تعداد بازدید: 87
تاریخ انتشار: جمعه 25 مرداد 1398 - 20:10:1
رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در استونی

ناقوسی و یوسفی به دیدار نهایی راه یافتند بداغی در دیدار رده بندی

2 نماینده کشورمان به دیدار نهایی و یک نماینده به دیدار رده بندی مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان راه یافتند
مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان امروز (جمعه) در شهر تالین استونی برگزار شد و در پایان محمد ناقوسی و علی اکبر یوسفی در اوزان 77 و 130 کیلوگرم به دیدار نهایی راه یافتند. شاهین بداغی در وزن 63 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و پویا دادمرز و حسن فروزنده در اوزان 55 و 87 کیلوگرم نیز در گروه بازنده ها حضور دارند.
 
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است 
 
در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با دونگی هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه 11 بر یک به پیروزی رسید. و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل انور اله یاروف از روسیه با نتیجه 3 - 4 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار نهایی ، دادمرز به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه با احمد باقدودا از مصر کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا برای کسب مدال برنز مقابل تیگران میناسیان از ارمنستان قرار گیرد.
 
در وزن 63 کیلوگرم شاهین بداغی در دور نخست با نتیجه 6 - 0 برابر سانگ جون پارک از کره جنوبی به برتری رسید . وی در دور دوم مقابل هراچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه 3 - 1 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عبدالمالک مرابت از الجزایر را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه 6 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.
 
در وزن 77 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رانت کالجولا از استونی با نتیجه 4 - 1  به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله ساجان از هند را با نتیجه 7 به 3 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 از سد عبدالرحمن کالکان از ترکیه گذشت و راهی دیدار نهایی شد. حریف وی در دیدار پایانی دامیر رحیم اف از روسیه است.
 
در وزن 87 کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول با نتیجه 4 بر صفر مغلوب گئورگی کاتساناشویلی از گرجستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. فروزنده در این گروه ابتدا باید به مصاف رویوتا ناسوکاوا از ژاپن برود و در صورت پیروزی در دور بعد با کریستین زمپ از سوئیس کشتی بگیرد و در صورت غلبه بر این کشتی گیر، در دیدار رده بندی به مصاف ایهار یاراشوویچ از بلاروس برود.
 
در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 - 0 میکیتا کاوالاسکی از بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل روبینزون ایسادزه از گرجستان با نتیجه 8 - 0 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله با نتیجه 6 - 1 مقابل موحامت باکایر از ترکیه پیروز شد و به دیدارنهایی راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف کولتون شولتز از آمریکا می رود.
 
 
رقابت های بخت مجدد، رده بندی وپایانی اوزان فوق فردا (شنبه) برگزار می شود.
دسته بندی :
برچسب :

نظرات شما

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
شبکه ورزش سيما
  • تلفن گویا : 27861800 021
  • شبکه اجتماعی :
    https://sapp.ir/Varzeshtv
  • پیامک : 3000091