور اول گروهی با لورکوزن، مکابی و المپیاکوس همگروه بود و با قرار گرفتن در صدر به دور دوم گروهی صعود کرد و باید با یوونتوس، دپورتیوو لاکرونیا و بازل رقابت می کرد و باز هم صدرنشین شد و به رئال برخورد کرد. رئال مادرید فصل قبل در لالیگا سوم شد و منچستریونایتد هم در لیگ جزیره به این رتبه دست یافت

داور بازی پیرلوییجی کولینا سوت دیدار برگشت را در الدترافورد به صدا در آورد و سرالکس فرگوسن به دنبال کامبک زدن به ویسنته دل بوسکه بود اما در دقیقه 12 رونالدو نازاریو گل اول بازی را زد و در انتهای نیمه اول رود فن نیستلروی گل تساوی را وارد دروازه کهکشانی ها کرد. نیمه دوم بسیار هیجان انگیز بود، مریخی دو گل دیگر زد و هتریک کرد و ایوان هلگوئرا مدافع رئال گل به خودی به ضرر تیمش زد و دیوید بکام هم دو گل زیبا را به لوس بلانکوس زد و این مسابقه تماشایی با نتیجه ۴۳ به نفع منچستریونایتد خاتمه یافت اما در مجموع این رئال مادرید بود که ۵۶ به دور بعد صعود میکرد و تیم فرگوسن با رقابت ها باید وداع می کرد.
رئال مادرید در دور نیمه نهایی به یوونتوس ۳_۴ باخت و حذف شد و یووه به فینال رفت و در ضربات پنالتی مغلوب میلان کارلو آنچلوتی دیگر تیم ایتالیایی شد تا یک قهرمانی دیگر برای میلان به ثبت برسد.
در انتهای این فصل لیگ قهرمانان رود فن نیستلروی با لباس منچستریونایتد عنوان آقای گلی این رقابت ها را با 12 گل بدست آورد .

از این دیدار به عنوان بهترین بازی های تاریخ لیگ قهرمانان یاد می شود، شبی که کهکشانی ها با رونالدو نازاریو و شیاطین سرخ با بکام درخشیدند.

دیوید بکام فصل بعد از منچستر به تیم کهکشانی ها پیوست ولباس رئال مادرید را برتن کرد

دسته بندی :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما